Dzienniki ocalałego

  • 37
    Odpowiedzi
  • 494
    Wyświetlenia
  • TrendaTen's Avatar
    Level 52
    @Prywatny takiego głodu jeszcze nie miałem i postaram się nie mieć. Farma moja pracuje i produkuje radioaktywne dynie. Wystarczy, że będę tego pilnować
    [Kliknij aby dodać podpis]
  • Prywatny's Avatar
    Level 50
    @TrendaTen na czasie, ekologicznie 👏
    Podobno na pustkowiach najbardziej pożywne są mutowoce 🤫
    Starszy Gracz
  • TrendaTen's Avatar
    Level 52
    @Prywatny dzięki za informacje. Będę się za nimi rozglądał
    [Kliknij aby dodać podpis]
  • TrendaTen's Avatar
    Level 52
    31 października 2287
    Sanctuary Hills
    Ahh ten Preston i jego zadania. Ale cóż. Jak ja nie pomogę tym ludziom to kto im pomoże?
    W drodze przeczesałem stację Red Rocket. W terminalu był dziennik, wg którego za stacją jest jaskinia. Jaskinia w której składowali odpady! Muszę tam iść.
    Name:  game1717967307295.jpg
Views: 35
Size:  99.4 KB
    W środku grasowały kretoszczury, w tym jeden świecący napromieniowany kretoszczur. Ale nagroda była warta wycieczki. Znalazłem baterię do pancerza wspomaganego. Jeszcze muszę się nauczyć je naprawiać. Swoją drogą to czasami śmieszne rzeczy noszą te plagi.
    Name:  game1718220956284.jpg
Views: 36
Size:  100.8 KB
    Name:  game1718218697991.jpg
Views: 35
Size:  99.7 KB
    Udałem się do Słonecznej Wspólnoty. Ani ona Słoneczna ani Wspólnota. Aż musiałem na mapie sprawdzać, czy w dobre miejsce dotarłem.
    Name:  game1717967237957.jpg
Views: 36
Size:  52.7 KB
    Name:  game1717967754081.jpg
Views: 36
Size:  91.0 KB
    Na miejscu spotkałem zbzikowanego robota, kilka ghuli i radakany. Musiałem obejść dom po domu. Bo brak tylnej ściany nie sprawiał, że ghule mogły wyjść ze swoich nor. Musiałem im otwierać drzwi. Co do robota to znalazłem dziennik w terminalu. Było napisane, że robot jest trochę zbzikowany. Nastawiłem go na tryb obrony. Czy zaczął mi pomagać zwalczać ghule? Nie! Kręcił się w koło stodoły i ciągle powtarzał - "zniszczyć!". Strasznie mnie denerwował to go wyłączyłem. Miałem nadzieję, że zamilknie, skoro i tak jest nieprzydatny. Niestety dalej powtarza, ale siedzi w miejscu. Co w sumie nie wpływa na jego bezużyteczność. Szukając anteny radiowej, znalazłem bramki logiczne! Może uda mi się skonstruować jakieś mechanizmy.
    Name:  game1718134760325.jpg
Views: 36
Size:  92.8 KB
    Radio stoi i wzywa. Na obecną chwilę mieszka tu już 3 mieszkańców. Których muszę regularnie odwiedzać bo sami nie potrafią znaleźć sobie zajęcia i ja im muszę palcem pokazywać co mają robić. Ahh, ciągle coś, a to im się chce jeść i obsługa melonów wymaga instrukcji. A to obronna samoróbka się ciągle psuje obniżając zdolności obronne wioski. A to wody by się więcej przydało. Ciągle coś.
    Dobra czas ruszać do tego Diamond City.
    Przed wrotami spotkałem Piper. Strażnik nie chciał jej wpuścić i wymyśliła jakieś kłamstewko ze mną w roli głównej. Musiałem się tłumaczyć, że nie mam nic wspólnego z tym co mówiła Piper. Strażnik ostrzegł mnie, żebym nie rozpowiadał o porwaniu Shauna.
    Name:  game1718137671464.jpg
Views: 37
Size:  70.5 KB
    Name:  game1718137831367.jpg
Views: 35
Size:  97.4 KB
    Zrobiłem zakupy i w sumie to czas wrócić do porządków. Sanktuarium się samo nie sprzątnie. Jeden dom na skraju miał schron.
    Name:  game1718218964344.jpg
Views: 36
Size:  94.0 KB
    Name:  game1718219012120.jpg
Views: 35
Size:  94.2 KB
    Name:  game1718219038489.jpg
Views: 36
Size:  95.5 KB
    Widać, że ktoś w tym schronie żył. Przynajmniej jakiś czas, patrząc na puste butelki. Ale skarbów zostawił sporo. W tym sztabki złota! Przy kolejnych zakupach wymienię je na amunicję! Kupiłem pierwszy owoc mutowca, aby móc założyć ich hodowlę w Sanktuarium.
