Witam wszystkich

  • 12
    Odpowiedzi
  • 206
    Wyświetlenia
  • Kozu's Avatar
    Level 5
    Witam jestem Piotr znany jako Hotaru i Kozu
    Kilka słów o mnie
    Rocznik 1983
    Żona, córka i syn
    Obecnie od 8 lat pracuje w jednej z wiekszych sieci sprzedaży na dziale komputerów. Jednak poprzenio 7 lat spędziłem jako zawodowy żołnierz.

    Ulubione gry to WoW, Baldur's Gate, Wiedźmin, Diablo i Heroes.

    Były top 1 na 3 uniwersach Ogame jako cedrik // Tetfol // Kozu // Hotaru.

    Reszta jest milczeniem :)
    40to latkiem fajnie być, Można legalnie piwo pić. Lecz każde jeno tak cierpienie daje, Że trzeźwym być tylko mi w życiu zostaje
  • 12 Odpowiedzi

  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    Serdecznie witamy @Kozu 🤗 Ja też jestem fanką WoWa 😁 A na czym polega Ogame? Czy mógłbyś nam trochę przybliżyć swoje osiągnięcia? 😊
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • Kozu's Avatar
    Level 5
    Serdecznie witamy @Kozu 🤗 Ja też jestem fanką WoWa 😁 A na czym polega Ogame? Czy mógłbyś nam trochę przybliżyć swoje osiągnięcia? 😊


    Ogame to stara gra symulacyjna polegająca na obserwowaniu przeciwnika a dokładniej jego max 9 planet i aktywności na nich "tzw *" celem wykrycia jego zwyczajów i czasów przesiadywania przy kompie. W dawnych czasach :P - początek 21 wieku kiedy smartfonów jeszcze nie było a przynajmniej nie do grania przeglądarkowego ta gra chociaż durna graficznie miała jednak wielu zwolenników. Na każdym tzw uniwerum logowało po 14.000 graczy (taki był maksymalny limit) a reszta czekała na nowe światy. Ci co się zalogowali liczyli na szybkie awanse i wbicie w liste top graczy - wiadomo że większosć była poza listą bo lista miała max 1500 najlepszych punktacyjnie graczy więc po kilku tygodniach zostawało ok 7-8 tysięcy. Rozgrywka na maxa toczyła się przez całe miesiące ale zwykle po roku było jużtylko 2-2,5 tysia więc z czasem każde uniwersum wymierało.

    Ja zacząłem na uni 21 i jej starszej siostrze uni 19 - wciągnął mnie kolega by mu pomógł w grze, ale od samego początku mnie irytowało. Lubię liczby a to gra matematyczna więc po miesiącu na uni 21 byłem top 12 a na uni 19 która wystartowała miesiąc wcześniej w top 90. Miałem rzucić ale w tedy zdarzył się fenomen - sojusz do którego należałem na uni 21 zażądał bym płacił danine z surowców tzw Obrońcą sojuszu ( problem w tym że byli znacznie niżej odemnie więc myśl że ktoś bez floty statków kosmicznych ma mnie bronić kiedy ja miałem jedną z największych flot na uni wydawał się najdelikatniej ujmując nieco zabawny). Odmówiłem ale wielu innych uległo szantażowi. Niestety surowce można było wysyłać tylko słabszym a ci co wysyłali byli słabsi od tych co te surowce przyjmowali. Koniec końców połowa sojuszu dostała bana i kasacje. Nadmienić trzeba że sojusz był chyba jakąś wielką masówką bo suma punktów wszystkich graczy dawała nam top 1 sojuszy. Po banach inne sojusze zaczęły mi grozić jako przedstawicielowi sojuszu oszustów że mnie dojadą. Zamiast skasować konto jak zamierzałem pomyślałem że rozbije moją flote o kogoś z tych co mi groził. Okazało się jednak że zamiast przegrać wygrałem ( nie miałem pojęcia o tej grze - grałem po omacku a tu wygrana). Zaraz potem zaatakowałem kolejnego i znów wygrana, potem kolejny i kolejny.

    W graze było wiele formacji statków powietrznych

    małe transportery - przewoziły surowce do 5000 ładunku bez zdolności bojowych
    duże transportery - przewoziły surowce do 20.000 ładunku bez zdolności bojowych

    potem statki bojowe od najsłabszych aż do najsilniejszych
    lekkie myśliwce
    ciężkie myśliwce
    krążowniki
    okręty wojenne
    Niszczyciele
    i GS - Gwiazdy śmierci

    Później wraz z komercjalizacją gry powstały nowe formacje a smartfony pozbawiły chęci do gry bo po co atakować kogoś kto nawet poza domem może na fonie sie logować


    Pomijając wygrywając każdą potyczkę dla fanu wypowiedziałem wojnę kolejno top 1 sojuszy - najpierw mnie przepraszali i prosili bym im odpuścił a potem rozpadł się
    top 2 sojuszu podobnie jak wyżej
    i top 5 sojuszy

    Kosiłem tak każdego przez ok miesiąc ale jednego pięknego dnia padł mi net w piątek podczas atakowania kilku graczy - miałem flote podzieloną na kilka planet - brak dostępu trwał do poniedziałku, kiedy net mi wrócił i wkońcu się zalogowałem okazało się że 2 h wcześniej inni się kapli i mi najechali planety i podzielone floty przy czym jako że na tamtym uni nie można było łaczyć flot 2ch pierwszych sie rozbiło uszkadzając mi część mojej głównej floty a 3ci gracz sie dopiero przebił.

