Gry planszowe

  • 14
    Odpowiedzi
  • 276
    Wyświetlenia
  • Mokiro's Avatar
    Level 7
    Ostatnio bardzo lubię Radlands - pojedynek karciany w klimacie postapo, bardzo dużo możliwości ogrania przeciwnika jak na wielkość gierki.
    Wszystkie gry typu Carcassonne (układanie sobie jakiejś krainy tak by punktowała jak najbardziej) są dla mnie super.
    Lubię też Coopy typu Pandemia czy Zakazana Wyspa.
    A z gier na więcej osób to Tajniacy i Sabotażysta moje ulubione 😊
  • Farmaceuta's Avatar
    Level 6
    @Mokiro O Radlands wiele dobrego już słyszałem. Muszę sie chyba bliżej przyjżeć.
    Co do Coopów to fascynuje mnie pomysł coopa z motywem zdrajcy. Jest kilka gier na rynku: Battlestar Galactica, Odmenty Grozy, Avalon, Nemesis. W weekend już się umówiłem na rozgrywkę. Podobno przednia zabawa.

    - - - Updated - - -

    @Mokiro O Radlands wiele dobrego już słyszałem. Muszę sie chyba bliżej przyjżeć.
    Co do Coopów to fascynuje mnie pomysł coopa z motywem zdrajcy. Jest kilka gier na rynku: Battlestar Galactica, Odmenty Grozy, Avalon, Nemesis. W weekend już się umówiłem na rozgrywkę. Podobno przednia zabawa.
  • Mokiro's Avatar
    Level 7
    @Farmaceuta Radlands każdemu polecam jak ma okazję zagrać, chociaż fakt jest taki, że można sobie planować zakończenie gry, a ktoś ci nagle takich skilli użyje, że prawie sam cię pokona i musisz się ratować, lubię te zmienność bardzo:)
    I zgadzam się, że super motyw z tym, że ktoś nagle sabotuje, tylko wymaga zazwyczaj, żeby się z dużą grupą umówić na granie i u mnie to średnio wychodzi. Możesz dać znać jak zagrasz jak wrażenia.
  • Farmaceuta's Avatar
    Level 6
    Udało mi się pograć w różne gry planszowe w ostatni weekend i muszę przyznać, że bardzo miło spędziłem czas.

    Nemesis - tu wcielaliśmy sie w pasarzerów statku kosmicznego po którym grasowali obcy. Taki "Obcy" tylko, że na planszy. Byłem zaskoczony jak gra planszowa może przenieść klimat filmu. Mechanicznie też bardzo fajna. Niby wszyscy razem mamy wspólny cel: przeżyć, pozbyć się intruzów i wrócić do domu ale każy też ma własny cel, który może kłócić się z resztą. Bardzo miło spedzony wieczór.

    Terraformacja Marsa: bardzo ciekawa gra, gdzie naszym cele jest przystosowanie czerwonej planety do życia. Zbieramy surowce, zagrywamy karty, rozbudowujemy swoje możliwości. I tak tura po turze na Marsie jest coraz więcej tlenu, cielpej i wiecej wody aż w końcu jest to pełna życia, zielona planeta.

    Brass - ekonomiczna gra przenosząca nas w czasy rewolucji przemyslowej w Wielkiej Brytanii. Handel, rozwój, rozbudowa. Bardziej wymagająca. Tu trzeba pomyśleć i dobrze sobie wszystko zaplanować.

    Wszystkie powyższe gry gorąco polecam.
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    @Farmaceuta dziękujemy, zaraz będę je googlować 😁 Widzę, że przeważała tematyka kosmiczna 😀
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