[Tutorial] Jak rozpocząć przygodę z Elden Ring

  • 6
    Odpowiedzi
  • 1365
    Wyświetlenia
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    Cześć wszystkim!

    Przedstawiam Wam niesamowity tutorial Elden Ring, stworzony przez mojego kolegę @OursGarou :) Miłej lektury!
    _________________________________________



    Po intensywnym weekendzie spędzonym nad The Elden Ring (w końcu) miałem ochotę przygotować mały przewodnik ze wskazówkami, jak rozpocząć swoją przygodę!


    Name:  Dark-Souls-You-Died-Tee1-e1471365276776 (1).jpg
Views: 875
Size:  2.9 KB


    Jak zarządzać punktami umiejętności

    Jak we wszystkich tego typu grach, będziecie zdobywać nowe punkty umiejętności, tutaj nie poprzez zdobywanie poziomu, ale raczej poprzez wydawanie zdobytych run poprzez zabijanie potworów. Wybierając początkową klasę, będziecie mieć pewną liczbę punktów w swoim predefiniowanym zestawie . Będziecie mogli zdecydować, na co wydać swoje punkty, co sprawia, że wybór klasy jest znacznie mniej ważny niż w wielu grach. W późniejszym etapie gry będzie można całkowicie zresetować swoje punkty poprzez "Odrodzenie".


    Który przedmiot z dziedzictwa wybrać

    Na początku gry, oprócz wyboru klasy, będziecie musieli wybrać konkretny przedmiot (jak w przypadku dusz). Jest to przedmiot, który ma zapewnić wam niewielkie wzmocnienie na początku gry, ale nie wszystkie dziedzictwa są sobie równe. Można wybrać pomiędzy :
    • Brak dziedzictwa
    • Purpurowy Bursztynowy Medalion "Zwiększa maksymalne zdrowie (szacowane na +5%)".
    • Runa Podziemi " Umożliwia zdobycie 3000 run ".
    • Złote Nasiono " Pozwala natychmiast zdobyć ładunek uzdrawiającej fiolki lub many, ich dostępność jest bardzo ograniczona."
    • Dentus Imp Ashes "Do użycia tego przedmiotu potrzebny jest dzwonek przywołania, który otrzymuje się wkrótce potem. Umożliwia on przywoływanie duchów, które pomogą wam w walce."
    • Pęknięty Garnek x3 "Te garnki są używane jako komponenty do craftingu, które mogą być ponownie wykorzystane do stworzenia różnych typów bomb do rzucania (np. wybuchowych, błogosławionej wody).
      [W grze jest wiele magicznych barier, za którymi zawsze znajduje się jakiś cenny przedmiot (z walką lub bez) - te klucze pozwalają otworzyć te miejsca.]
    • Urzekająca gałąź " Pochłania CP i tymczasowo przemienia przebitego wroga w przyjaciela ".
    • Krewetki gotowane x5 " 5 gotowanych krewetek. Czasowo zwiększają redukcję obrażeń fizycznych. "
    • Biada Shabiri " Ten przedmiot to talizman, który należy wyposażyć. Sprowokuje on wrogów, którzy będą chcieli skupić się na tobie. (Szczerze mówiąc, już to robią)".

    Społeczność jest zgodna co do tego, że Złote Nasiono jest najlepszym wyborem ze względu na jego rzadkość oraz fakt, że wiele innych przedmiotów będzie można zdobyć w późniejszym etapie gry. Drugim najlepszym jest prawdopodobnie Klucz Kamiennego Ostrza x2, ponieważ umożliwia on otwarcie sekretnego obszaru w samouczku.


    Odległość vs CAC

    Wiele osób ma podzielone zdania na ten temat - ci, którzy uważają, że gra jest bardziej hardkorowa w CAC i bardziej "soul like". Oraz ci, którzy dobrze się bawią, biegając za bossami i omijając ich z daleka. Zaryzykuję i powiem: dlaczego nie jedno i drugie?
    • Szybka broń CAC lub dwuręczna
    • Łuk lub kusza, aby strzelać do wrogów, którzy się od was oddalają, lub po prostu przyciągać wrogów jeden po drugim w waszą stronę.

