Konkurs - Jaka jest Wasza ulubiona gra z gatunku Horror? 👻

  • 171
    Odpowiedzi
  • 7591
    Wyświetlenia
  • ryzen123's Avatar
    Level 6
    @Aaricia
    Na mnie największe wrażenie zrobiło:

    - Resident Evil 7: Biohazard.
    To nie tylko gra, to prawdziwe doświadczenie.
    Cała historia zaczyna się od tajemniczego listu od dalekiego krewnego, który prowadzi mnie do opuszczonej posiadłości w dziczej Luizjanie. Już na samym początku czuć, że coś jest nie tak.
    Mrok, odgłosy i atmosfera grozy sprawiają, że zaczynam czuć ciarki na plecach.
    Jednak to, co sprawia, że RE7 bije konkurencję, to nie tylko historię. Gra przenosi mnie w sam środek akcji, używając perspektywy pierwszej osoby.
    To nie tylko zmiana punktu widzenia, ale też bezpośrednie wciągnięcie mnie w mrok zaniedbanej rezydencji rodziny Bakerów.
    Podczas odkrywania tajemnic, z którymi zmierzyć muszę się w tej makabrycznej rodzinie, czuję, że strach rośnie z każdym krokiem. Co więcej, muszę podejmować trudne decyzje, które wpływają na fabułę i zakończenie.
    To uczucie kontroli nad losami postaci dodaje tej grze niesamowitego smaku.
    Projekt dźwiękowy to mistrzostwo świata. Szepty, skrzypienie, odgłosy kroków - wszystko to sprawia, że czuję, jakbym był naprawdę tam, w tym przeklętym miejscu. I kiedy nagle zjawia się niebezpieczny Jack Baker, serce mi wali jak oszalałe.
    To uczucie grozy, które długo nie daje mi spokoju.
    RE7 to nie tylko gra, to emocje, które trwają długo po zakończeniu.
    To moja ulubiona gra horror, bo dostarcza mi tego, czego szukam - autentycznych emocji, strachu i przeżyć, które zostają ze mną na długo.
  • Mateusz6373's Avatar
    Level 6
    @Aaricia Moim ulubionym i ukochanym do lat dzisiejszych horrorem jest Resident Evil 3 Nemesis. Dla wielu fanów tej serii najlepszą częścią jest Resident Evil 2 i chociaż ukończyłem wszystkie 3 pierwsze części to największe wrażenie do dziś i najmilsze wspomnienia z gry mam jednak z części trzeciej.
  • Kony's Avatar
    Level 5
    Silent hill, pierwsza część na psx
  • 1029384756's Avatar
    Level 1
    @Aaricia Outlast ponieważ lubię gry survivalove , gra ma świetną grafikę, narrację, atmosferę grozy, a momentami wzbudza we mnie uczucie strachu. Wydaje mi się, że szpital jest doskonałym miejscem akcji do tego typu rozgrywki, szczególnie jeśli jest opuszczony, noktowizja też robi tutaj niesamowitą robotę!
  • Jeremi's Avatar
    Level 11
    @Aaricia W świecie gier, gdzie panuje strach,Arcydzieło horroru, moje serce widzi,
    Z drżącymi rękami i gorliwą duszą,
    Uścisk Phasmofobii przejmuje pełną kontrolę.
    Cyfrowa kraina upiornej wiedzy,
    Gdzie terror czai się za każdymi drzwiami, Niezależny klejnot, który oddaje istotę, Strachu i napięcia w jego najczystszej obecności.
    Wejdź w rolę odważnej załogi,
    Wyposażony w gadżety, gotowy do realizacji,
    Niewidzialne istoty paranormalne,
    W nawiedzonych miejscach, gdzie się spotykają.
    Z przyjaciółmi u boku lub samotnie kroczysz,
    MOdkrywając niesamowite domy, wypełnione strachem, Podróż łowcy duchów pełna niebezpieczeństw, Gdy szepty odbijają się echem i cienie pozostają.
    Przez słabo oświetlone korytarze zapuszczasz się głęboko,
    Słuchając uważnie sekretów, które mogą się przedostać,
    Z pudełek po spirytusach i tablic Ouija,
    Odsłanianie tajemnic, nagrody nieprzewidywalne.
