Koncepcyjny Laptop Lenovo

  • 7
    Odpowiedzi
  • 137
    Wyświetlenia
  • Sinber's Avatar
    Level 33
    Lenovo ThinkBook Transparent Display Laptop Concept


    Został Zaprezentowany tego roku na targach w Barcelonie.
    Tak zwany Futurystyczny laptop posiada ekran Micro-LED wielkości 17,3″ i pozbawiony jest jakichkolwiek ramek. Ponadto jest przeźroczysty w 55 procentach.
    Niestety, żadnych informacji na temat podzespołów nie znalazłem.

    Wrzucam to jako ciekawostkę, co może nas czekać za kilka lat.
    Oczywiście nie będzie to produkt dla każdego, gdyż przez przeźroczystość ekranu tracimy tak zwaną " prywatność. Lecz w moim odczuciu, jako produkt dla marketingowców, różnego typu handlowców mógłby być fajnym uzupełnieniem prezentacji.





    Name:  a1.jpg
Views: 102
Size:  72.7 KB
  • 7 Odpowiedzi

  • TrendaTen's Avatar
    Level 52
    @Sinber z jednej strony tracimy prywatność a z drugiej obniżamy wytrzymałość w transporcie. Mikro ledy świetnie się sprawdzą w szkłach i okulary korekcyjne z AR były by super pomysłem. Tak w sumie to jako niewidzialny telewizor też tak średnio, bo co to za przyjemność oglądać przez film ścianę i kłębowisko kabli.
    Był taki czas w kinematografii gdzie w wizji przyszłości wszystkie ekrany były transparentne (np raport mniejszości czy Ironmany) ale obecnie nic takiego nie widuję. Hologramy i klasyczne ekrany rządzą.
    [Kliknij aby dodać podpis]
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    @Sinber dzięki za wrzucenie informacji, to rzeczywiście krok w przyszłość, wygląda niesamowicie 🤩
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • Marcelek's Avatar
    Level 31
    @TrendaTen Bo przezroczyste telewizory nie są dla ciebie :) To tylko pokaz technologiczny, żeby przyciągnąć uwagę i inwestorów. Prawdziwe zastosowanie tej technologii to centra handlowe, sklepy, restauracje, etc. - kto się nie zatrzyma, żeby spojrzeć na produkt, który jest za szkłem z animowanymi obrazami?

    Chociaż wyobraź sobie sytuację, gdzie ktoś ma przezroczysty tablet i używając AR pokazuje klientom jak będzie wyglądać umeblowanie łazienki, która jedyne co ma to kafle. Symulując takie środowisko 3D i nakładając je na prawdziwe obiekty będzie się w stanie lepiej zobrazować końcowy efekt. Mniej poprawek, bardziej zadowolony klient = więcej pieniędzy dla firmy.

    Jeszcze kilka lat temu sklepy miały normalne, papierowe banery z nazwami działów.
    Teraz już chyba w każdym Lidlu ceny są elektroniczne.

    Sam laptop Lenovo wygląda świetnie, ale dużo mniej logicznym pomysłem (z punktu widzenia użytkownika) nie jest przezroczysty ekran, ale dotykowa klawiatura. Plus taki, że layout da się zmienić softwarem, ale brak feedbacku jest tragiczny, Najlepsze rozwiązanie, to normalne klawisze z małymi ekranikami na każdym przycisku.
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them 🍮 ❤
  • Motedus's Avatar
    Level 22
    Pięknie wygląda. Zrobił na mnie naprawdę duże wrażenie. Tylko zastanawiam się po co ? Jak wykorzystać jego funkcjonalność.
  • Sinber's Avatar
    Level 33
    @TrendaTen Ja Biorę tą propozycję, za powiew jakieś ciekawostki. Uważam też, że znajdą się ludzie którzy lubią się wyróżniać, a taki laptop pomoże im w tym :)
  • calmsx7's Avatar
    Level 3
    O to przepaść. Jak sobie przypomnę ZX Spectrum na którym grałem i obraz na telewizorze kineskopowym, po dwóch godzinach grania bolały oczy... Hehehe
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    @calmsx7 ja też pamiętam czasy telewizorów kineskopowych, a wydawałoby się, że to tak niedawno było 🙈
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