Workers & Resources: Soviet Republic

  • 10
    Odpowiedzi
  • 84
    Wyświetlenia
  • Sinber's Avatar
    Level 33
    Gra Dość kontrowersyjna w dzisiejszych czasach. Bo o tematyce sovieckiej, nie mniej uważam, że warta wspomnienia. W szczególności dla osób lubiących budować i zarządzać.

    Gra została stworzona przez Słowaków w studiu 3Division. Zadebiutowała, na platformie steam w 2019 roku, w formie wczesnego dostępu. 20 czerwca tego roku, została ukończona i wyszła do wersji 1.0.

    Nie jest to typowa gra gra o budowaniu miasta, jak cities skylines, gdyż jest o wiele bardziej złożona, a co za tym idzie o wiele bardziej wymagająca/trudna.

    Zadaniem naszym jest budowa miasta, rozwój badań, rozwój całej gospodarki, w taki sposób jakbyśmy zarządzali nie miastem lecz całym państwem. Gra posiada kilka trybów, jednym z nich jest realistyczny. Jest on najbardziej wymagający, gdyż każdy element potrzebny mieszkańcowi musimy zapewnić. Od stawiania biur budowy, zapewnienia surowców do budowy mieszkań itd, po kanalizację, segregacje śmieci, budowę elektrowni wraz z całą siecią energetyczną. Przyznam się, że dla mnie ten tryb jest zbyt wymagający, dlatego gram na łatwiejszych ustawieniach, co i tak powoduje wiele komplikacji, by nie zbankrutować. Może to mój brak umiejętności, może ta gra tak ma. Polecam spróbować ;)





    Name:  20240630172705_1.jpg
Views: 57
Size:  101.6 KB
    Name:  20240616205320_1.jpg
Views: 53
Size:  99.3 KB
  • 10 Odpowiedzi

  • Prywatny's Avatar
    Level 50
    @Sinber oglądając trailer miałem wrażenie jakby to była jakaś nowa część SimCity.
    Starszy Gracz
  • TrendaTen's Avatar
    Level 52
    Towarzyszu! Czy w waszym mieście zapanowano nad głodem? Zaplanowaliście przesunięcie jeziora żeby zbudować osiedle?

    :D

    - - - Updated - - -

    A tak serio to dzięki za opinię i rekomendację
    [Kliknij aby dodać podpis]
  • Sinber's Avatar
    Level 33
    @Prywatny Graficznie podobnie wygląda :D Lcz to dwie zupełne inne gry :) Ale za to zabawy co nie miara. A ile główkowania.... chcesz stworzyć fabrykę samochodów, a tam potrzeba od groma surowców, całe zarządzanie produkcją i logistyka, mózg płonie 😅
  • Marcelek's Avatar
    Level 31
    Sam się zastanawiałem nad jakąś grą tego typu. Co polecacie - SimCity, FrostPunk, "Workers & Resources: Soviet Republic" czy może coś jeszcze innego? Nigdy w ten gatunek nie grałem (najbliżej jest Fallout Shelter, ale to jednak coś innego).
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them 🍮 ❤
  • Sinber's Avatar
    Level 33
    @Marcelek Wszystko zależy od Ciebie, co lubisz. Czy luźną rozgrywkę na zabicie czasu z nutą pomyślunku to zamiast SimCity, polecę Ci Cities Skylines jedynkę, dwójka wyszła ale jest jeszcze nie dopracowana i sporo osób narzeka. Tym bardziej jedynka jest na promocji steamowej. Co do FrostPunka, to mi przypomniałeś, bo chiałem go opisać. Nie jest to gra o budowaniu miasta jak Citiski, tylko survival z możliwością budowy i rozbudowy, elementami wypraw, ważnych decyzji. Bardzo fajna gra, polecam kupować z dlc. Workersy to jak wyżej wspominałem, jest to ghra najbardziej rozbudowana i najbardziej wymagająca. Jeżeli lubisz budować miasto, buwować gospodarkę, całą sieć logistyczną etc wszystko w szczegułowym opakowaniu i klimacie lat gdy był związek radziecki to Polecam, tym bardziej, że kupujac na steamie mamy dostęp do ogroooma modyfikacji. Od budynków, pojazdów, samolotów, po wręcz wszytko. :)
  • Marcelek's Avatar
    Level 31
    @Sinber Posiadam Aven Colony, Cities Skylines (1) i Surviving Mars. Myślałem, że gdzieś mam FrostPunka, ale jednak nie :/
    Cities Skylines trochę przypomina The Sims jeśli chodzi o budowanie.
    Ciekawe, czy by mi PC pociągnął, bo widziełem, że 2 mocno wyciska sprzęt jak miasto jest rozbudowane.
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them 🍮 ❤
  • Sinber's Avatar
    Level 33
    @Marcelek Z tego co mi wiadomo, dwójka jest nie zbyt dobrze zoptymalizowana, przez co ma takie wymaganie
  • Marcelek's Avatar
    Level 31
    @Sinber Coś się chyba z forum dzieje, bo mi 4 powiadomienia przyszły, 3 prowadzące do nikąd :/
    Cities Skylines 1 ma duży próg wejścia?
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them 🍮 ❤
  • Sinber's Avatar
    Level 33
    @Marcelek Citiski mają jedną dość sporą wadę. W podstawowej grze jesteś mocno ograniczony, bez dlc ta gra nie jest tym samym. Więc chcąc nie chcąc trzeba kupić kilka dlc ( Industries, Mass Transit ) by rozgrywka stała się przyjemniejsza.
    A sam próg wejścia w porównaniu do Workersów jest diametralnie łagodniejszy.