    Atmosfera gęstnieje, napięcie rośnie,
    Kiedy zaczynają się zapowiadać mrożące krew w żyłach spotkania,
    Skrzypienie kroków, trzaskanie drzwiami,
    Twoje zdrowie psychiczne się chwieje, wyniszczająca rutyna.
    Każde śledztwo, wyjątkowa sprawa,
    Z widmowymi istotami czającymi się wszędzie,
    Poltergeisty rzucające przedmiotami,
    Albo demony, które wyciszają każdy dźwięk.
    Zbierając dowody, kawałek po kawałku,
    Fotografie, skoki pola elektromagnetycznego nie ustają,
    Niskie temperatury, upiorne kule,
    Dowód na wchłonięcie zjawisk nadprzyrodzonych.
    Ale strzeż się duchów, mściwych i odważnych,
    Ich złość narasta, historie się rozwijają,
    Nawiedzają twój umysł, testują twoją wolę,
    W miarę jak ich upiorna obecność staje się coraz cichsza.
    Używając narzędzi takich jak krucyfiks i plama,
    Próbujesz chronić się przed ich urazą, Lub zwabienie ich drwinami i szyderstwami,
    Wywoływać reakcje, podsycać strach.
    Piękno tkwi nie tylko w jump-scarech, Ale w warstwach psychologicznych to nosi,
    Nieznane, niewidzialne, eteryczne królestwo,
    Gdzie manifestuje się strach, chwytając ster.
    Blask Phasmophobiikryje się w środku, Zanurzenie, jakie oferuje,
    Phasmophobia
    Refren
    Phasmophobia, Phasmophobia
    Gra, która nas przeraża
    W nawiedzonych miejscach
    Strach nas obezwładnia
    Wstęp
    W świecie gier, gdzie panuje strach
    Arcydzieło horroru, moje serce widzi
    Z drżącymi rękami i gorliwą duszą
    Uścisk Phasmofobii przejmuje pełną kontrolę
    Krajobraz
    Cyfrowa kraina upiornej wiedzy
    Gdzie terror czai się za każdymi drzwiami
    Niezależny klejnot, który oddaje istotę
    Strahu i napięcia w jego najczystszej obecności
    Misja
    Wejdź w rolę odważnej załogi
    Wyposażony w gadżety, gotowy do realizacji
    Niewidzialne istoty paranormalne
    W nawiedzonych miejscach, gdzie się spotykają
    Eksploracja
    Z przyjaciółmi u boku lub samotnie kroczysz
    Odkrywając niesamowite domy, wypełnione strachem
    Podróż łowcy duchów pełna niebezpieczeństw
    Gdy szepty odbijają się echem i cienie pozostają
    Niebezpieczeństwo
    Przez słabo oświetlone korytarze zapuszczasz się głęboko
    Słuchając uważnie sekretów, które mogą się przedostać
    Z pudełek po spirytusach i tablic Ouija
    Odsłanianie tajemnic, nagrody nieprzewidywalne
    Tajemnica
    Atmosfera gęstnieje, napięcie rośnie
    Kiedy zaczynają się zapowiadać mrożące krew w żyłach spotkania
    Skrzypienie kroków, trzaskanie drzwiami
    Twoje zdrowie psychiczne się chwieje, wyniszczająca rutyna
    Współpraca
    Każde śledztwo, wyjątkowa sprawa
    Z widmowymi istotami czającymi się wszędzie
    Poltergeisty rzucające przedmiotami
    Albo demony, które wyciszają każdy dźwięk
    Dowód
    Zbierając dowody, kawałek po kawałku
    Zdjęcia, skoki pola elektromagnetycznego nie ustają
    Niskie temperatury, upiorne kule
    Dowód na wchłonięcie zjawisk nadprzyrodzonych
    Uwaga
    Ale strzeż się duchów, mściwych i odważnych
    Ich złość narasta, historie się rozwijają
    Nawiedzają twój umysł, testują twoją wolę
    W miarę jak ich upiorna obecność staje się coraz cichsza
    Ochrona
    Używając narzędzi takich jak krucyfiks i plama
    Próbujesz chronić się przed ich urazą
    Lub zwabienie ich drwinami i szyderstwami
    Wywoływać reakcje, podsycać strach
    Piękno
    Piękno tkwi nie tylko w jump-scarech
    Ale w warstwach psychologicznych to nosi
    Nieznane, niewidzialne, eteryczne królestwo
    Gdzie manifestuje się strach, chwytając ster
