Tradycyjne dania w ojczystym kraju

  • 13
    Odpowiedzi
  • 110
    Wyświetlenia
  • TrendaTen's Avatar
    Level 52
    @Marcelek i @TrendaTen, macie zdjęcia tych potraw? Brzmią ładnie, ale patrzenie na zdjęcia jedzenia jest pocieszające.
    Nie za bardzo mam dostęp do PC. Na telefonie to za dużo pracy dla mnie :D
    [Kliknij aby dodać podpis]
  • Marcelek's Avatar
    Level 31
    @TrendaTen @DoctorEldritch Chyba z 15 lat nie jadłem makowca
    Name:  makowiec.jpg
Views: 18
Size:  92.2 KB
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them 🍮 ❤
  • DoctorEldritch's Avatar
    Community Manager
    @Marcelek Wygląda pysznie! Ale trochę za duże dla mnie, prawdopodobnie przeznaczone do dzielenia się z przyjaciółmi...

    Tam, skąd pochodzę, bardziej popularne są mini-wersje. Małe bułeczki z makiem, często pokryte czekoladą:

    Name:  thumb1-840x440.jpg
Views: 13
Size:  76.8 KB
  • Marcelek's Avatar
    Level 31
    @DoctorEldritch W Polsce popularne są duże ciasta, które kroi się na mniejsze porcje.
    Wydaje mi się, że tradycja dużych ciast wywodzi się z gościnności (szczególnie na wsi) oraz dużej biedy i komuny w przeszłości, kiedy nie było dostępu do słodyczy, więc trzeba było je robić samemu.

    Chociaż są również bardzo popularne drożdżówki - "yeast buns".
    To słodka bułka drożdżowa, która jest najczęściej duża, płaska i z nadzieniem w środku - popularne to budyń i konfitury owocowe. Czasem ma też owoce, np. truskawki, poziomki (wild strawberries), wiśnie, maliny, śliwki lub rabarbar.
    Nadzienie jest na wierzchu, a sama bułka jest często polana lukrem i posypana kruszonką (crumble - mąka, cukier, masło).
    Name:  drozdzowki1.jpg
Views: 11
Size:  86.1 KBName:  drozdzowki2.jpg
Views: 10
Size:  93.8 KB

    Jagodzianka to popularna bułka, podobna do drożdżówki, ale ma w środku nadzienie jagodowe - nie na zewnątrz. Też jest najczęściej posypana kruszonką.
    Name:  jagodzianka.jpg
Views: 13
Size:  90.5 KB

    Są jeszcze popularne na całym świecie pączki, chociaż niektórzy używają niemieckiego odpowiednika "Berliner Pfannkuchen", ale wydaje się, że "pączki" to popularniejsza nazwa na świecie. Też drożdżowe ciasto, ale tym razem smażone na głębokim oleju. W środku ma rózne nadzienia - najczęściej to różana konfitura (rose jam) lub owoce leśne (berries).
    Najczęściej je się lukruje lub posypuje cukrem pudrem.
    Czasami, chociaż mniej tradycyjnie, polewa się je czekoladą.
    Name:  paczki.jpg
Views: 13
Size:  56.4 KB

    Mam wrażenie, że Polacy bardzo lubią drożdże...
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them 🍮 ❤