Chłodzenie laptopów LEGION

  • 9
    Odpowiedzi
  • 120
    Wyświetlenia
  • Luki1swiat's Avatar
    Level 7
    Jakie macie opinie na temat chłodzenia laptopów LEGION ?? czy ktoś podejmuje się samodzielnej konserwacji układu chłodzenia (czyszczenie wentylatorów) ???

    Name:  DSC_0276.jpg
Views: 80
Size:  95.0 KB
    (zdjęcie poglądowe z mojej biblioteki serwisowej)

    Osobiście uważam, że powinien być łatwiejszy dostęp, np. w LEGION Y540 trzeba wykręcić całą płytę główną z obudowy, a to już wymaga trochę wiedzy i umiejętności. Z doświadczenia wiem że taka prosta czynność jak czyszczenie wentylatorów powinna być wykonywana przynajmniej co 6 m-cy i znacząco wpływa na komfort pracy z laptopem - niższa temperatura i mniejszy szum.

    Jak z szumem w Waszych LEGIONACH ?
  • 9 Odpowiedzi

  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    @Luki1swiat mój pracuje cicho, jedynie podczas odpalania wymagającej gry trochę się "rozkręca" 😀 Ale ja sama nie podjęłabym się rozkręcenia żadnego sprzętu elektronicznego 🙊
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • Luki1swiat's Avatar
    Level 7
    @Aaricia ja kiedyś sam robiłem takie rzeczy dlatego wiem jakie są ważne , szczególnie teraz kiedy temperatura za oknem rośnie
  • Koz72's Avatar
    Level 6
    @Luki1swiat ja co jakiś czas staram się chociaż otworzyć klapę i z grubsza przeczyscić patyczkami do uszu i sprężonym powietrzem. Na pierwszy rzut oka wydaje się względnie czysto, ale itak całkiem sporo kurzu się wyciągnie
  • Luki1swiat's Avatar
    Level 7
    oj sporo kurzu ciągnie, ... jak mały odkurzacz :)

    Ma ktoś jeszcze jakieś inne sposoby na poprawę chłodzenia w Waszych laptopach ?
  • Prywatny's Avatar
    Level 50
    @Luki1swiat Trochę się przeraziłem tym co widzę na zdjęciu. Ja swojego Legiona 5Pro nie rozkręcałem do czyszczenia przez 2 lata tj dopóki był na gwarancji. Oczami wyobraźni już widzę co się dzieje pod pokrywą 😳
    Starszy Gracz
  • Koz72's Avatar
    Level 6
    @Prywatny noo to na pewno warto zobaczyć jak to tam wygląda. Nawet bez odkrecania w pełni chłodzenia da się wyczyścić trochę, a też samo odkrecenie nie jest skomplikowane zbytnio
  • Marcelek's Avatar
    Level 31
    @Luki1swiat Chyba nie ma drogi na skróty i co jakiś czas trzeba sprzęt czyścić :/
    Najlepiej zastowować środki prewencyjne - czyścić pomieszczenie z kurzu i innych brudów oraz nie pozwalać zwierzakom na spoczynek na cieplutkim laptopie.

    Może by się dało wymienić jakieś filtry lub coś podobnego, ale nie wiem czy by to nie pogorszyło przepływu powietrza.
    Mam styczność ze starszym laptopem Lenovo - kilka śrubek na spodzie i wszystko ładnie odkryte :)
    Nawet dodałem kość RAM, bo 4GB to jednak trochę mało... W tych czasach to już nie jest oczywistość.
    Tylko bateria trzyma jakieś 20-30 minut, więc laptop jest raczej przenośnym PC :(
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them 🍮 ❤
  • Luki1swiat's Avatar
    Level 7
    @Marcelek filtry w laptopach raczej nie zdają egzaminu - zbyt mała powierzchnia dopływy powietrza.

    projektanci takich sprzętów powinni ułatwić użytkownikowi możliwość samodzielnej konserwacji sprzętu.

    a co do baterii ... laptop gamingowy to raczej sprzęt stacjonarny :)

    - - - Updated - - -

    @Marcelek filtry w laptopach raczej nie zdają egzaminu - zbyt mała powierzchnia dopływy powietrza.

    projektanci takich sprzętów powinni ułatwić użytkownikowi możliwość samodzielnej konserwacji sprzętu.

    a co do baterii ... laptop gamingowy to raczej sprzęt stacjonarny :)

    - - - Updated - - -
    @Koz72 prowadząc serwis komputerowy ... naprawdę ciekawe "przypadki " serwisowe trafiały się, najbardziej były zawsze zapchane laptopy palaczy, ... ciekawe czy płuca takiego właściciela wyglądały tak samo ;)
  • Marcelek's Avatar
    Level 31
    @Luki1swiat No niestety, tak są teraz sprzęty projektowane - czasem specjalnie, żeby utrudnić naprawę, a czasem po prostu inaczej się nie da bez np. zwiększania grubości laptopa.

    Laptopy od palaczy powinno się czyścić za x5 stawkę. Wszędzie czuć tylko ten odór.

    Kiedyś do serwisu gość przyniósł starego PC, bo coś mu nie działało, ale już nie pamiętam co.
    Miał chyba 11GB RAM w 5 kościach. Każda inny producent, pojemność i taktowanie.
    Skąd tacy ludzie się biorą XD
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them 🍮 ❤