  • Matizek22's Avatar
    Level 1
    @Aaricia

    Najlepszą grą typu horror jest dla mnie Phasmophobia. Ponieważ dostarczyła i dostarcza mi mega dreszczyk emocji. Jest to bardzo ciekawa gra ponieważ, aby ukończyć daną mapę pozytywnie, należy zgadnąć z jakim duchem mamy do czynienia. Dodatkowo tryb multiplayer z kolegami, współpraca dostarcza kolejnych pozytywnych emocji. Od detektywa po ucieczkę jak duch się zdenerwuje i rozpocznie na nas polowanie. Niby gra się cały czas w to samo, ale nic nie zastąpi tej gęsiej skórki :)
  • alehandro's Avatar
    Level 7
    Najlepsza gra to "Alone in the Dark" to kultowa gra, ogrywana oczywiście na jakimś 486 + CRT. Wybita szyba na samym początku gry powodowała wyłączenie komputera u młodszych graczy. Została wydana w 1992 i ustanowiła podwaliny dla gatunku survival horror, który później rozwinął się w takie serie jak "Resident Evil" czy "Silent Hill". Akcja gry rozgrywa się w tajemniczym dworze Derceto, który jest pełen złowrogich istot i niebezpiecznych pułapek. Gracz wciela się w postać prywatnego detektywa Edwarda Carnby'ego, który przybywa do tego opuszczonego miejsca, aby rozwikłać zagadkę związane z jego przeszłością. Gracz musi eksplorować dwór, rozwiązywać zagadki, znajdować przedmioty i stawiać czoła przeciwnikom. Ograniczone zasoby amunicji i zdrowia sprawiają, że gra staje się jeszcze bardziej trudna i emocjonująca. Grafika w "Alone in the Dark" była przełomowa jak na czasy jej wydania. Wykorzystując technologię 3D, gra zapewniała nam realistyczne otoczenie i wizualne efekty. Mroczne i pełne detali lokacje tworzyły niepowtarzalny klimat grozy. Wspaniała ścieżka dźwiękow wzmagała napięcie i strach. Dzięki niej gracze czuli się jakby byli naprawdę w środku opuszczonego dworu, słysząc szepty i stąpanie po schodach.
  • Elastyczne's Avatar
    Level 1
    Moja ulubiona gra z gatunku horror to "Outlast", ponieważ tworzy niezwykle mroczną i przytłaczającą atmosferę. Buduje napięcie, które trudno oderwać od ekranu. Wprowadza innowacyjne rozwiązania, takie jak brak możliwości walki z wrogami. To połączenie sprawia, że jest to moja ulubiona gra z tego gatunku.
  • piter9876's Avatar
    Level 2
    Dead Space" to moje bezdyskusyjne topienie w świecie horroru. Ta gra to jak intrygujący koszmar, który mnie pochłania. Z każdym krokiem w ciemności czujesz, jak napięcie rośnie, a kreatywność twórców w kreowaniu strachu jest zatrważająco genialna. Mroczna oprawa dźwiękowa i przemyślany design potrafią podnieść adrenalinę do niebotycznych poziomów. "Dead Space" to nie tylko gra, to doświadczenie, które wstrząsa i pozostawia ślad w duszy gracza. 🎮👻 #DeadSpace
  • uciekinierka's Avatar
    Level 1
    @Aaricia "Amnesia: The Dark Descent". Gra ta jest znana z doskonałego budowania atmosfery strachu i napięcia, a także z ciekawej fabuły. Dlaczego…
    wymagają od gracza rozwiązania zagadek, przeżycie w trudnych warunkach czy strategicznego podejścia do przetrwania. To elementy, które mogą dostarczać satysfakcji mimo obecności elementu strachu. Chociaż uczucie strachu jest niekomfortowe, wielu graczy ceni gry, które są w stanie wzbudzić intensywne emocje. To uczucie napięcia i adrenaliny może być atrakcyjne dla tych, którzy szukają mocnych przeżyć. Gra ma doskonałym designem dźwiękowym i wizualnym, które potrafią wzmocnić atmosferę grozy. Gracze mogą doceniać tę starannie zaprojektowaną oprawę, nawet jeśli jednocześnie odczuwają strach.
    Szczerze ja w każdą grę z tego rodzaju gram w dzień i tylko jak mam kogoś w domu… Po prostu się boję
    😉