"The Outer Worlds": Kosmiczna Perła, Którą Niestety Przeoczyłem (Lenovo Legion GO sprawdzona)

  • 17
    Odpowiedzi
  • 252
    Wyświetlenia
  • tomrollauer's Avatar
    Level 23
    Czy kiedykolwiek odkryłeś coś genialnego, co sprawiło, że zastanawiasz się, jak mogłeś żyć dotąd, nie wiedząc o istnieniu tego czegoś? Otóż tak właśnie czuję się, grając w "The Outer Worlds" od Obsidian Entertainment. To jakby Fallout spotkał się ze Starfieldem w klimacie spaceopery. Jestem jak dziecko, które właśnie odkryło, że lody są jeszcze lepsze niż czekolada.

    Parafrazując słynnego mema
    - MAMO! Chcę Starfielda!
    - Mamy Starfielda w domu.
    Tymczasem Starfield w domu...



    Jak to możliwe, że ta gra mi umknęła?

    Zanim zanurzymy się w recenzję, pozwólcie mi wyjaśnić, jak to możliwe, że ta gra przeleciała obok mojego graczo radaru. Jako fan gier RPG, z Falloutem na czele mojej listy ulubionych, sądziłem, że znam wszystko, co zasługuje na moją uwagę. Jednak, o dziwo, "The Outer Worlds" po prostu mnie omijało. Być może podróżowałem przez inne galaktyki w grach, ale ta niewątpliwie zagubiła się na mojej mapie wszechświata? A być może sugerowałem się niskimi ocenami tej gry? A może wszystko po trochu?
    W końcu zdecydowałem się zanurzyć w kosmicznym świecie Obsidian. Ale zanim opowiem wam o moich przygodach w Arkadii, muszę wspomnieć o pewnym konkurencyjnym tytule - Starfield. Tak. Dobrze przeczytaliście.

    The Outer Worlds vs. Starfield: Bitwa na Granicach Kosmosu

    Prawdopodobnie usłyszeliście o epopei kosmicznej Bethesda - "Starfield" albo w nia graliście. A więc, kiedy zobaczyłem, że "The Outer Worlds" to coś w rodzaju kosmicznego Fallouta, pomyślałem sobie: To jest podobne do Starfielda. Tyle że nie ma tu tylu błędów i ekranów ładowania :P



    Grafika: Kosmiczne Sztosy

    Nie będę udawał, że gramy w jakieś nowe wydanie Pong-a - "The Outer Worlds" wygląda kosmicznie dobrze. Grafika, jak zwykle w przypadku Obsidian, jest czysta, dopracowana i zachwycająco kosmiczna. Krajobrazy Arkadii są tak piękne, że aż trudno uwierzyć, że takie cuda istnieją poza naszym ekranem.
    Ale, spójrzcie - tu jest kluczowy moment: mówimy o grze, w której grafika nie jest najważniejsza. Tak, dobrze słyszeliście! Choć cieszy oko, to nie jest to jedyny powód, dla którego warto wejść w ten kosmiczny świat.

    Scenariusz i Klimat: Fallout w Kosmosie

    Jeśli jesteś fanem Fallouta, a jeszcze nie zapuściłeś sobie "The Outer Worlds", to napraw ten błąd! Scenariusz i klimat gry są jak ukłon w stronę wielkich klasyków. To tak, jakbyście brali najlepsze elementy z kultowych tytułów i wrzucili je do wielkiego blendera.
    Nie wykluczajmy nawet tego, że w "The Outer Worlds" scena na początku gry zmusi was do uśmiechu. Już na samym początku zdjecie sobie sprawę z tego że będzie dużo czarnego humoru. Świat Arkadii jest pełen absurdalnych postaci, złośliwych korporacji i tajemnic. Obsidian trzyma was w napięciu, bawiąc jednocześnie konwencją.
    Teraz, przyznajcie, co w świecie Fallouta tak bardzo was wciągnęło? Czy nie ta doskonała równowaga między humorystycznym absurdem a opresyjnym klimatem? Właśnie takie smaczki znajdziecie w "The Outer Worlds".

    Mechanika Gry: Nie Fallout, ale Kosmiczne RPG na Wysokim Poziomie

    Właściwie, jeżeli podczas gry czułem, że siedzę w jakiejś taniej podróbce Fallouta, to tylko przez moment. Bo "The Outer Worlds" to nie jest kopia - to prawdziwe RPG na własnych nogach (lub na własnych kosmicznych butach).
    Zaczynając od genialnego systemu questów. Zadania, zarówno główne, jak i poboczne, nie są tu tylko pretekstem do zdobywania doświadczenia. Każde z nich to mała opowieść, która ukazuje ciężki los Arkadii. I okej, muszę przyznać - zabijanie nie stoi tutaj na piedestale. Większość questów da się rozwiązać pokojowo a to z kolei zmusza nasze szare komórki do pracy.



    Sterowanie na Konsoli Lenovo Legion GO:

    Jest bardzo dobrze. Gra działa bardzo płynnie a sterowanie jest dostosowane do padów. Nie ma chyba sensu więcej pisać. Obraz jest czytelny na 8,8 calowym ekranie no i to chyba na tyle.