    Przed tym zdarzeniem byłem przez kilka dni top 1 uni 21 jako Muad Dib
    uni 19 najlepszy wynik to top 49


    na uni 38 weszło połączenie flot, zalogowałem się z ciekawości. Byłem w top 120 kiedy 3ch graczy najechało mnie w nocy łącząc swoje floty - obudziłem się 10 min po ataku - sam pozbierałem szczątki wypadłem poza top 700 ale po 3 dniach odbudowałem i byłem top 112 - znów zasnąłem bez tzw FOSA (wysłania foty w kosmos na lot aby nikt jej nie mógł w tym czasie atakować - atakować można było tylko nielatające floty na planetach) ponownie obudziałem się kilka minut po ataku i ponownie zebrałem szczątki - wyleciałem na koniec top 700 a po 2 dniach byłem w top 100. i tu kolejny atak ale tym razem obudziłem się kilka minut przed utratą floty - wyliczyłem czas powrotu atakujacych na ich planety i puściłem kontre na jednego z nich - nie dość że nie poległem to jeszcze zarobiłem. po kilku dniach byłem w top 30 po miesiącu w top 10 wstąpiłem do sojuszu FoGG i raem z graczem Nalesnicki uczyniliśmy ten sojusz top 1

    na uni 38 byłem top 3 kiedy oddałem konto pseudonim TETFOL

    uni 40 to krótki epizod - grałem 1 miesiąc - zrobiłem konto koledze - po miesiacu było top 1 ale jak mu oddałem po tygodniu go zezłomowali

    uni 45 - tu grałem kilka miesięcy wbiłem na top 40 i oddałem konto - poproszono mnie bym wrócił na uni 38 i zajął sie sojuszem bo Nalesnicki sprzedał konto top 1 punktów i flot - mojemu poprzedniemu uczniowi który przeszedł do wrogów i atakował swoich starych kolegów - obrażał mnie też - wiec po powrocie go zezłomowałem. Potem oddałem konto poraz 2gi i wróciłem na uni 45 na top 1200 które w miesiąc zrobiłem do top 50 a w kilka kolejnych miesięcy do top 1- sojusz Zakon Zawistnych Zelków - ksywka CEDRIK znany również jako Gumiś// Hotaru// TETFOL / Hakuna Matata

    uni 45 - top 1


    pozatym epizody na kilku innych uniach kilka top 9 i mniejszych ale to już nie była ta sama gra - można było kupować surowce a mi szkoda kasy było więc top 9 to max co wyciągnąłem


    pozdrowienia dla ludzi co kojarzą nicki

    Ldea
    Gwardzista
    Gwardzik - brat powyżsego
    SPQR
    Nalesnicki
    Mavashi
    Bandzior
    Predator


    i wielu wielu innych których po prawie 20 latach już z ników nie wymienie ;)
    40to latkiem fajnie być, Można legalnie piwo pić. Lecz każde jeno tak cierpienie daje, Że trzeźwym być tylko mi w życiu zostaje
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    @Kozu dziękuję za tak szczegółowe opisanie historii swoich batalii! No to faktycznie trafiłeś na coś, co szło Ci po mistrzowsku 😀 Mnie to by chyba nerwy zżerały, wiedząc, że ktoś może zniszczyć moje zdobycze podczas gdy mnie nie ma na kompie 🙈
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • Kozu's Avatar
    Level 5
    Oczywiscie to co wyżej to tylko stara platformówka. Jesli chodzi o to w co zwyczajowo gram to glownie tematy typu RPG i Strategie. Czasem jakas zręcznościówka ale zdecydowanie wole RPGi.
    40to latkiem fajnie być, Można legalnie piwo pić. Lecz każde jeno tak cierpienie daje, Że trzeźwym być tylko mi w życiu zostaje
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    @Kozu ja polubiłam gierkę o nazwie World of Goo, którą chyba można zaliczyć do zręcznościówek 🤔 Nie wiem, czy słyszałeś o niej?
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • Kozu's Avatar
    Level 5
    @Aaricia
    Grafika mi przypomina stara platformowkę w której bodajże plastelinowy ludzik miał sie wydostać z jakiegoś laboratorium czy czegoś takiego. Również lubie logiczne gierki, problem w tym że gdy sie ma 4rke z przodu i dwójkę małoletnich dzieciaków, nie bardzo jest czas i przestrzeń by sobie ppgrać. Doliczmy żonę to przestrzeń znila całkowicie, pollaczmy to z pracą i czasu też nie uświadczysz.

