Jaka była pierwsza gra, która Wam się spodobała? 🧐

  • 52
    Odpowiedzi
  • 589
    Wyświetlenia
  • Homerus's Avatar
    Level 15
    @Aaricia: W połowie to złota piątka + połowa złota 4 XD

    Ano sentyment, a że w tym roku 25 lecie Heroes III i remake Gothica to planuje w klasyki sobie pograć. Aktualnie Neverwinter Night leci :P
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    @Aaricia Ja głównie gram single, skupienie uwagi na dłużej niż 15 minut to u mnie sukces (+ gram raczej po nocach).
    Teren chyba kilka godzin wybierałem. Z tego co pamiętam, to stworzyłem z 200 światów i szukałem "tego jedynego" :)

    Nie wstawiałem więcej screnshotów, ale jest jeszcze mini-nether w katakumbach na górze i farma endermanów. Zawsze mam tak, że tworzę świat i gram na nim kilka tygodni, a potem zostawiam bez opieki na kilka iesięcy / lat (w tym ten :/ ). Potem zamiast grać na tym, który już mam rozbudowany, to tworzę nowy, gram kilka tygodni i tak w kółko...

    @Marcelek co to jest farma Endermanów? 😅

    U mnie to mozolnie szło tworzenie czegokolwiek, także ja bym pewnie została na dłużej przy tym samym świecie, albo np. robiła wypady w nowe światy przez portale 😀
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    @Aaricia Tak, dokładnie tym inspirowana gra. Dużo zagadek środowiskowych, śmieszna fabuła (niekoniecznie taka dla dzieci xD). Szkoda, że wycofali ze sprzedaży :c

    @Deminy a udało Ci się zachować kopię czy jak to wtedy funkcjonowało?
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    @Aaricia: W połowie to złota piątka + połowa złota 4 XD

    Ano sentyment, a że w tym roku 25 lecie Heroes III i remake Gothica to planuje w klasyki sobie pograć. Aktualnie Neverwinter Night leci :P

    @Homerus w takim razie życzę miłych powrotów do przeszłości 😊
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • Marcelek's Avatar
    Level 31
    @Aaricia
    Endermany to wysokie, ciemne moby z fioletowymi oczami.
    Robi się ich farmę w Endzie (wymiar ze smokiem), żeby farmić expa. Chyba najszybszy sposób na zdobycie doświadczenia, które można wykorzystać na zaklinanie przedmiotów oraz mending (naprawa przedmiotów).
    Name:  enderman.jpg
Views: 35
Size:  31.4 KB

    Farma ze screenshota nie jest moja, ale mam podobną:
    Name:  enderman-farm.jpg
Views: 34
Size:  83.6 KB

    Endermany potrafią się teleportować i po zabiciu wyrzucają perły, które można rzucić i się teleportować tam, gdzie perła dotknie bloku (sorki, jeśli wiesz, co to Enderman, ale dla kontekstu i dla innych jest krótkie wytłumaczenie).
    Przez teleportację farma musi być zrobiona ze specjalnych bloków i daleko od głównej wyspy Endu.

    Co do wypadów na nowe światy, to mam też "autostradę" w Netherze - podróż łódką na blokach lodu. W Netherze 1 blok = 8 bloków w normalnym świecie i system łódka na lodzie jest ektremalnie szybki.

    Nie moje nagranie, ale coś takiego, tylko w netherze:


    Taka autostrada pozwala na przebycie kilky tysięcy bloków w kilkadziesiąt sekund :)
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them 🍮 ❤
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    @Marcelek z Endermanami już się spotkałam i nawet udało mi się ubić niejednego, ale nie wiedziałam, że istnieje coś takiego, jak ich farma 😀 Dziękuję za wyjaśnienie 🙂

    A ta autostrada to aż się w głowie kręci, też nie wiedziałam, że to tak działa 😀
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • Marcelek's Avatar
    Level 31
    @Aaricia W Mincerafcie jest farma prawie wszystkiego - marchew, trzcina, ziemniaki, pszenica, żelazo, złoto, villagery, upieczone mięso, grzyby, moby (zombie, creepery, szkielety, etc), lava, slime, etc.
    Wszystki wyżej wymienione są w pełni automatyczne, raz ustawiasz i tylko zbierasz itemy.
    Teraz, kiedy doszedł auto-crafter, to możliwości są znacznie większe.
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them 🍮 ❤
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    @Marcelek moje kolejne pytanie będzie brzmiało, co to jest auto-crafter 😂 To to coś, co pozwala na automatyczną produkcję? To jakiś dodatek tak jak shadery?
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • Marcelek's Avatar
    Level 31
    @Aaricia To crafting table, który automatycznie tworzy przedmioty (bez układania myszką w slotach, etc.).
    Przyznam, że nie grałem na tej wersji (to nowy dodatek), więc nie wiem w 100% jak to działa. Wiem jedynie, że da się craftować przedmioty bez obecności gracza.
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them 🍮 ❤
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    @Marcelek to super polepszenie i duża wygoda, muszę wypróbować 😀
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