Legion Go - wsparcie software'owe (a raczej jego brak)

  • 14
    Odpowiedzi
  • 130
    Wyświetlenia
  • manveru1986's Avatar
    Level 4
    @Marcelek Ja jestem gotowy na to, że mogą występować problemy przy pierwszych generacjach, ale jednak Legion reklamowany jest jako "konsola", ktoś, kto to kupi jako maszynka do grania po prostu, dostanie szału.

    I to nie może tak być, że producent wypuszcza sterownik do GPU, który powoduje, że gry przestają działać, do tego nie mówimy tutaj o firmie Sraty taty z AliExpress, a o potentacie rynku.

    A teraz jak wypuscili ten nowy Legion Space? Ja jestem obeznany, więc użyłem Bulk 💙💙💙💙 Uninstallera, potem zainstalowałem starą wersję i zaktualizowałem do nowej i działa. Ale nie każdy sobie z tym poradzi.

    A żyroskop? Mimo nowego Legion Space przełącznik włączenia/wyłączenia żyroskopu nadal nie działa i jak otworzysz menu start i szturchniesz urządzenie to ono się zamyka. Rada: Trzeba wyłączyć w managerze urządzeń.

    Problemem pierwszej generacji może być to, że bateria mogłaby być większa, czy to, że ekran jest zainstalowany pionowo, zamiast poziomo i windows sie na początku wyświetla jak na pionowym tablecie.

    A reszta problemów na Go, to wyłącznie kwestia software'owa.
  • Prywatny's Avatar
    Level 50
    @Marcelek no właśnie. Te wyścigi producentów na szybkość wprowadzania nowych modeli często kończą się jak w przypadku opisanym przez @manveru1986. Mam nadzieję że problemy z oprogramowaniem zostaną szybko wyeliminowane.
    Starszy Gracz
  • Marcelek's Avatar
    Level 31
    @manveru1986 Rozumiem frustrację. Niestety, ale tak często teraz jest.
    Dlatego opisałem przypadłość, że pierwsza generacja jest zazwyczaj dla early adopterow - osób, które sobie poradzą, jak trzeba zrobić coś bardziej technicznego, żeby działało.

    Czy to akceptowalne, że w sprzedaży jest produkt, który nie działa w 100% poprawnie?
    Nie.

    Czy mimo to są takie sytuacje?
    Tak.

    Trzeba pamiętać, że devowie też nie mogą w 100% naprawić każdego buga przed premierą.
    To po prostu nie jest możliwe przy limitowanej ilości testerów i czasu.
    Więc o ile takie sytuacje nie są ok, to można się ich spodziewać po produkcie pierwszej generacji (nadal - to nie jest usprawiedliwienie do wypuszczania niepełnowartościowego produktu).
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them 🍮 ❤
  • manveru1986's Avatar
    Level 4
    @Marcelek nie musisz mi mówić, bo jestem testerem. I jeśli błąd jest reprodukowalny w 8/10 przypadków a dev i tak go waive'uje to coś jest bardzo nie tak. Prawie każdy kto instaluje nową wersję Legion Space ma problem.
  • Marcelek's Avatar
    Level 31
    @manveru1986 Developerzy w większych firmach którzy naprawiają takie rzeczy często tylko wykonują rozkazy z góry, jak mrówki :)
    Czasem takie rzeczy są bardziej skomplikowane niż się wydaje. Sam napisałeś, że nie zawsze ten problem występuje, więc przyczyna może nie być taka oczywista i prosta do naprawy.

    Lenovo wypuszcza jakieś poprawki co kilka dni. Trzeba liczyć, że to szybko połatają.
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them 🍮 ❤