Jaka była pierwsza gra, która Wam się spodobała? 🧐

  • 52
    Odpowiedzi
  • 832
    Wyświetlenia
  • Accursius's Avatar
    Level 7

    Trudno jest mi w sumie dokładnie uporządkować sobie jak to się stało, że mam taką zajawkę do grania ale u mnie to wyglądało mniej więcej tak:

    1. Podglądanie jak tata grał w Medal of Honor Allied Assault + dodatki Spearhead i Breakthrough jeszcze na monitorze z dupą i windowsie xp
    2. Granie w gry flashowe na stronach typu wyspagier i grajteraz (nwm czy się zalicza do flashówke ale zaciekawiła mnie bardzo gra Galaxy Life)
    3. Pierwsza własna gra - Lego Batman The Video Game
    4. DiRT Colin McRae 2007, który dostałem w prezencie od dziadka

    ...a dalej to już jakość poszło 😁

    Dorzucę jeszcze, że oprócz Medal of Honor duży wkład na pobudzenie mojej pasji do gamingu we wczesnej fazie łapania zajawki miały gry:

    • COD 2 (ograny jeszcze raz w ostatnie wakacje dla odświeżenia wspomnień)
    • Seria Lego Harry Potter
    • Dwie gry Scooby Doo
      • First Frights
      • Spooky Swamp

    • gry na xbox kinect
      • Star Wars
      • Harry Potter
      • kinect adventures
      • 1 i 2 część kinect sports (najbardziej lubię golf i tenis😉)

    • Disney Infinity 1.0
    • Minecraft
      • ogrywany i grany dalej po dziś dzień z kolegami
      • fun fact - zanim kupiłem na pc, to ogrywałem go na xbox 360


    W późniejszych latach pasję tę podtrzymały takie tytuły jak (wymienię tylko te w których spędziłem szczególnie dużo czasu lub zapadły mi z jakiegoś powodu w pamięci):

    • TF2
      • w sumie to taki mój pierwszy online shooter bo zarówno w MoHAA jak i COD2 grałem offline

    • Cubic Castles (wciągnął mnie do tej gierki kolega z podstawówki i przegrałem jakieś 400h)
    • CS GO (jakoś straciłem zapał do grania w te wakacje po przegraniu około 1,4k godzin ale dużo miłych wspomnień pozostało 😀)
    • Gry z serii Arkham
    • Seria gier Syberia (bardzo spodobał mi się klimat gierki)
    • Krótki epizod z Rocket League (około 370h)
    • Battlefield 1 oraz V (bardziej podobał mi się klimat bf1)
    • Fortnite ale tylko dlatego, że zabawnie było pograć z full squadem kolegów (nie lubię grać w battle royale solo😉)
    • GTA V kiedy pojawiło się za free na Epic Games (tylko jakieś 60h ale świetnie się bawiłem grając online)


    Obecnie staram się maksować gierki, które zalegają na kupce wstydu (tak jak to zrobiłem z DuckTales Remastered w grudniu) i nie kupować nowych gier na przecenach zanim mój wskaźnik średniego ukończenia gier na Steam nie dobije do przynajmniej 60 procent.

    Zaznaczę, że jest to tylko bardzo szybkie i chaotyczne omówienie tego jak zostałem wciągnięty w świat gamingu. Mogłem zachwiać trochę timeline oraz wiele gier, które zapadły mi w pamięci nie zostało wymienionych, ponieważ post przybrałby formę jednej długiej listy gier wraz z uzasadnieniem dlaczego się na niej znalazły 😂
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    @Aaricia Zawsze planowałem zrobienie zoo/rezerwatu, ale nigdy tego nie zbudowałem. Fajnie by wyglądały pośród papug :)
    @Marcelek to mogłoby być fajne postanowienie na 2024 rok 😁
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • Marcelek's Avatar
    Level 41
    @Aaricia Może :)
    Czasem chciałbym wrócić do Minecrafta, ale nie wiem, czy tworzyć nowy świat, czy grać na starym.
    Na nowym zawsze więcej się dzieje, są aktualizacje z nowymi rzeczami, ale stary już ma "early game" za sobą, można budować okazalsze rzeczy no i mam wgrane mody, któych nie ma na najnowszej wersji :(
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them 🍮 ❤
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager

    Trudno jest mi w sumie dokładnie uporządkować sobie jak to się stało, że mam taką zajawkę do grania ale u mnie to wyglądało mniej więcej tak:

    1. Podglądanie jak tata grał w Medal of Honor Allied Assault + dodatki Spearhead i Breakthrough jeszcze na monitorze z dupą i windowsie xp
    2. Granie w gry flashowe na stronach typu wyspagier i grajteraz (nwm czy się zalicza do flashówke ale zaciekawiła mnie bardzo gra Galaxy Life)
    3. Pierwsza własna gra - Lego Batman The Video Game
    4. DiRT Colin McRae 2007, który dostałem w prezencie od dziadka

    ...a dalej to już jakość poszło 😁

    Dorzucę jeszcze, że oprócz Medal of Honor duży wkład na pobudzenie mojej pasji do gamingu we wczesnej fazie łapania zajawki miały gry:

    • COD 2 (ograny jeszcze raz w ostatnie wakacje dla odświeżenia wspomnień)
    • Seria Lego Harry Potter
    • Dwie gry Scooby Doo
      • First Frights
      • Spooky Swamp

