Wasze opinie i pomysły dla konkurencji FC 2024?:)

  • 4
    Odpowiedzi
  • 102
    Wyświetlenia
  • Szkwari3's Avatar
    Level 8
    Co myślicie powstanie? :)
  • 4 Odpowiedzi

  • Maniako1983's Avatar
    Level 8
    Rozumiem, że masz na myśli konkurencję dla EAFC 24, czyli kontynuacji serii FIFA. Szczerze mówiąc brakuje mi serii Pro Evolution Soccer na poziomie, dzięki któremu mogłaby nawiązać walkę z dominatorem jakim jest seria od EA. Mam jednak poważne wątpliwości czy w obecnej dekadzie narodzi się realna konkurencja. Dawne wielkie marki jak Sensible Soccer/SWOS oraz ISS Pro Evolution/PES umarły a nawet jak się coś nowego pojawiało od czasu do czasu, to były to totalne crapy. Niby jest zapowiedź kolejnej gry piłkarskiej, ale jakoś w nią nie wierzę.

    Dla mnie problemem jest to, że jestem graczem offline i brakuje mi porządnej kariery oraz symulacyjnego modelu rozgrywki jak w dawnych odsłonach PES'a. Jeśli baza zawodników i rozgrywek byłaby tak bogata jak w Sensible World Of Soccer, to byłoby idealnie. Tam można było grać praktycznie każdym klubem i reprezentacją świata, nawet przykładowo w lidze estońskiej. Do tego były dostępne wszystkie rozgrywki, w tym europejskie puchary. To jest chyba obecnie niemożliwe w czasach wszechobecnych licencji i dużych pieniędzy jakie trzeba zainwestować by je pozyskać.

    Być może FIFA sprzeda prawa komuś poważnemu i jakimś cudem narodzi się z tego świetna gra. NBA od 2K ma świetny gameplay i rewelacyjną grafikę. Może jeśli 2K by się za to wzięło, to byłaby szansa na nawiązanie walki. Tylko 2K raczej specjalizuje się w sportach typowo amerykańskich, więc pewności mieć nie można.

    Od kilku lat jako fan piłki nożnej, również tej wirtualnej, jestem skazany na serię FIFA. Niestety grając karierę wielosezonową bywam zażenowany błędami jakie się wówczas pojawiają. Lubię stawiać na wychowanków, np. rozwijać zespół i tworzyć nowe gwiazdy i nowe strategie. Ten element jest bardzo zaniedbany i wszystko jest takie nijakie. Do tego brakuje systemu starzenia się zawodników. Myślę, że w dzisiejszych czasach byłoby to możliwe, ale ważniejsze są przychody z FUT. Zawodnikom nie tylko powinny spadać z wiekiem statystyki, ale też powinien zmieniać się ich wygląd. To byłoby realistyczne. Ten sam piłkarz w wieku 18 lat wyglądałby inaczej mając 34 lata. Może kiedyś doczekam serii, która będzie połączeniem najlepszych cech serii SWOS, PES i FIFA 😁.
  • tomrollauer's Avatar
    Level 23
    Jedyną konkurencją dla FIFY było Pro Evolution Soccer (wcześniej pod nazwą ISS - International Soccer Superstars). Konami od 2010 do 2015 roku robiło lepszą piłkę od EA. Pro Evo było bardziej symulacyjne, strategiczne i taktyczne niż FIFA która wyglądała przy nim na zwykłą zręcznosciówkę. Niestety EA miało o wiele więcej licencji. A Konami traciło je z roku na rok a do tego Japończycy zatrzymali się w rozwoju a EA skopiowało wiele ich patentów a raczej zrobiło je lepiej. Dziś Pro Evo pojawia się pod nazwą eFootball i jest darmowe ale i tak nikt nie chce w to grać. Z roku na rok gra podupada coraz niżej i każde następne wydanie jest coraz gorsze. eFootball 2024 jest tak kiepski że trzeba być totalnym fanboyem Konami aby w to grać. Klubów tyle co kot napłakał. Fizyka leży. Ogólnie to beczka dziegciu z łyżką miodu a ta łyżka to fakt że gra jest darmowa. EA ma monopol i nie wiedzę aby ktokolwiek miał ten monopol przełamać. To że FIFA ma niby wydawać swoje gry nie oznacza że wydadzą gre konkurująca w FC od EA. Bo oto niemal niemożliwe w tej chwili. Będa wydawać jakieś gnioty z niszowa społecznością. Będą próbować działać i konkurować ale po kilku latach zobaczą że to się nie uda i wtedy albo wróca do EA albo znajdą dużego developera z którym się dogadają. Tyle że to nie prędzej niż za 4-5 lat.
    Odwiedźcie mój kanał na YT, zasubujcie i zostawcie łapkę w górę!
    YOUTUBE - Spectrum PLUS
  • Szkwari3's Avatar
    Level 8
    Jedyną konkurencją dla FIFY było Pro Evolution Soccer (wcześniej pod nazwą ISS - International Soccer Superstars). Konami od 2010 do 2015 roku robiło lepszą piłkę od EA. Pro Evo było bardziej symulacyjne, strategiczne i taktyczne niż FIFA która wyglądała przy nim na zwykłą zręcznosciówkę. Niestety EA miało o wiele więcej licencji. A Konami traciło je z roku na rok a do tego Japończycy zatrzymali się w rozwoju a EA skopiowało wiele ich patentów a raczej zrobiło je lepiej. Dziś Pro Evo pojawia się pod nazwą eFootball i jest darmowe ale i tak nikt nie chce w to grać. Z roku na rok gra podupada coraz niżej i każde następne wydanie jest coraz gorsze. eFootball 2024 jest tak kiepski że trzeba być totalnym fanboyem Konami aby w to grać. Klubów tyle co kot napłakał. Fizyka leży. Ogólnie to beczka dziegciu z łyżką miodu a ta łyżka to fakt że gra jest darmowa. EA ma monopol i nie wiedzę aby ktokolwiek miał ten monopol przełamać. To że FIFA ma niby wydawać swoje gry nie oznacza że wydadzą gre konkurująca w FC od EA. Bo oto niemal niemożliwe w tej chwili. Będa wydawać jakieś gnioty z niszowa społecznością. Będą próbować działać i konkurować ale po kilku latach zobaczą że to się nie uda i wtedy albo wróca do EA albo znajdą dużego developera z którym się dogadają. Tyle że to nie prędzej niż za 4-5 lat.
    Liczę jednak coś powstanie :)

    - - - Updated - - -

    @Maniako1983doklsdnie to samo myślę :)
  • Szkwari3's Avatar
    Level 8
    @tomrollauer dokładnie myślę tak samo jak ty 💪

    - - - Updated - - -

    @Maniako1983ja też jestem graczem offline Fify czy Pesa i brakuje porządnej kariery takiego choć by jak Huntera z Fify bodajże 2021/22💪
    Rafciu Sz :)