Urządzenie od operatora sieci Play

  • 5
    Odpowiedzi
  • 56
    Wyświetlenia
  • Roshiro's Avatar
    Level 6
    Hej jak w temacie posiadam laptopa Lenovo LOQ 15irh8 od operatora sieci Play z wersja 3050 RTX. Posiadam go kilka miesięcy 4-5 przy normalym użytkowanialu grzeje się sprawdzam w aplikacjach że nawet 90+ osiąga(kilka kart chrome) ostatnio zaczęło coś trzeszczeć jak by odgłos zwarcia kabli po prawej stronie urządzenia. I moje pytanie chciałbym oddac gdzieś laptopa by go zbadali czy mam zgłosić do swojego operatora? W łapki jest ta aplikacja Lenovo pokazuje stan gwarancji urządzenia i się zastanawiam czy można odesłać do Lenovo, albo do najbliższego serwisu komputerowego bo mam kilka ulic dalej, a nie chce gwarancji stracić
  • 5 Odpowiedzi

  • TrendaTen's Avatar
    Level 52
    W pierwszej kolejności to możesz udać się do play albo opisać swój problem na supporcie Lenovo i albo zdiagnozują problem "zdalnie" albo będziesz musiał im przesłać laptopa.

    https://support.lenovo.com/pl/pl/

    Do najbliższego serwisu komputerowego jak się udasz to będziesz musiał płacić za przegląd itd. operator i Lenovo są zobowiązani rozwiązać usterki na swój koszt (po za zniszczeniami).

    Lepszym rozwiązaniem jest wysłać do Lenovo ale sam musisz zabezpieczyć i nadać paczkę. W Play zrobią to za Ciebie ale proces gwarancyjny będzie trwał odpowiednio dłużej
    [Kliknij aby dodać podpis]
  • Roshiro's Avatar
    Level 6
    W pierwszej kolejności to możesz udać się do play albo opisać swój problem na supporcie Lenovo i albo zdiagnozują problem "zdalnie" albo będziesz musiał im przesłać laptopa.

    https://support.lenovo.com/pl/pl/

    Do najbliższego serwisu komputerowego jak się udasz to będziesz musiał płacić za przegląd itd. operator i Lenovo są zobowiązani rozwiązać usterki na swój koszt (po za zniszczeniami).

    Lepszym rozwiązaniem jest wysłać do Lenovo ale sam musisz zabezpieczyć i nadać paczkę. W Play zrobią to za Ciebie ale proces gwarancyjny będzie trwał odpowiednio dłużej

    Nwm co jest po prawej stronie pod obudową, ale powiedzmy że np kości ram czy dysk to ostatecznie jak by była jakaś część uszkodzona to przy serwisie Lenovo będę musiał płacić za np nowy dysk jeśli by było spowodowane przepalonym obwodem jakimś od np karty graficznej która się w UJ mocno grzeje? W play chyba faktycznie długo będzie bo został ticket stworzony i mam czekać 24h na odpowiedź co z urządzeniem zrobić mam ;)
  • TrendaTen's Avatar
    Level 52
    @Roshiro w pierwszej kolejności rozdzielmy dwie sprawy
    Usterka - zdarzenie związane z rozwiązaniami konstrukcyjnymi czy wadliwością komponentów
    Zniszczenie - zdarzenie związane z nie prawidłowym użytkowaniem

    Jeśli jest coś nawet zniszczone ale z winy usterki to gwarancja załatwia sprawę. Jeśli z zniszczenia (zazwyczaj mechanicznego) to serwis wystawia fakturę przed podjęciem naprawy.

    Dysk ssd raczej nie piszczy. Jedynie wentylatory są ruchomymi częściami i czasem potrafią piszczeć, szumieć czy "drapać" ale przyczyn wydawania dźwięków wentylatora jest trochę także nie ma co diagnozować zdalnie, to trzeba otworzyć i sprawdzić. Z tym, że w czasie trwania gwarancji niech się zajmą tym serwisanci Lenovo
    [Kliknij aby dodać podpis]
  • Roshiro's Avatar
    Level 6
    No i wiadomo trzeba dobrze spakować paczkę i odesłać do Lenovo ;)
    Tak że wszystko już wiem można temat zamknąć
  • TrendaTen's Avatar
    Level 52
    @Roshiro to jeszcze prosimy o aktualizacje tematu w przyszłości
    [Kliknij aby dodać podpis]