    • gry na xbox kinect
      • Star Wars
      • Harry Potter
      • kinect adventures
      • 1 i 2 część kinect sports (najbardziej lubię golf i tenis😉)

    • Disney Infinity 1.0
    • Minecraft
      • ogrywany i grany dalej po dziś dzień z kolegami
      • fun fact - zanim kupiłem na pc, to ogrywałem go na xbox 360


    W późniejszych latach pasję tę podtrzymały takie tytuły jak (wymienię tylko te w których spędziłem szczególnie dużo czasu lub zapadły mi z jakiegoś powodu w pamięci):

    • TF2
      • w sumie to taki mój pierwszy online shooter bo zarówno w MoHAA jak i COD2 grałem offline

    • Cubic Castles (wciągnął mnie do tej gierki kolega z podstawówki i przegrałem jakieś 400h)
    • CS GO (jakoś straciłem zapał do grania w te wakacje po przegraniu około 1,4k godzin ale dużo miłych wspomnień pozostało 😀)
    • Gry z serii Arkham
    • Seria gier Syberia (bardzo spodobał mi się klimat gierki)
    • Krótki epizod z Rocket League (około 370h)
    • Battlefield 1 oraz V (bardziej podobał mi się klimat bf1)
    • Fortnite ale tylko dlatego, że zabawnie było pograć z full squadem kolegów (nie lubię grać w battle royale solo😉)
    • GTA V kiedy pojawiło się za free na Epic Games (tylko jakieś 60h ale świetnie się bawiłem grając online)


    Obecnie staram się maksować gierki, które zalegają na kupce wstydu (tak jak to zrobiłem z DuckTales Remastered w grudniu) i nie kupować nowych gier na przecenach zanim mój wskaźnik średniego ukończenia gier na Steam nie dobije do przynajmniej 60 procent.

    Zaznaczę, że jest to tylko bardzo szybkie i chaotyczne omówienie tego jak zostałem wciągnięty w świat gamingu. Mogłem zachwiać trochę timeline oraz wiele gier, które zapadły mi w pamięci nie zostało wymienionych, ponieważ post przybrałby formę jednej długiej listy gier wraz z uzasadnieniem dlaczego się na niej znalazły 😂

    @Accursius na początku powiem, że tak samo mówiłam na monitor, a także telewizor 😂

    Gry flashowe też lubiłam, było gdzieś strzelanie do kaczek, a śmieszna gra była, gdzie mierzyło się prędkość chlaśnięcia kogoś łapką na muchy 😂


    A jak Ci szło CSGO na początku? Moja pierwsza gra to była jedna wielka porażka 🙈

    I ile gier jest na Twojej "kupce wstydu"? 😂
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • Accursius's Avatar
    Level 7
    @Aaricia

    Nie pamiętam jak mi szło na początku ale na pewno gdybym teraz po przegraniu 1400h zobaczył swoje pierwsze gry to pewnie załamałbym się xD
    Pamiętam za to, że po przegraniu kilkuset godzin wyprzedziłem skillem kolegów, którzy się na początku śmiali i to właśnie między innymi chęć udowodnienia komuś, że jestem lepszy mnie napędzał do spędzania tak dużej ilości czasu w tym tytule. Po tych 1400h nie szło już grać dla zabawy casuali bo mnie kickowali za niby cheaty (nie chodzi mi o przechwalanie ale o jako takie zobrazowanie mojego skilla = nie grałem na faceit więc prosem też jakimś nie byłem ale myślę, że global byłby w moim zasięgu gdybym nie robił sobie długich przerw od grania rankedów) i to właśnie kickowanie było jednym z czynników, który mnie zniechęcił do tej gry bo co z tego, że jesteś dobry skoro większość osób ci w to nie wierzy i wyzywa od cheaterów.

    Jeśli chodzi o moją "kupkę wstydu" to obecnie wygląda to tak:
    • Steam = około 94 gry
    • Epic Games = 45 gier
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    @Accursius to faktycznie szkoda, że takie zachowanie innych graczy zniechęciło Cię do gry 😥 Ale pewnie dzięki temu udało Ci się odkryć niejedną nową grę 😊

    Co do listy gier, to rzeczywiście jest co nadrabiać 😨 A ile z reguły zajmuje Ci przejście, tak średnio, jednej gry?
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • Marcelek's Avatar
    Level 41
    @Aaricia Widzę, że ktoś się zainspirował moimi wywodami :D
    https://lenovogaming.pl/minecraft-10...arto-zbudowac/
    Z ciekawych farm, to jest jeszcze w pełni automatyczne farma marchewek, ziemniaków, etc.
    Jest tania i dosyć wydajna - używa się wieśniaków i mechaniki dzielenia się uprawami.
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them 🍮 ❤
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    @Marcelek to nie ja 😂

    Chyba sobie w ramach jakiegoś wolnego zacznę powoli wracać do Minecrafta i testować te wszystkie farmy 😀
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • Marcelek's Avatar
    Level 41
    @Aaricia To przepraszam za pomyłkę :) Chociaż ciekawy zbieg okoliczności, bo akurat o tym pisaliśmy.
    Kiedyś widziałem, że ktoś o twoim imieniu pisał jakiś artykuł dla Lenovo, więc to też mnie zmyliło :)
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them 🍮 ❤
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    @Marcelek moje imię jest jak widać bardzo popularne 😂
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