    Nie zamienił bym jednak mojego życia na żadne inne. Mam kolekcje zdjęć mojego 3 latka ze sladami jego buntu lub obrażonej fumy w postaci śladów jego zębów na moich rękach. Jak dorośnie wydrukuje mu je by wiedział jak bardzo ojciec go kochał.

    Lezka się tylko kręci w oku na wspomnienie dawnych nocy przy kompie. Diablo, Wow, Heroes, BG czy nie lubiany przezemnie Quake ale cała klasa grała to się u kumpla co kilka tygodni zwozilismy z kompami do jego pokoju/garażu i łoiło do rana.

    Pozniej wspomniane wczesniej Ogame w ktorym choć durna gra to jednak poznałem wiele osób z ktorymi jeszcze długie lata gadałem cale noce na gg.

    Opowiadania jakie sie tworzyło żeby durną fabuułe a raczej jej brak urozmaicić na forum. Nadal mam ich fragmenty w pamieciach. I wiersze sojuszowe aby zaciekawić ludzi i zachecic do wspolnego grania.


    Żelek, Żelek miś niewielki
    Mamo popatrz cztery Żelki
    Mamo, mamo ola boga
    W moim sercu wielka trwoga
    ....... Dalej nie pamiętam.... :p

    Albo

    Ofiaruje Ci mój mały Podmrok
    Mój mały mroczny świat
    Pełen cierpienia, bólu rozpaczy
    Ogólnie pełen wad
    Przyjmij go proszę, a daję słowo
    Nie zaznasz nigdy szczęścia łez
    W cierpieniu każdy dzień Ci upłynie
    Bo Podmrok smutny jest.


    HEL to sojusz, to legenda
    HEL to nie jest zgraja święta
    My jesteśmy bardzo blisko
    Wokół nas pogożelisko
    ..... i tu tez była kolejna zwrotka ale pamięć już nie ta sama... :(


    Jedna rzecz jakiej mi brakuje to stare kontakty z gg bo je utraciłem a cgetnie bym się bdowiedział co u dawnych towarzyszy slychać.
    40to latkiem fajnie być, Można legalnie piwo pić. Lecz każde jeno tak cierpienie daje, Że trzeźwym być tylko mi w życiu zostaje
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    @Kozu doskonale rozumiem brak czasu, może kiedyś Ci się uda spróbować tę grę, no pressure 😉

    No i pewnie kiedyś Twoje pociechy też poznają i podzielą Twoją pasję do gier 😊 @TrendaTen ze swoim synkiem grają równo, budują w Minecrafcie i nawet dołączają do naszych społecznościowych wspólnych wieczorów gier 😀
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • TrendaTen's Avatar
    Level 52
    @Kozu to jak jest was czwórka to śmiało możecie robić przemoc w Rubber Bandits, przeprowadzki w Moving Out, gotować w Overcooked, ścigać się w Garfielda/ CTR. Dla dzieci to polecam gry LEGO. Super Heroes (1) jest moim zdaniem najlepszą częścią. A obsługi padów mogą się śmiało nauczyć na Psim Patrolu (w game pass jest jedna z części) a później młócić legoski z Tatą. Z tym, że w LEGO mogą grać maks. 2os. na raz. Mogą też na zmiany grać w fasolki (Fall Guys). Mój nauczył się obsługi pada baaardzo szybko. Podczas "nauki" lepiej mieć pady z kolorowymi przyciskami, wtedy w trakcie gry krzyczymy "zielony, zielony, teraz czerwony szybko" i to łapie a literki sprawiały mu problem na początku.
    [Kliknij aby dodać podpis]
  • Kozu's Avatar
    Level 5
    Psi patrol córa ma i kilka razy przeszła ale tam nic sie nie dzieje więc nie dziwota. Na simsach poległa. Kupiłem jej My Little Pony to jest super tylko krótkie. Probowała też sił na Smerfach zloliściu ale jedna misja nawet mnie irytuje. Trzeba leciec po łuku i w locie zbierac jamis pył czy coś takiego, jak opuscisz choć 1 to paliwa ci brakuje. Dolatujesz na wyspe i walczysz z grzybami czy czyms takim ( dawno temu grała- graliśmy) potem znów lecisz a jak spadniesz to od początku.


    Daje jej czasem wieśka powalczyć z wilkami i pojeździć na płotce. Do miaata nie wpuszczam ;)

    Ja czekam aż syn sie rozgada bo 3 latka konczy i sie zblokował. Jak zacznie gadać to bede mógł sobie pozwolić na więcej czasu dla siebie, bo narazie to jak nie potrafi mi pokazać o co mu chodzi to ucieka w kąt i musze go dlugo tulic a potem chodzić z nim za rączkę. Ale zaczyna wkoncu cos kombinować.

    Cora gadala zanim roczek skończyła a przed 2dlgim to pelne zdania.
    40to latkiem fajnie być, Można legalnie piwo pić. Lecz każde jeno tak cierpienie daje, Że trzeźwym być tylko mi w życiu zostaje