    Wybór należy do was, ale wszystkie bronie i style gry są zależne od sytuacji - jeśli macie przed sobą stado wilków, najlepiej próbować przyciągać je pojedynczo, aby uniknąć przytłoczenia. Jednak w wąskiej, ślepej piwnicy najlepszym rozwiązaniem będzie walka CAC. Można mieć przy sobie TRZY kombinacje broni, podam wam mój przykład:
    • - Zestaw 1: dwuręczna broń do wymierzania kar.
    • - Zestaw 2: Łuk i strzały do przejęcia kontroli.
    • - Zestaw 3: Miecz i tarcza, aby ocalić siebie.

    Czy wiedzieliście, że każdą broń można chwycić dwiema rękami? Więcej :
    • Zwiększacie obrażenia o 50%, jednak nie można już stosować osłon, a parowanie broni zadaje większe obrażenia (nadal można blokować, ale na pewno nie 100% obrażeń). Będziecie grać zaciekle!
      [Co więcej, macie w torbie ten wielki topór, który wymaga 30 siły, a wy macie tylko 20? Cóż, z dwiema rękami dacie sobie radę!]

    Minusy:
    • Jest to wolniejsza rozgrywka
    • Możecie otrzymać więcej obrażeń, jeśli wasze uniki nie będą celne.


    Kartografia

    Elden Ring, jest duży, nawet bardzo duży, na pewno zauważycie, że wasza mapa jest szara, w tym przypadku jest tylko jedna alternatywa, zdobyć Fragmenty Mapy, te fragmenty można zebrać z monolitów, jak na poniższym obrazku:

    Name:  Screenshot_168.jpg
Views: 800
Size:  14.4 KB

    Istnieją również mapy wykonane przez graczy, które pozwalają zobaczyć wszystko, lokalizację bossów, potworów, przedmiotów itp. Podaję link: Map Elden Ring


    System questów

    System questów rzeczywiście różni się od typowego otwartego świata i jest bliski BOTW Zeldy. Nie ma dziennika zadań, nie będzie też trackera zadań, gra będzie polegać na waszej pamięci i obserwacji. Może się zdarzyć, że NPC poprosi was o zabicie lub odnalezienie pewnego moba, na którego natrafiliście, ale na mapie nic na to nie wskazuje. Inną osobliwością jest to, że gdy spotkacie postać niezależną, szybko zorientujecie się, że nie jest ona rozmowna, będziecie musieli rozmawiać z nią kilka razy z rzędu, aż powtórzy swój dialog - jest to trochę jak przesłuchanie, ale to jedyny sposób, aby upewnić się, że wszystko słyszeliście. Niektórzy z nich czasami dają wam przedmioty na koniec rozmowy, a nawet wskazówki dotyczące zadań, zazwyczaj w formie zagadki. A więc dwie zasady:
    • Sporządźcie swój własny dziennik zadań na kartce papieru.
    • Wyciągnijcie wszystkie linie dialogowe z każdego bohatera niezależnego.



    Konieczne jest posiadanie Torrenta

    Odkrywając świat Elden Ring, będziecie mogli przywołać Torrenta, swojego wiernego rumaka. Ten wierzchowiec nie tylko pozwoli wam szybciej awansować, ale będzie też prawdziwą bronią w walce z wrogami. Aby zdobyć Torrenta, musicie wykonać kilka kroków:
    • Udajcie się do punktu łaski kościoła Elleh na północ od punktu startowego i aktywujcie go.
    • Z tego samego punktu łaski podążajcie za światłem na północny wschód, przejdźcie przez mały las, w którym są żołnierze, a potem na polanę. W końcu zobaczycie drogę i północny punkt łaski jeziora Agheel.
    • Aktywujcie punkt łaski i usiądźcie, rozpocznie się filmik. Nie podam wam szczegółów, ale dostaniecie gwizdek, aby wezwać Torrenta.

    Torrent i walka: Zamiast otaczać się nimi pieszo, możecie pokonywać mobki galopem. Będziecie musieli zadbać o życie konia. Nie zapominajcie więc o ogromnym wkładzie w walkę na grzbiecie Torrenta.




    Pochodnia płonie między nami...