    The Outer Worlds vs. Starfield

    Tak. Porównuje te gry ponieważ wcale aż tak bardzo nie różnią się od siebie. Starfield jest większy. To na pewno ale czy jest lepszy? TOW ma oryginalny klimat który sprawia że jeśli go kupicie to będziecie się bawic lepiej niż w grze Bethesdy.
    Oczywiście, to tylko mój subiektywny punkt widzenia, ale "The Outer Worlds" to dojrzałe dzieło, które potrafi zaskoczyć. Zastanawiam się, czy Bethesda zdaje sobie sprawę, co robi Obsidian (a umieją w RPG).

    Podsumowanie: Prosto z Kosmosu - The Outer Worlds

    Podsumowując, jeśli jesteś fanem Fallouta, a "The Outer Worlds" ominął cię z niewytłumaczalnych powodów, to pora to nadrobić. Poczułem się, jakbym wrócił do korzeni, ale jednocześnie eksplorował nowe, kosmiczne horyzonty. "The Outer Worlds" jest jak kosmiczny napój energetyczny dla mojego gracza serca, który zapomniał, jak to jest być zdumionym.
    Nade wszystko szokujące są niskie oceny TOW. Nie wiem dlaczego ale ta gra na jednym z najpopularniejszych serwisów z grami w Polsce ma ocenę 5.6 (!). No bez jaj!
    Odwiedźcie mój kanał na YT, zasubujcie i zostawcie łapkę w górę!
    YOUTUBE - Spectrum PLUS
  • 17 Odpowiedzi

  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    @tomrollauer dzięki za podzielenie się tak ciekawą grą, już same screenshoty wyglądają fajnie 😊 Czy komuś jeszcze wśród nas udało się już ograć The Outer Worlds? 🧐
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • tomrollauer's Avatar
    Level 23
    @tomrollauer dzięki za podzielenie się tak ciekawą grą, już same screenshoty wyglądają fajnie 😊 Czy komuś jeszcze wśród nas udało się już ograć The Outer Worlds? 🧐
    Myślę że wielu graczy odpuściło przez fatalne oceny. A sa one krzywdzące.
    Odwiedźcie mój kanał na YT, zasubujcie i zostawcie łapkę w górę!
    YOUTUBE - Spectrum PLUS
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    @tomrollauer ciekawe, skąd te oceny wynikają? 🤔
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • tomrollauer's Avatar
    Level 23
    @tomrollauer ciekawe, skąd te oceny wynikają? 🤔

    Sam szukam odpowiedzi.
    Odwiedźcie mój kanał na YT, zasubujcie i zostawcie łapkę w górę!
    YOUTUBE - Spectrum PLUS
  • TrendaTen's Avatar
    Level 52
    warto dodać że wersja
    https://store.epicgames.com/pl/p/the...choice-edition
    była dawana w epicu między świętami
    [Kliknij aby dodać podpis]
  • tomrollauer's Avatar
    Level 23
    warto dodać że wersja
    https://store.epicgames.com/pl/p/the...choice-edition
    była dawana w epicu między świętami
    Ja mam ją chyba własnie z Epica. Do tej pory odebrałem coś koło 50 gier za darmo i jedną kupiłem XD
    Odwiedźcie mój kanał na YT, zasubujcie i zostawcie łapkę w górę!
    YOUTUBE - Spectrum PLUS
  • TrendaTen's Avatar
    Level 52
    @tomrollauer wg mojego arkusza excel mam ponad 200 gier z epica a tylko 2x kupowałem u nich DLC do gier które mi dali 🤣. Raz kupiłem DLC do Moving Out 1 - Movers in Paradise i raz Deluxe Edition do Just Cause 4.
    Steam i GOG są moimi podstawowymi platformami do grania i to tam zostawiam swoje pieniądze. Chociaż przyznam szczerze, że darmówki na Steam i GOG też się zdarzają 😁

    P.S. No dobra sprawdziłem moje historie płatności i moją podstawową platformą jest steam, bo na GOG większość to darmówki 🤣
    [Kliknij aby dodać podpis]
  • tomrollauer's Avatar
    Level 23
    @tomrollauer wg mojego arkusza excel mam ponad 200 gier z epica a tylko 2x kupowałem u nich DLC do gier które mi dali 🤣. Raz kupiłem DLC do Moving Out 1 - Movers in Paradise i raz Deluxe Edition do Just Cause 4.
    Steam i GOG są moimi podstawowymi platformami do grania i to tam zostawiam swoje pieniądze. Chociaż przyznam szczerze, że darmówki na Steam i GOG też się zdarzają 😁

    P.S. No dobra sprawdziłem moje historie płatności i moją podstawową platformą jest steam, bo na GOG większość to darmówki 🤣
    Ja dokupiłem DLC do najlepszej gry jaką dał epic czyli LONG DARK. Kupiłem Far Teritory kiedy był na promocji.
    Odwiedźcie mój kanał na YT, zasubujcie i zostawcie łapkę w górę!
    YOUTUBE - Spectrum PLUS
  • TrendaTen's Avatar
    Level 52
    @tomrollauer o najlepszą grę epica moglibyśmy się pokłócić i godzinami rozprawiać (w końcu odebrałem 233 gry) ale mnie się spodobał Moving Out, Unrailed, Overcooked, Q.U.B.E, dawali też gry znane mi wcześniej np Dishonored czy kontynuacje Just Cause 4, Dishonored 2 i 2,5. Są gry które z chęcią jeszcze zagram a są takie których pewnie nie uruchomię nigdy. Ale nie zmienia to faktu, że epic potrafi czasem dać czadu z darmówkami.
    [Kliknij aby dodać podpis]