Konkurs - Jaka jest Wasza ulubiona gra z gatunku Horror? 👻

  • 171
    Odpowiedzi
  • 7632
    Wyświetlenia
  • eryko's Avatar
    Level 5
    Zdecydowanie interaktywne gry typu Until Dawn i The Quarry, w których można mieć realny wpływ na los naszych bohaterów i poniekąd się z nimi utożsamiać, tanie straszaki typu Outlast niestety mnie nie kupują a moja ukochana seria Resident Evil to bardziej gra akcji, CHOCIAŻ w pierwszej części jeszcze trochę czuć klimacik i nutkę niepewności, potem w 2 i 3 poza paroma jumpscare też się za wiele nie dzieje, a od 4 części to już bardziej survival fps. Podsumowując, bez motywu efektu motyla i klimatu lasu nie ma dla mnie dobrego horroru, dlatego tak uwielbiam Until Dawna oraz The Quarry 👀 A co tam, na podium wrzucę jeszcze Blair Witcha jak mówimy o typowych straszakach! Świetny klimacik 😎
  • Grinpis's Avatar
    Level 9
    @Aaricia Condemned: Criminal Origins Najstraszniejszy thriller w jaki grałem. Dziś grafika nie jest już taka sama, ale fabuła, oświetlenie, muzyka, to wszystko sprawia, że krew płynie w żyłach. Badając brutalne morderstwa, znajdziesz się w świecie horroru i horroru. Polecam przejść przez to w nocy, samotnie, w pustym domu, aby spotęgować strach, który będzie przechodził przez Twoje ciało.
  • Damian92's Avatar
    Level 5
    @Aaricia moją ulubioną grą w fabule horror jest Resident Evil 2 fabuła niczym z filmu powoduje że gra nie jest nudna i bardzo dobrze się w nią pyka ,a możliwość zabicia kilku zombie Name:  uDFoGvnMTTCLVmTwjj0njGWC.jpg
Views: 66
Size:  86.4 KB strzelając im prosto w łeb daje możliwość odstresowania się po pracy.
  • Artiz's Avatar
    Level 1
    @Aaricia

    Zdecydowanie "Alan Wake 2"! Dużo osób zapewne poleci grę z przed paru lat, ale ja w najlepszy horror życia zagrałem w zeszłym roku.

    Atmosfera to podstawa, a ta gra mogłaby być definicją "klimatu w grze". Nie spoilerując, główny bohater wpada w mroczny labirynt własnych koszmarów, gdzie rzeczywistość splata się z jego najgłębszymi lękami. Tajemnicze siły próbują go zatracić w mroku, a bohater musi stawić czoła swoim najczarniejszym obawom, aby przetrwać. Groźne istoty i przerażające zjawiska składają się na mroczny krajobraz, gdzie granice między rzeczywistością a koszmarem zacierają się na każdym kroku.

    Ta gra to idealne rozszerzenie historii z pierwszej części, i wreszcie po ponad 13 latach możemy zrozumieć, co działo się z Alanem. O ile pierwsza część to był bardziej gatunkowy thriller, o tyle kontynuacja to już moim zdaniem pełnoprawny horror.

    Jedna z tych gier, która nie tylko straszy, ale i zostawia gracza z refleksją na wiele dni po skończeniu tytułu.
  • raven23's Avatar
    Level 6
    @Aaricia

    Moją ulubioną grą horror jest seria Resident Evil. Tam na prawdę można się przestraszyć, wyskakujący nagle zombiak może zrzucić gracza z krzesła, a na VR to już całkiem mega :D
  • karfol5's Avatar
    Level 1
    @Aaricia