    Jeśli jest JEDEN kupiec, którego koniecznie trzeba napotkać, to jest to jarmuż (nie, nie jest to roślina strączkowa). Sprzedaje przedmioty, które są absolutnie niezbędne do rozpoczęcia przygody, a oto ich lista:
    • Zestaw rzemieślniczy: Będziecie mogli używać receptur (kupowanych od kupców) do wytwarzania wielu przedmiotów
    • Latarka: Aby zbadać ciemne i wilgotne piwnice
    • Strzały, kafle i noże do walki na odległość
    • Tarcza dla tych, którzy jej nie mają
    • Łuk (bardzo przydatny)

    Zasadniczo farmujcie runy, a następnie wyczerpujcie swoje zapasy!


    Uciekajcie!

    Nie ma wstydu w ucieczce z bitwy. Każda śmierć w Elden Ring powoduje utratę ciężko zarobionych run. Macie możliwość ich odzyskania, jeśli wrócicie do miejsca, w którym zginęliście, ale jeśli to się nie uda? Cóż, wszystko stracone! Ucieczka jest strategiczna - wsiadacie na Torrenta, zabieracie runy, a następnie uciekacie z prędkością światła!


    Jakieś wskazówki, których chcielibyście udzielić? Czy macie jeszcze jakieś pytania? Dajcie znać w komentarzach! 👇

    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • 6 Odpowiedzi

  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    @Marcysia21 przejrzyj proszę tutorial - mam nadzieję, że udało mi się oddać sens oryginalnego tekstu ;) Jestem również ciekawa Twoich wskazówek!
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • Marcysia21's Avatar
    Level 13
    @Aaricia Jak znajdę czas to napiszę tutaj dużo :)
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    @Marcysia21 super, czekam z niecierpliwością :)
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • Marcysia21's Avatar
    Level 13
    ELDEN RING

    Hej,
    Osobiście mam około 60 godzin w grze. Nie dotarłam jeszcze do zakończenia, ale zwiedziłam większość mapy. Mapa jest cudowna wygląda niesamowicie, niektórzy narzekają na grafikę nawet nie wiem dlaczego. Armor jak i bronie mają super detale. Jest dużo broni do wyboru i buildów jakie można grać w grze. Ja osobiscie wybrałam builda pod magie, rzucanie spellów. Przyznam, że jest wiele ciekawych opcji co do grania spelli jako mag. Są spelle mroźne, magia krwi, normalna magia. Oprócz magii można grać również pod siłę, zręczność, wiarę, i arcane.

    Granie pod zręczność polega na szybkich atakach broniami, na przykład jeśli lubicie samuraji to można używać przeróżne katany. Główną statystką jaką powinno się lvl'ować to zręczność, wytrzymałość i wigor. Zręczność polecam do maks 60/80 ponieważ później to nie daje prawie nic. Załącze obrazek, który zobrazuje jakie są peaki lvlowania poszczególnych statystyk. Talizmany na energie, wzmocnienie zręczności
    Do tej klasy polecam zakładanie broni, które skalują się dobrze ze zręcznością. Przeróżne buildy pod zręczność to jedne z najlepszych buildów jakie istnieją w grze.

    Granie pod siłę polega na noszeniu wielkich mieczy, maczug, czy cokolwiek znajdziecie co skaluje się z siła. Więszkość osób również gra jakieś potężne armory. Niektóre świetnie wyglądają. Jako gracz pod siłę polecam lvlować oczywiscie siłę, wytrzymałość, wigor. Niewiele mogę powiedzieć o tej klasie ponieważ jej nie testowałam, ale nie jest jedną z najlepszych. Tarcza na tym buildzie równiez się przyda. Najlepiej taka co blokuje 100 obrażen fizycznych wtedy mamy pewność, że jeśli mobek uderzy nas z autoataku, nie dostaniemy żadnych obrażen, ale spadnie nam trochę staminy.

    Granie pod magie polega na staniu z tyłu i klikaniu spelli. Jest ich wiele do koloru do wyboru. Jako mag używamy kosturu i jakiegoś miecza, który skaluje się z magią. Fajnym mieczem jest katana moonveil oraz Miecz ciemnego księżyca. Są świetne. Używałam Miecza księżyca, a teraz używam katany moonveil i również spisuje się nieźle. Jako mag jesteśmy bardzo, ale to bardzo
    "papierowi" na początku gry. Co oznacza, że większość bossów, mocnych mobków ma nas na 2 hity, a może 1. Trzeba bardzo uważać. Ponieważ spelle zajmują chwilę czasu aby sie zcastować. Jeśli klikniemy aby spell się rzucił już tego nie anulujemy więc trzeba bardzo uważać na każdy krok jaki się wykonuje. Polecam dawać w inteligencję do poziomu 80, ale oczywiście nie od razu po drodze trochę w wigor na przykład 40, i w umysł i wytrzymałość.

