Lenovo Legion Go - ładowanie baterii

  • 9
    Odpowiedzi
  • 99
    Wyświetlenia
  • woocash91's Avatar
    Level 4
    Witam serdecznie,

    mam pytanie odnośnie ładowania baterii w Lenovo Legion GO, zauważyłem że podczas grania bateria wolno ale to bardzo wolno się ładuje nawet odniosłem wrażenie, że nie ładuje się wcale. Podczas gdy urządzenie jest w stanie uśpienia, lub podczas zwykłego użytkowania (internet itd.) bateria ładuje się w normalnym tempie. Chciałbym się dowiedzieć czy to jest celowe działanie i jeśli tak, to czy można to jakoś zmienić gdzieś w ustawieniach aby bateria ładowała się szybciej nawet podczas grania?

    Czy w Waszych urządzeniach ładowanie baterii działa podobnie podczas grania?

    pozdrawiam :)
  • 9 Odpowiedzi

  • Marcelek's Avatar
    Level 31
    To raczej normalne przy każdym urządzeniu, nie tylko Legion Go.

    Kiedy grasz, to zużywasz bardzo dużo energii do napędzania sprzętu.
    W tym samym czasie dodajesz energii podczas ładowania.
    Jednak przez grę, większość energii z ładowania jest zużywana "w czasie rzeczywistym", przez co sama bateria wydaje się ładować wolno.

    Dodatkowa rada - przy jednoczesnym graniu i ładowaniu bateria urządzenia potrafi mocno się nagrzać, co może prowadzić do sporo wcześniejszej degradacji. Jeśli chcesz uzywać Legiona Go jak najdłużej, to radziłbym najpierw ładować, a dopiero potem grać.
    Nie zdziwiłbym się, gdyby Lenovo specjalnie ograniczyło prędkość ładowania podczas gry, żeby nie degradować baterii.

    To samo z telefonami. Laptopy powinny mieć trochę lepszy system odprowadzania ciepła, więc ich to aż tak nie dotyczy.
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them 🍮 ❤
  • woocash91's Avatar
    Level 4
    To znaczy że w ogóle nie powinno się grać na legion go podłączonym do kontaktu?
  • Sinber's Avatar
    Level 33
    @woocash91 Popieram przedmówcę, urządzenia najlepiej ładować gdy ich nie używamy, bądź gdy są wyłączone. Cała termika urządzenia plus wysilona bateria, nie wpływa dobrze na jej żywotność. JEżeli chcesz by bateria długo trzymała i nic się z nią nie działo, musisz robić sobie przerwy od grania na ładowanie. Działa to dobrze dla Ciebie, bo odpoczniesz i działa to dobrze dla baterii 😂
  • woocash91's Avatar
    Level 4
    Czyli generalnie to normalne że bateria się prawie nie ładuje podczas grania? Trochę się zdziwiłem że bateria stoi w miejscu kiedy gram tym bardziej że wystarcza na 1,5 może 2 h :)
  • Marcelek's Avatar
    Level 31
    @woocash91 No właśnie :)
    Czas ładowania Legion go to 1.5-2h i czas gry to również 1.5-2h, więc się zeruje i bateria stoi w miejscu.

    Ogólnie, to jeśli chcesz cieszyć się handheldem jak najdłużej bez problemów, to tak.
    Najpierw naładuj baterię, potem graj z konsolą odłączoną od prądu.
    Dodatkowo, zalecane jest nierozładowywanie urządzeń do 0% oraz nieładowanie do pełnych 100%.
    Często mówi się o optymalnym zakresie 20% do 80% lub 10% do 90%.
    Dotyczy to zazwyczaj wszystkiego, co można podłączyć do ładowania.

    Mam nadzieję, że pomogłem :)
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them 🍮 ❤
  • woocash91's Avatar
    Level 4
    No właśnie ustawiłem w aplikacji Legion Space żeby się ładował do 80% ale mimo to ładuje do 100%. Zainstalowałem Legion Space jeszcze raz i nadal nie ładuje do 80%
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    @Marcelek @Sinber dzięki za pomoc koledze 🤗
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • Marcelek's Avatar
    Level 31
    @woocash91 Sam nie mam Legiona Go, więc nie jestem pewien co do tego ustawienia. Wiem, że Legion Space ma sporo niedociągnięć.
    Może @TrendaTen się wypowie, bo posiada swoją sztukę.
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them 🍮 ❤
  • TrendaTen's Avatar
    Level 52
    @woocash91 nie używałem opcji 80% ale mój space chce się aktualizować a ja mu na to nie pozwolę jeszcze przez jakiś czas. Zazwyczaj używam na 60Hz i średniej rozdzielczości i mi ładuje się "normalnie". Dla fallout 4 czas pracy na baterii to jakieś 2-3h. Wideo (bez znaczenia czy streamingu czy dysk) około 4h.
    Co do ciepła to czasem jest ciepło. Wiedźmin 3 czy Forza Horizon 4 potrafi rozpalić w piecu. Na dotyk to jakieś 60C. Bo jest ciepło ale jeszcze nie przepala skóry. Jak gram w łóżku czy przykryty kocem to pilnuję aby wloty były odkryte. Ustawiam sobie nóżkę tak by ekran "stał" i mniej więcej był prostopadle do mojej twarzy. Biorąc pod uwagę gabaryty, to tego przewiewu trzeba pilnować bo ciepło będzie zabójcze
    [Kliknij aby dodać podpis]