Go wyłącza się podczas grania

  • 7
    Odpowiedzi
  • 247
    Wyświetlenia
  • Damianoo's Avatar
    Level 4
    Cześć wszystkim!

    Ostatnio zacząłem grać w Hogwart Legacy. Po jakiś 10 dniach grania pojawił mi się pewien problem. Mianowicie, gdy gram w wyżej wymienioną grę to zdążę się, że legion wyłącza mi się bez żadnej informacji. Nie wiem czy to problem z legionem, czy też z grą.

    Proszę o pomoc jak ktoś miał taki problem, ponieważ nie wiem czy to konsolka się nie psuje czy coś innego :)
  • 7 Odpowiedzi

  • Marcelek's Avatar
    Level 31
    Dzieje się tak w innych wymagających grach? Jak z temperaturami?
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them 🍮 ❤
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    @Damianoo to faktycznie niefajne doświadczenie 😥 mam nadzieję, że wspólnymi siłami dojdziemy do tego, co to powoduje, czekamy na wieści, odpowiedzi na pytania @Marcelek na pewno pomogą 🙏
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • MASK1's Avatar
    Level 2
    Witam wszystkich,

    Również mam ten sam problem, tylko ja grałem w Wiedźmina i CS 2. Po 3-10 minutach grania ekran staje się czarny i wtedy komputer się wyłącza albo się restartuje. Karta graficzna grzeje się do 84 stopni.
    Pasta świeżo wymieniona. Również bardzo proszę o pomoc w tym temacie. @Damianoo @Marcelek @Aaricia
  • Marcelek's Avatar
    Level 31
    @MASK1 Handheld, laptop czy PC? 84 stopnie dla GPU to sporo, ale nie powinno sprawiac problemow. Ile stopni ma CPU? Bylo robione OC?
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them 🍮 ❤
  • MASK1's Avatar
    Level 2
    @Marcelek laptop, 84 stopnie są podczas grania, bez odpalonej gry karta graficzna NVIDIA Geforce RTX 3050 ma 37 stopni tak samo Procesor graficzny AMD Radeon(TM)Graphics 37 stopni. AMD ryzen 5 5600H with Radeon Graphic 46 stopni. Sprzęt był sprawdzany pod względem sprawności na aplikacji Lenovo Diagnostics Evolution i przeszedł wszystkie testy pozytywnie. Dysk był sformatowany i wszystkie sterowiki oraz wndows były zainstalowane ponownie. Gdy grałem bez monitora to wyskoczył mi błąd pod tytułem "Twoje urządzenie napotkało problem i wymaga ponownego uruchomienia. Trwa zbieranie informacji o błędzie. Po zakończeniu tego procesu komputer zostanie automatycznie uruchomiony ponownie." Wyświetlił się kod zatrzymania: VIDEO_DXGKRNL_FATAL_ERROR. Gdy grałem z podłączonym monitorem to wyłączał mi się najpierw monitor, potem ekran laptopa zaczął robić się czarny i wracał spowrotem normalny, tak przez 30 sekund na zmianę. Potem albo komputer się wyłączał albo wszystkie ikony z monitora przechodziły na ekran laptopa. Gdy próbowałem poszerzyć ekran na dwa to pojawiało mi się zamiast opcji zmiany ekranu następujący tekst: "Komputer nie może używać innego ekranu. Spróbuj ponownie zainstalować sterownik lub użyj innej karty graficznej." Oczywiście po tym jak ekran w monitorze został, w Menadżerze urządzenia w kartach graficznych nie pokazywała mi się karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 3050 Laptop GPU, a na AMD Raddeon(TM) Graphic był żółty trójkąt z wykrzyknikiem. Po zresetowaniu komputera wszystko było spowrotem na miejscu.
    Last edited by MASK1; 23-04-24 at 17:08.
  • Damianoo's Avatar
    Level 4
    CPU 71 GPU 69. Nie wiem czy to od tego jest zależne ale jak gram na kablu dochodzi do 80.
  • Marcelek's Avatar
    Level 31
    @Damianoo Na kablu to normalne, bo (przypuszczam) włącza się tryb wydajności. Jak w innych grach?

    - - - Updated - - -
    @MASK1 Trochę kiepsko. Wiem, że część się może powtarzać, ale ja bym zrobił tak (po kolei):
    - jeśli nie zrobiłeś, to całkowity format dysku, instalacja Windowsa od nowa - NIE naprawa
    - zrób update UEFI (BIOS) - jakby coś, to na własną odpowiedzialność :) Tylko upewnij się, że laptop jest naładowany do 100% i jest na kablu przed update
    - pobierz sterowniki do chipsetu oraz GPU ze stron producentów
    - pobierz DDU (display driver uninstaller) i usuń całkowicie sterowniki od GPU (ekran pewnie będzie wyglądał jak z lat 2000 - pikseloza i porozciągany)
    - zainstaluj sterowniki GPU oraz od chipsetu
    - chyba oczywiste, ale uruchom komputer ponownie

    Jeśli to nie pomoże, to niestety, ale raczej będzie to problem hardware.
    Wtedy trzeba skorzystać z reklamacji (polecam rękojmię).
    Udokumentuj problem, porób screenshoty / filmy i dołącz do pisma.
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them 🍮 ❤