Legion GO - pierwszy dotyk

  • 7
    Odpowiedzi
  • 87
    Wyświetlenia
  • TrendaTen's Avatar
    Level 52
    Być może niektórzy z was wiedzą, ale przypomnę. Zostałem zwycięzcą trzecich obchodów społeczności Legion Gaming Community. Tej właśnie społeczności

    Nagrodą był Legion GO. Ogólnie od zapowiedzi do odbioru przesyłki było pięćdziesiąt długich dni pełnych napięcia i niepewności.
    Determinacja, skupienie i pełna moc. Szukanie obrazków. Sprawdzanie treści na forum i szukanie opinii Haffejeee na temat perspektywy w grach. Odnajdywanie motywów przewodnich.
    Czekanie na wyniki przez święta, radość i wyczekiwanie kuriera. W dniu doręczenia tracking UPSa płonął od moich wizyt. Ale po tygodniu ze mną powinni byli się lepiej przygotować.
    I jest. Przyjechał

    Name:  20240430_124719.jpg
Views: 59
Size:  97.1 KB

    Zamiast zadzwonić do mnie zadzwonił do standardowego kontaktu w swoim telefonie (przesyłka do firmy). Nie przeszkodziło to jednak bo czekałem na niego przy windzie.
    Otrzymałem gigantyczną paczkę

    Name:  20240430_124935.jpg
Views: 56
Size:  98.3 KB

    W kartonie, pod pianką polietylenową był mniejszy karton, wciąż imponujących rozmiarów.

    Name:  20240430_125123.jpg
Views: 57
Size:  97.3 KB

    Wewnątrz mniejszego był już mój wymarzony Legion GO! Włożony do fabrycznego ETUI. Tak! Lenovo daje w zestawie ETUI. Sztywny case z wytłoczką. Wewnątrz oprócz GO jest ściereczka i podkładka do trybu FPS.
    W kartonie w osobnej przegródce był jeszcze zasilacz USB-C o mocy 65W.
    Dobra włączam

    Name:  20240430_130702.jpg
Views: 58
Size:  92.5 KB

    Niemiecki! YYY! Aż mi się przypomniało 12 lat wałkowania czasowników silnych i nieregularnych! Fakt że mój Wortschatz jest ubogi. Nie miałem możliwości, czasu i chęci go ćwiczyć po zakończeniu nauki niemieckiego. Nie przeszkodziło mi to jednak w „startowych ustawieniach” Windowsa 11. Szybko jednak zmieniłem to w ustawieniach. Już mi nikt nie „wilkomenuje” tylko mnie „witają”.

    Name:  20240430_132241.jpg
Views: 58
Size:  98.3 KB

    Konsola jest mała jak na laptopa którym jest. Jednocześnie jest duża jak na tableta którym jest. Ten 30cm potwór jest jednak lżejszy niż się wydaje. Aczkolwiek wbudowana nóżka aż się prosi o to by całość postawić. Odłączano-dołączane pady są leciutkie i dużo lżejsze niż się wydają. Trzyma się je jak by były ze styropianu. Myślałem, że wagowo będą w okolicach moich ulubionych padów od MS. Jednak przyciski klika się „normalnie”. Jest coś o czym nie czytałem. Pad może być odłączony samodzielnie i stanowić „całość”. Obraca się go analogiem w lewą stronę i B zastępuje A, Y zastępuje B itd. Oznacza to, że przynajmniej spróbuję ogarnąć to w prostych technicznie gierkach np. Moving Out czy Rubber Bandits grając z synem. (Przed urlopem koniecznie kupić kabel USB-C – HDMI). Pady mają „miliony” przycisków i nie zdawałem sobie z tego takiej sprawy dopóki nie wziąłem do ręki całości i następnie samych padów. Potencjał konfiguracyjny jest gigantyczny! Konfigurator steam będzie używany! Coś czuję, że mogą wystąpić „niezgodności” co do użytkowania ich. Ale przepraszam, sami się prosili dając tyle możliwości. Dajcie mi milion przycisków a każdego będę używał inaczej! Odłącza się je łatwo i mimo kilku prób już czuję, że to intuicyjne – wciskasz i suniesz w dół. Mają fajne perforacje, tak jak te pady od series. Czego mi brakuje w padach? Scrolla w touchpadzie! Oj przydałby się. Tak jak w laptopach prawa krawędź scrolluje tak tu tego nie ma. Może analoga tak ustawię? Dzień jest krótki w przeciwieństwie do listy aktualizacji Windowsa i Lenovo. Dlatego dzisiaj pograłem tylko w Oxytone które instaluje się 3s

    W między czasie zainstaluję sobie najlepsze gry 2023

    Name:  20240430_204735.jpg
Views: 57
Size:  95.3 KB

    Ogólnie są osoby które narzekają na to, że GO chodzi na Windowsie. Mają trochę racji. W 11 jest okropny. Linuks sprawił by, że ta konsola była by beznadziejna (sterowniki, gry spoza steam itd. Itd.). Dlatego uważam, że W8.1 byłby idealny ale niestety pojawił się za szybko i już nie ma wsparcia. A szkoda. Był stabilny i można było włączać i wyłączać METRO. METRO idealnie sprawdziło by się na ekranach dotykowych. Może następcy Billa pomyślą coś o coraz mniejszych laptopach.
    Aktualizacje biosu o której pisał @tomrollauer już zrobiłem. Ustawienia i konfiguracje zrobiłem. Aktualizacje systemu, zrobiłem. Czas na przyjemności

    Pozdrawiam 😁
    [Kliknij aby dodać podpis]
  • 7 Odpowiedzi

  • ramax's Avatar
    Cieszę się, że masz tę wspaniałą konsolę Windows!

    Ja również wygrałem LEGION GO kilka miesięcy temu. Testowałem emulację SWITCH dla Macrio Kart i jest naprawdę dobra.

    Mam nadzieję, że będziesz się dobrze bawić
  • TrendaTen's Avatar
    Level 52
    @ramax również mam nadzieję się dobrze bawić :D
    Zyskała super tapetę :)
    Emulacja mnie mniej obchodzi. Mam dużo gier obecnych do ogrania. Tak żeby syn (lat 6 3/4) nie widział przemocy. No i minecraft wspólnie na 2 urządzeniach. Plany mam dalekosiężne :)
    [Kliknij aby dodać podpis]
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    @TrendaTen cieszę się, że wyczekiwanie nareszcie dobiegło końca i że mogłeś rozpocząć swoją przygodę z Legion Go 😁 Czekamy z (nie)cierpliwością na ciąg dalszy przygód 😀
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • TrendaTen's Avatar
    Level 52
    @Aaricia dalsze przygody w następnym odcinku :D ale chyba będę uwagi na kartce spisywał żebym o niczym nie zapomniał
    [Kliknij aby dodać podpis]
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    @TrendaTen to dobry pomysł, zwłaszcza podczas majówki 😀
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • Sinber's Avatar
    Level 33
    @TrendaTen Ufff dobrze, że to był pierwszy dobry dotyk. Zły podobno boli całe życie 🤣
  • TrendaTen's Avatar
    Level 52
    @Sinber XD
    @Aaricia porządek i metoda!
    [Kliknij aby dodać podpis]