    Name:  game1718220273128.jpg
Views: 36
Size:  94.5 KB
    Nauczyłem się też naprawiać pancerze wspomagane. Bo mam ich dwa. Co mnie zdziwiło to wizyta obwoźnego handlarza - Carla Śmieciara odwiedziła Sanktuarium, wraz ze swoim dwugłowym mułem
    Name:  game1718224443877.jpg
Views: 35
Size:  95.7 KB
    Name:  game1718224448784.jpg
Views: 36
Size:  95.4 KB
    Dalsze porządki zaprowadziły mnie do kamieniołomu, gdzie zostałem poproszony o naprawę przecieków rurociągów. Pływałem w radioaktywnej wodzie. Mimo środków antyradiacyjnych to i tak mocno mnie sponiewierało. Przyznam szczerze, że brakuje mi pływania w czystej wodzie. Może nie jestem pływakiem ale wodne zabawy były dla mnie ważne. Teraz każdy zbiornik który spotkam sprawia, że moje ciało drętwieje od promieniowania. Po naprawie rurociągów, włączyłem pompę i wylazły jakieś takie błotne kraby. Problem taki, że miały po 2m wysokości. Ledwie uszliśmy z życiem. I to za 97kapsli. Jakbym wiedział, że będą miały taką wartość to bym je zbierał i schował sobie na "przyszłość". Niedaleko fabryki samochodów, w jednym z domów znalazłem karabin snajperski. Myślę, że to trochę zmieni mój sposób gry.
    Name:  game1718221783299.jpg
Views: 36
Size:  66.6 KB
    Preston ma dla mnie kolejne misje. Kolejne siedliszcza do oczyszczenia i oporządzenia. Myślę, że jednak wrócę do Diamond City i pogadam z Piper. Ona pracuje w jakiejś jakby gazecie. Może coś wie, albo zna kogoś z kim warto pogadać. Muszę być jednak ostrożny. Strażnik mnie przestrzegał, abym z nikim o tym nie rozmawiał. Widocznie jest jakiś tego powód. Przychodzę do Diamond City a tam awantura. Jakiś koleś krzyczy na innego kolesia, że udaje jego brata a tak naprawdę jest "Synthem"(?). Kłócą się niesłychanie. Jeden krzyczy o synthach a drugi, że jest człowiekiem. Tak głośno krzyczeli, że straż przybiegła. Ten co oskarżał, wyciągnął broń. To był punkt zwrotny tej historii bo strażnicy go zabili. Brat, który sam prawie zginął, teraz płacze nad ciałem. Co za (*) akcja! Może przyjdę tu kiedy indziej.
    Może jednak zajmę się najpierw Oberland Station. Mają tam jakiś problem z bandytami. Może się uspokoi w tym Diamond City w tym czasie.
    [Kliknij aby dodać podpis]
  • Prywatny's Avatar
    Level 50
    Diamond City miasto wielkich możliwości i wyborów, które będziesz musiał wykonać. I ta szalona dziennikarka Piper. Ciekawe czy przypadniecie sobie do gustu 😍?
    A co tam słychać u mamy Murphy. Czy znalazłeś dla niej jakieś "lekarstwo" 💉? Może miała jakieś wizje?
    Skoro Twoja osada nadaje sygnał to pewne, że odwiedzą cię goście. Carla Śmieciara weźmie niepotrzebne graty i jeszcze za nie zapłaci. Ale uważaj żeby jej nie zdenerwować bo już nie pohandlujecie 😉
    Starszy Gracz
  • TrendaTen's Avatar
    Level 52
    @Prywatny jakieś używki znalazłem ale jeszcze jej nie futrowałem. Mam dylemat. Co do Piper to na razie rozmawialiśmy tylko przy bramie. Muszę podpytać ją o parę spraw. Ciekaw jestem czemu nie chcieli jej wpuścić. Naładowałem baterię i wieczorem wracam do eksploracji świata
    [Kliknij aby dodać podpis]
  • DoctorEldritch's Avatar
    Community Manager
    @TrendaTen Jedną z pierwszych rzeczy do zrobienia w Diamond City było dla mnie wykonanie misji dla DJ-a radiowego Travisa Milesa. Po wykonaniu tego zadania jego audycje staną się znacznie lepsze, co sprawi, że przygody w Wastlandzie będą przyjemniejsze, jeśli słuchasz radia.
  • TrendaTen's Avatar
    Level 52
    @DoctorEldritch dzięki za radę. Nie słucham radia bo mnie męczy ale może się to zmieni na lepsze 😁
    [Kliknij aby dodać podpis]
  • DoctorEldritch's Avatar
    Community Manager
    @TrendaTen Nie podobają ci się ich piosenki?
  • Prywatny's Avatar
    Level 50
    @TrendaTen Nie podobają ci się ich piosenki?
    @TrendaTen poczekaj jak spotkasz Magnolię wtedy polubisz świat Jazzu. @DoctorEldritch ja w swoim telefonie zainstalowałem apkę Fallout.fm i jak mnie złapie nostalgia wtedy zanurzam się w muzyce z gry.

    Fallout.FM Online Radio – Aplikacje w Google Play
    Starszy Gracz