    Jedną z moich ulubionych gier z gatunku horroru jest "Dying Light", zarówno pierwsza, jak i druga część tej fascynującej serii. Warto zaznaczyć, że ten świetny tytuł został stworzony przez polskie studio Techland. Gra przenosi gracza do ogromnego, pełnego różnorodnych zakamarków świata, co jako gracz bardzo cenię. Co zaskakujące, poziom sztucznej inteligencji odpowiedzialnej za zombie jest imponujący. Jednym z największych atutów gry są tryby dnia i nocy. Gracz ma możliwość przeżycia jeszcze intensywniejszych emocji, wybierając rozgrywkę osadzoną w nocy. To naprawdę dodaje dynamiki i wyzwania, szczególnie z uwagi na bardziej agresywne zachowanie przeciwników. Zawsze przykładam dużą wagę do tego, jakie deweloper ma podejście do rozwoju postaci, umiejętności i rzemiosła w grze. W przypadku "Dying Light", twórcy zrobili doskonałą robotę, oferując szeroki wachlarz możliwości zarówno w zakresie rozwoju postaci, jak i tworzenia broni. To sprawia, że doświadczenie z grą staje się jeszcze bardziej satysfakcjonujące. Seria "Dying Light" to nie tylko znakomita gra w świecie horroru, lecz także godny podziwu przykład polskiej produkcji, stworzonej przez studio Techland. Bogaty, pełen niespodzianek świat, inteligencja zombie i tryby dnia i nocy sprawiają, że to niezapomniane doświadczenie. Dodatkowo, zawsze będę gorąco polecał tę grę, aby wspierać nasze rodzime firmy i pokazywać, że polska branża gier osiąga światowy poziom. To nie tylko emocjonująca rozrywka, ale także dumny wkład w światową scenę gier wideo.
  • Kszoma's Avatar
    Level 1
    Zdecydowanie wybieram "Outlast" - ta gra wdziera się głęboko w obszary psychologicznego horroru. Zawsze z zaciekawieniem patrzyłam, jak mój chłopak odważnie w nią grał, a ja sama towarzyszyłam mu w dreszczu strachu. Przemierzanie nawiedzonego szpitala jedynie z kamerą w ręku to naprawdę mrożące krew w żyłach przeżycie. Wyjątkowy klimat, nieprzewidywalne zdarzenia i świetnie skonstruowany suspense sprawiają, że "Outlast" to prawdziwa gratka dla miłośników horrorów. To nie tylko gra, to emocjonująca podróż w mroczne zakamarki ludzkiego umysłu. 🎮👻

    - - - Updated - - -

    Zdecydowanie wybieram "Outlast" - ta gra wdziera się głęboko w obszary psychologicznego horroru. Zawsze z zaciekawieniem patrzyłam, jak mój chłopak odważnie w nią grał, a ja sama towarzyszyłam mu w dreszczu strachu. Przemierzanie nawiedzonego szpitala jedynie z kamerą w ręku to naprawdę mrożące krew w żyłach przeżycie. Wyjątkowy klimat, nieprzewidywalne zdarzenia i świetnie skonstruowany suspense sprawiają, że "Outlast" to prawdziwa gratka dla miłośników horrorów. To nie tylko gra, to emocjonująca podróż w mroczne zakamarki ludzkiego umysłu. 🎮👻
  • Sajmoninho's Avatar
    Level 1
    @Aaricia Moja ulubiona gra z gatunku horror to "Silent Hill 2". Ta klasyczna produkcja z serii Silent Hill, stworzona przez Konami, wyróżnia się nie tylko atmosferą grozy, ale również głęboką narracją oraz wyjątkowym podejściem do budowania napięcia.

    Tytuł ten doskonale łączy elementy psychologicznego horroru z zagadkami, co sprawia, że gracze są zanurzeni w mrocznym świecie, pełnym symboliki i tajemnic. Świetnie skomponowana ścieżka dźwiękowa dodaje do tego jeszcze jedną warstwę niepokoju, tworząc niezapomniane doświadczenie.
    To, co sprawia, że "Silent Hill 2" jest dla mnie najlepszą grą horrorową, to nie tylko straszne momenty czy zaskakujące zwroty akcji, ale również głęboka historia, która porusza tematy trudne i emocjonalne. Postacie są przemyślane, a fabuła skomplikowana, co sprawia, że doświadczenie gry jest nie tylko straszne, ale też angażujące emocjonalnie.
    Ogólnie rzecz biorąc, "Silent Hill 2" to nie tylko doskonała gra horroru, ale także arcydzieło, które łączy w sobie szereg elementów, tworząc niezapomniane i pełne głębi doświadczenie.
  • moras1's Avatar
    Level 6
    Silent Hill. Dwójkę wspominam najlepiej. Trochę gorzej podchodzę, ale też lubię Homecoming.
    Gra oferuje niepowtarzalny klimat grozy, oparty na psychologicznym straszeniu graczy, oryginalnej muzyce i ciekawej fabule. Tajemnicze miasteczko, w którym musimy zmierzyć się ze swoimi lękami, traumami i sekretami. Grając w Silent Hill, możesz odczuć napięcie, niepewność i zaskoczenie, a także wpływać na zakończenie gry poprzez swoje wybory.
  • Arazz86's Avatar
    Level 5
    Amnezja. Za klimat błądzenia po korytarzach zamczyska.