    Co do grania pod wiarę nie jestem w stanie wiele powiedzieć bo nic o tym nie wiem.


    Umysł = ilość many jaką się posiada, mana jest potrzebna do castowania skilli i silnych ataków.
    Wytrzymałość = Ilość staminy/energi, która się posiada, jest potrzebna do autoatakowania, rzucania czarów i dodgowania.
    Witalność/Wigor = Ilość punktów życia, które posiadamy.
    Stół Utraconej łaski = to nasz punkt taki jakby obóz, gdzie znajdziemy kowala i NPC.

    Jest wiele postaci, które mają jakieś swoje tak zwane questy. Nie zamierzam nic spojlerować więc jeśli jest ktoś zainteresowany polecam po prostu wpisać poradnik co do questów NPC w youtube. Polecam wpisywać po angielsku ponieważ mało jest polskich poradników.

    Wiele hełmów daje przeróżne statystki polecam sprawdzać opis tego co zakładamy.

    Prochy
    Od Czarowniczki Ranni w kościele Elliaha dostajemy tak zwany dzwonek do prochów. Prochy da się ulepszać u Rodriki. Aby odblokować możliwość ulepszania prochów polecam wpisać w Youtube nie jest to trudne ale za dużo by tłumaczyć.

    Moce wizerunku bossów
    Po pokananiu niektórych bossów otrzymamy ich wizerunek. Wizerunek można wymieniać na itemki, spelle u Enii czytającej z Palców, która znajduję się w Stole utraconej łaski. Jeden wizreunek to jeden item, z każdego wizreunku można wybrać jeden item z dwóch. Można również jakby skopiować wizerunek. Wystarczy powalic na ziemię potwora z wielkim dzwonem(są na mapie) również polecam wpisać w youtube po poradnik gdzie się znajdują i jak to zrobić.

    Wydaje mi się, że dość dużo napisałam, jeśli ktoś by chciał o coś zapytać proszę mnie oznaczyć to może coś doradzę więcej. Trudno tak wszystko obrać w słowa. Jest za dużo itemów, amorów buildów i tym podobne.


    Dużo informacji znajdziecie na:
    https://eldenring.wiki.fextralife.com/Elden+Ring+Wiki

    Jak i na Youtubie. Do gry na bieząco bedą wchodzić aktualizacje co oznacza buffy/nerfy niektórych rzeczy i przedmiotów. Więc coś co jest mocne teraz nie oznacza, że będzie mocne później. Ostatnio wszedł patch, który zmienił bardzo dużo w rozgrywce.

    Name:  12122112121212.jpg
Views: 796
Size:  43.5 KB

    Screenik z mojej gierki miłego grania wszystkim, którzy grają.
    Name:  20220320121841_1.jpg
Views: 818
Size:  94.4 KB

    Dodam jeszcze, że istnieją discordy np Elden Ring Polska, czy Oficjalny discord Elden ringa. Tam można popisać o grze jak i poprosic kogoś o pomoc w czym kolwiek. Są również takie na Facebooku. Ale discord wydaję się lepsza forma komunikacji jak dla mnie.

    ELDEN RING OFICJALNIE:
    https://discord.gg/eldenring
    DZIĘKUJĘ ZA PRZECZYTANIE I POZDRAWIAM!!
    Pozdrawiam,
    Marcysia
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    Ślicznie Ci dziękuję @Marcysia21 za tak dokładny opis, na pewno pomoże wielu graczom! 🙏
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • Marcysia21's Avatar
    Level 13
    Znalazłam filmik, który pokazuje jak szybko farmić Runy w Elden Ringu. Filmik jest po angielsku.
    https://www.youtube.com/watch?v=dFsM...geGamingVideos
    Polecam póki jeszcze można. ;)
    Pozdrawiam,
    Marcysia

Tagi tego wątku

View Tag Cloud