Najpopularniejsze filmy i seriale o alternatywnych rzeczywistościach

  • 22
    Odpowiedzi
  • 204
    Wyświetlenia
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    Name:  Screenshot2024-06-11121419.jpg
Views: 52
Size:  54.0 KB

    Hej wszystkim!

    Zgodnie z tematyką czerwcową, koncentrującą się na alternatywnych światach, fantastycznych rzeczywistościach i podróżach w czasie i przestrzeni, pomyślałam, że moglibyśmy porozmawiać o filmach i serialach, które przenoszą nas w przeróżne, alternatywne rzeczywistości 🧐

    Na myśl przychodzi mi tutaj film pt. Incepcja, w którym można było się wręcz zatracić w przeróżnych sennych rzeczywistościach, i przyznam, że film bardzo mi się podobał 🙂

    A Wy jakie filmy/seriale w tej tematyce oglądaliście i lubicie? 🌟
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • 22 Odpowiedzi

  • Sinber's Avatar
    Level 33
    Może zabrzmi to dziecinnie, ale włąsnie przez dzieciństwo.. bo człowiek dorastał razem z częściami Harego Poterra. To Bardzo podobały mi się dwie części Fantastycznych zwierząt. Potem o ile dobrze pamiętam, w 3ciej części przez ten proces Deppa go usunęli z filmu, i klimat innego aktora był również odczuwany, przez co nie przypadł mi aż tak do gustu ;) Pozdrawiam.
  • TrendaTen's Avatar
    Level 52
    Które twory dzieją się w alternatywnej rzeczywistości? Czyż nie każdy film (poza dokumentalnymi) jest tylko odbiciem naszej rzeczywistości na cudzej płaszczyźnie?

    Alternatywna rzeczywistość

    Takie miano z dumą noszą wszelkie "multiwersa" typu filmy Marvela czy DC. Czy w rozważaniach o alternatywie konieczny jest wątek odmienności świata czy konieczny jest wątek o istnieniu innych rzeczywistości?

    Czy Harry Potter dzieje się w "alternatywnej rzeczywistości"? To moja ulubiona seria filmowa (i książkowa) z kategorii fantasy. Ale czy nosi miano "alternatywnego świata"? Nie wiem.

    Wśród książek to na pewno będzie seria świata dysku. (Tam jest wątek istnienia innych rzeczywistości + akcja dzieje się na "płaskiej planecie") 41 książek opisujących różne przygody różnych bohaterów w klasycznym lecz humorystycznym ujęciu. Czarodzieje, wiedźmy, smoki, krasnoludy, trole, gobliny, Nooby, bogowie, latające dywany, golemy. W jednym tomie przez chwilę główny bohater podróżował przez różne rzeczywistości. Cała seria warta polecenia miłośnikom fantasy.

    26 lipca wchodzi Deadpool 3. Pierwsze 2 części mi się podobały (chociaż 1 bardziej) i zamierzam iść do kina na to!

    W serialach The Boys mnie wciągnął mimo, że nie lubię takich ilości przemocy na ekranie to mnie zatrzymali jako widza (nowy sezon 13.06.2024). Umbrela Academy jest strasznie pokręcona i czekam na nowy, finałowy sezon (8.08.2024).
    [Kliknij aby dodać podpis]
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    Może zabrzmi to dziecinnie, ale włąsnie przez dzieciństwo.. bo człowiek dorastał razem z częściami Harego Poterra. To Bardzo podobały mi się dwie części Fantastycznych zwierząt. Potem o ile dobrze pamiętam, w 3ciej części przez ten proces Deppa go usunęli z filmu, i klimat innego aktora był również odczuwany, przez co nie przypadł mi aż tak do gustu ;) Pozdrawiam.

    @Sinber nawet nie wiedziałam, że Johnny Depp grał w HP! 😮 To fakt, jak już ktoś gra konkretną rolę, i potem nagle zostaje zastąpiony, bardzo ciężko jest się przestawić. Tak np. jak bohater innego fantastycznego świata, Geralt (Henry Cavill 😥 )
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    Które twory dzieją się w alternatywnej rzeczywistości? Czyż nie każdy film (poza dokumentalnymi) jest tylko odbiciem naszej rzeczywistości na cudzej płaszczyźnie?

    Alternatywna rzeczywistość

    Takie miano z dumą noszą wszelkie "multiwersa" typu filmy Marvela czy DC. Czy w rozważaniach o alternatywie konieczny jest wątek odmienności świata czy konieczny jest wątek o istnieniu innych rzeczywistości?

    Czy Harry Potter dzieje się w "alternatywnej rzeczywistości"? To moja ulubiona seria filmowa (i książkowa) z kategorii fantasy. Ale czy nosi miano "alternatywnego świata"? Nie wiem.

    Wśród książek to na pewno będzie seria świata dysku. (Tam jest wątek istnienia innych rzeczywistości + akcja dzieje się na "płaskiej planecie") 41 książek opisujących różne przygody różnych bohaterów w klasycznym lecz humorystycznym ujęciu. Czarodzieje, wiedźmy, smoki, krasnoludy, trole, gobliny, Nooby, bogowie, latające dywany, golemy. W jednym tomie przez chwilę główny bohater podróżował przez różne rzeczywistości. Cała seria warta polecenia miłośnikom fantasy.

    26 lipca wchodzi Deadpool 3. Pierwsze 2 części mi się podobały (chociaż 1 bardziej) i zamierzam iść do kina na to!

    W serialach The Boys mnie wciągnął mimo, że nie lubię takich ilości przemocy na ekranie to mnie zatrzymali jako widza (nowy sezon 13.06.2024). Umbrela Academy jest strasznie pokręcona i czekam na nowy, finałowy sezon (8.08.2024).

    @TrendaTen faktycznie ciężko jest stwierdzić, co jest a co nie jest alternatywną rzeczywistością. Ja też bardzo lubię świat Marvela, chyba obejrzałam większość filmów i mam nadzieję, że w przyszłości powstanie ich jeszcze trochę 🤞

    Deadpool ani The Boys nie widziałam, UA też nie, dodam do listy jeśli są dostępne na platformach, z których korzystam 🙂
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • TrendaTen's Avatar
    Level 52
    @Aaricia filmy deadpoola są najlepsze z marvela. A oglądałem wszystkie aż do niedawna
    [Kliknij aby dodać podpis]
  • Sinber's Avatar
    Level 33
    @Aaricia Grał Grindewalda w Fantastycznych Zwierzętach ;)

    Name:  aaaaaaaaaaa.jpg
Views: 35
Size:  48.2 KB
  • TrendaTen's Avatar
    Level 52
    @Sinber moim zdaniem FZ miały słaby scenariusz. Mads Mikelsen świetnie zagrał psychola (co mnie nie dziwi) to już cała reszta kulała. Ale to i tak nie miło ze strony WB że przed wyrokiem "skasowali" Deppa
    [Kliknij aby dodać podpis]
  • Sinber's Avatar
    Level 33
    @TrendaTen A mnie tam przypadł do gustu scenariusz :D A co do Deepa to widać jak worner nawet takich aktorów, znanych i lubianych nie szanuje. Wszystko w imię kasy i dobrej prasy.
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    @Aaricia Grał Grindewalda w Fantastycznych Zwierzętach ;)

    Name:  aaaaaaaaaaa.jpg
Views: 35
Size:  48.2 KB

    @Sinber nigdy go nie widziałam w tej postaci, nawet przypadkiem szperając po internecie 😱
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