Ceny w Lidlu - Niemcy vs Polska

  • 12
    Odpowiedzi
  • 111
    Wyświetlenia
  • Marcelek's Avatar
    Level 31
    W wątku od nowych laptopów Lenovo ze Snapdragonem poszedł offtop z @TrendaTen i rozpoczęła się dyskusja na temat cen Niemiec vs Polski.

    Postanowiłem zabawić się w researchera i zrobić wywiad szpiegowski.
    Mocą tłumacza Google zyskałem wiedzę. Klucz, możnaby rzec - "Lidl-Broschüre" nazwą jego.

    Oto kilka spostrzeżeń:
    - gazetki są całkowicie inne, design i kontent (ciężko więc porownać te same produkty, bo się nie pokrywają)
    - w Niemczech mają połączoną gazetkę z jedzeniem, ubraniami i innymi przedmiotami, a w Polsce są dwie oddzielne
    - nigdzie nie ma "aLdI 50% dRoŻsZe"
    - Niemcy mają dedykowaną sekcję BIO, a Polska alkoholi
    - w Polsce jest większa sekcja owoców i warzyw
    - arbuzy sprzedają na sztuki (ciężko powiedzieć, ale na kilogramy i bez promocji w Polsce są jakieś 20-40% droższe)
    - pomidory mają w promocji po 3.37 PLN / kg
    - nabial mają tańszy i we wiekszych opakowaniach, np. duże jogurty mają 500g, a w Polsce 400g
    - sprzedawane mięsa w gazetce są zazwyczaj po obróbce cieplnej, a u nas reklamują surowe (w Niemczech częściej są sprzedawane od razu w marynacie)
    - polo koszulka męska to 22.99 (PL) i 34.05 (DE)
    - bokserki męskie 3 pary to 26.97 (PL) i 34.05 (DE)
    - w niemieckiej gazetce jest sekcja Minecraft (nie jest standardowa, ale i tak ciekawa) i pochodnia-lampa kosztuje 14.99€ (63.91 PLN) w promocji z 39.90€ (170.12 PLN), gdzie na Aliexpress to samo mozna kupić za 7.08€ (30.21 PLN), a jak się umie korzystać z Aliexpress, to tylko 4.02 PLN :)

    Jakie z tego wnioski?

    Kilka:
    - brak głupiej wojenki na paragony
    - w Niemczech mają porównywalne ceny warzyw i owoców, chociaż często potrafią się znacznie różnić w obie strony
    - mają tańszy nabiał, który jest dodatkowo we wiekszych opakowaniach
    - w Polsce można kupić tańsze ciuchy
    - nie ważne co, Chiny i tak tańsze

    Name:  dairy-d.jpg
Views: 47
Size:  97.6 KB
    Name:  torch.jpg
Views: 45
Size:  45.1 KB
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them 🍮 ❤
  • 12 Odpowiedzi

  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    @Marcelek z tego się zaśmiałam "Niemcy mają dedykowaną sekcję BIO, a Polska alkoholi" 😅 A znowuż to cieszy "w Polsce jest większa sekcja owoców i warzyw" 🙂 A ta sekcja Minecraft to tak na stałe? Czy to jakiś jednorazowy event?
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • Marcelek's Avatar
    Level 31
    @Aaricia Z warzywami i owocami to dobrze, bo kupuję na kilogramy :D Szkoda tylko, że często w Niemczech są i tak tańsze...

    Minecraft jest jednorazowo, ale pomyślałem, że warto wspomnieć jako ciekawostka.
    Chcą 170 PLN za coś, co z Chin da się ściągnąć za ułamek ceny.

    Najbardziej mnie boli cena nabiału w Polsce :c
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them 🍮 ❤
  • TrendaTen's Avatar
    Level 52
    W Polsce też niekiedy sprzedają arbuzy na sztuki. Mini i bio zazwyczaj są "od jednej formy".

    Nie będę się spierał z Twoimi wynikami (przynajmniej dopóki nie mam dostępu do klawiatury fizycznej)

    [Kliknij aby dodać podpis]
  • Marcelek's Avatar
    Level 31
    @TrendaTen A niemiecki Lidl sprzedaje zwykłe na sztuki. Nie wiem o co się spierać, bo w sumie to tylko streszczenie gazetek, ale czekam na dalszą dyskusję :)
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them 🍮 ❤
  • TrendaTen's Avatar
    Level 52
    @Marcelek może źle się wyraziłem. Na razie biorę Twoje badania bez żadnego słowa. Ale sam muszę sprawdzić żeby uwierzyć
    [Kliknij aby dodać podpis]
  • Marcelek's Avatar
    Level 31
    @TrendaTen Może zrobisz posta z innym sklepem, jakiś Kaufland mógłby być ciekawy.
    Może więcej produktów będzie się pokrywało, żeby można było bezpośrednio porównać np. promocję na ten sam smak chipsów.
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them 🍮 ❤
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    @Marcelek @TrendaTen teraz żałuję, że będąc w Polsce nie mieszkam w pobliżu niemieckiej granicy, wtedy mogłabym korzystać z obu ofert 😂
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • TrendaTen's Avatar
    Level 52
    @Aaricia Ty to możesz pomóc z robieniem porównania z UK
    [Kliknij aby dodać podpis]
  • Marcelek's Avatar
    Level 31
    @TrendaTen Brzmi nieźle, ale jednak tam ceny są uniwersalnie wyższe od polskich i niemieckich, więc nie będzie raczej "u nas drożej to, a u nich tamto". Ale mogłoby być ciekawe porównanie. Może produkty i ich ceny w polskich sklepach w UK?
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them 🍮 ❤