Lenovo Legion Go - Problem po wymianie dysku

  • 11
    Odpowiedzi
  • 473
    Wyświetlenia
  • zwiadowca88's Avatar
    Level 5
    Witam, popełniłem chyba małą gafę przy kopiowaniu dysku. Zmieniałem dysk 512 GB na 2 TB w moim Legion go. I przy tworzeniu kopii zapomniałem zahaczyć rozszerzenie partycji systemowej. Więc nadpisałem kopię drugi raz, ale chyba zapomniałem odhaczyć Recovery. Ale już złożyłem sprzęt, i niestety nie mam tej partycji w dodatku jedna partycja jest widoczna która nie powinna być widoczna. Chciałem się dowiedzieć gdzie mogę pobrać Windowsa do sformatowania całego dysku i zrobienia tego od nowa. Nie chce mi się rozkręcać sprzętu aby demontować dysk i ponownie robić kopię z mniejszego dysku na duży. Najlepiej byłoby postawić system na nowo. Dlatego też chętnie pobrałbym wszystko i postawił system od zera i utworzył nową partycję recovery. Niestety nie wiem jak jest z licencją po instalacji nowego systemu. Czy może Lenovo ma dostępne gotowe obrazy systemu do pobrania ? Nie chciałbym skasować system, pobrać obraz ze strony windowsa i mieć problem z licencją. Będę wdzięczny za oświecenie jak to jest z Lenovo pod tym względem.
    Lenovo Legion Go
    Nintendo Switch Oled
    Dell Precision 7730
  • 11 Odpowiedzi

  • TrendaTen's Avatar
    Level 52
    ISO pobierz stąd
    https://www.microsoft.com/pl-pl/soft...load/windows11
    Pobierz narzędzie i za pomocą narzędzia stwórz pendrive dla INNEGO komputera.
    Licencja powinna sama się załadować. Ewentualnie jak poprosi o klucz to klikasz PÓŹNIEJ i przy zalogowanym sam sobie znajdzie i aktywuje
    [Kliknij aby dodać podpis]
  • zwiadowca88's Avatar
    Level 5
    @TrendaTen Dzięki, jeśli licencje są automatycznie dodawane to nie ma problemu. Nie byłem co do tego pewny. Ale system już zassałem, brakuje mi jedynie pendriva USB-C albo przejściówki. Ale jak kupie to postawie sobie system na nowo.
    Lenovo Legion Go
    Nintendo Switch Oled
    Dell Precision 7730
  • TrendaTen's Avatar
    Level 52
    @zwiadowca88 z hardware Ci nie pomogę, jedynie podpowiem, że są takie pendrive z dwoma końcówkami USB A i USB C
    Name:  20240123_082316.jpg
Views: 293
Size:  97.6 KB
    [Kliknij aby dodać podpis]
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    @zwiadowca88 cieszę się, że @TrendaTen znalazł rozwiązanie dla Twojego problemu, ja niestety nie mam informacji odnośnie takiej procedury, tzn. samodzielnej wymiany dysku i reinstalacji systemu, mogę jedynie polecić kontakt z oficjalną infolinią Lenovo 😊
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • zwiadowca88's Avatar
    Level 5
    @zwiadowca88 z hardware Ci nie pomogę, jedynie podpowiem, że są takie pendrive z dwoma końcówkami USB A i USB C
    Name:  20240123_082316.jpg
Views: 293
Size:  97.6 KB
    Ten typ pendrivów nazywa się OTG. Z dwoma wyjściami, są też same przejściówki OTG. Zamówiłem przejściówkę, w sobotę będę miał więc dopiero w tedy zrobię reinstalkę.

    - - - Updated - - -
    @Aaricia nie ma takiej potrzeby, wymiana dysku to pikuś. Podobnie jak reinstalka systemu, niezlicze ile razy to już robiłem. Dla mnie istotne jest jedynie aby po reinstalce nie było problemów z licencją Windowsa. Ale czytałem, że teraz sprzęt jest dodawany do bazy Microsoftu i system ściąga się już z licencją że strony Microsoftu.
    Lenovo Legion Go
    Nintendo Switch Oled
    Dell Precision 7730
  • TrendaTen's Avatar
    Level 52
    @zwiadowca88 to widzę, że nie potrzebnie ogarniałem grafikę 🤣 przez internet czasem ciężko rozpoznać prawdziwy problem. Jak masz w pobliżu elektromarket to możesz mieć szybciej tenże adapter OTG, za tak naprawdę śmieszne pieniądze. Na swoim stanie też mam kilka takich ale z myślą o telefonie. Czasem przydaje się podłączyć jakiegoś pendriva
    [Kliknij aby dodać podpis]
  • zwiadowca88's Avatar
    Level 5
    @TrendaTen dopiero w piątek będę w domu, stąd ten przestój.
    Lenovo Legion Go
    Nintendo Switch Oled
    Dell Precision 7730
  • zwiadowca88's Avatar
    Level 5
    No i mam poważny problem, odpaliłem bota z pendriva Windows 11. Zainstalowałem system i niespodzianka mnie niemiła spotkała przy konfiguracji. WiFi nie znajduje sieci jakiejkolwiek. Przez co nie mogę ukończyć konfiguracji i uruchomić nowego Windowsa 11. Może ktoś wie jak sobie z tym poradzić, jak chociaż uruchomić klawiaturę wirtualną ??

    Name:  20240126_232418.jpg
Views: 226
Size:  84.0 KBName:  20240126_233319.jpg
Views: 226
Size:  85.4 KB
    Lenovo Legion Go
    Nintendo Switch Oled
    Dell Precision 7730
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    @zwiadowca88 przykro mi słyszeć o Twoim problemie 😥 Ja niestety nie mam aż takiej wiedzy technicznej, skontaktuj się proszę z infolinią 🙏
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