Ulubione aplikacje mobilne

  • 8
    Odpowiedzi
  • 73
    Wyświetlenia
  • Marcelek's Avatar
    Level 31
    Macie jakieś ulubione, ciekawe aplikacje na telefon?
    Do czego są przydatne?

    Ja z ciekawszych mam apki LLM - Gemini oraz ChatGPT.
    Świetne do szybkiego wyszukiwania informacji w sklepie, kiedy nie chcę czytać artykułów długich na 3 strony i wyszukiwać 1 linijki tekstu.
    Możecie też zrobić zdjęcie tego, co macie w lodówce i dostaniecie kilka pomysłów na obiad :)

    Name:  gemini.jpg
Views: 42
Size:  42.3 KB

    Mam jeszcze jedną, ciekawą aplikację - Zdrowe Zakupy.
    Możecie zeskanować kod kreskowy produktu na zakupach i szybko dowiedzieć się o alergenach oraz szkodliwości, a także porównywać ze sobą produkty (każdy ma ocenę określającą wpływ na zdrowie).
    Jest także sporo informacji o składnikach oraz tabela wartości odżywczych.

    Są także informacje o popularnych produktach, rankingi oraz ostrzeżenia o wadliwych partiach, gdzie np. do jedzenia dostał się jakiś alergen.

    Name:  zdrowe-zakupy.jpg
Views: 38
Size:  50.6 KB
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them 🍮 ❤
  • 8 Odpowiedzi

  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    @Marcelek oj, to się Nutelli oberwało 😅 A tak na serio, to całkiem przydatna taka aplikacja, ja np. nie mam zbyt dużej wiedzy na temat tego, co jest zdrowsze, albo co można wyczarować z różnych produktów, dobra sprawa 😊
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • Marcelek's Avatar
    Level 31
    @Aaricia Masz w rodzinie kogoś starszego albo z gorszym wzrokiem? Aplikacja Zdrowe Zakupy jest dobra jak producent to cham i drukuje składniki i tabelę wartości odżywczych najmniejszą czcionką jaką się tylko da. Spotkałem też batony z błyszczącym, granatowym opakowaniem i czarnymi napisami...

    Warto się trochę zagłębić w to, co się je.
    Ludzi np. myślą, że ciemny chleb jest zdrowy, co jest kompletną bzdurą. Jest niewiele lepszy od białego.
    Co ciekawe, chleb potrafi być gorszy niż biały cukier.
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them 🍮 ❤
  • TrendaTen's Avatar
    Level 52
    @Marcelek oj, to się Nutelli oberwało 😅 A tak na serio, to całkiem przydatna taka aplikacja, ja np. nie mam zbyt dużej wiedzy na temat tego, co jest zdrowsze, albo co można wyczarować z różnych produktów, dobra sprawa 😊
    To na pewno fotomontaż. Wiadomo że Nutella jest dobra :D
    [Kliknij aby dodać podpis]
  • Marcelek's Avatar
    Level 31
    @TrendaTen Lepiej już kupić masło orzechowe, dodać kakao i jakiś słodzik (miód, erytrol lub jakiś w tabletkach) i może mleko/śmietankę. Wyjdzie lepiej w smaku i bez oleju palmowego.

    Albo zrobić bardzo gęsty budyń kakaowy - 400g mleka, 30g skrobii ziemniaczanej, 15-20g kakao i słodzik - 30-40g cukru/miodu lub 10-12 tabletek słodzika (cyklaminian + sacharynian). Tylko słodzik ma trochę dziwny smak, dużo osób nie lubi, ja się przyzwyczaiłem.
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them 🍮 ❤
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    @Aaricia Masz w rodzinie kogoś starszego albo z gorszym wzrokiem? Aplikacja Zdrowe Zakupy jest dobra jak producent to cham i drukuje składniki i tabelę wartości odżywczych najmniejszą czcionką jaką się tylko da. Spotkałem też batony z błyszczącym, granatowym opakowaniem i czarnymi napisami...

    Warto się trochę zagłębić w to, co się je.
    Ludzi np. myślą, że ciemny chleb jest zdrowy, co jest kompletną bzdurą. Jest niewiele lepszy od białego.
    Co ciekawe, chleb potrafi być gorszy niż biały cukier.

    @Marcelek tak, mam takie osoby, no to faktycznie jest dobra sprawa, czasem mi jest ciężko doczytać coś na opakowaniu, a co dopiero, jak ktoś ma słabszy wzrok 😥

    Jak to jest z tym chlebem, dlaczego tak? 😨 Pytam, bo ja zaczynam i kończę dzień od bułki/chleba 😅
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • Marcelek's Avatar
    Level 31
    @Aaricia

    Bagietka pełnoziarnista - https://glycemic-index.net/baguette-whole-grain/
    Bagietka pszenna - https://glycemic-index.net/baguette-white/
    Chleb pszenny - https://glycemic-index.net/wheat-bread/

    Sacharoza (cukier) ma IG 65-70, więc tyle samo lub mniej niż niektóre chleby.

    W skrócie, IG to jak szybko organizm wchłania cukry z pożywienia.
    Im szybciej, tym większe skoki glikemii we krwi (źle) i jesteś znacznie szybciej głodna.

    Większość kasz, chlebów, wypieków, etc. ma wysoki IG. Nie jest ważne, że są pełnoziarniste.
    Dlatego dzień najlepiej zaczynać np. jajkami, warzywami i małą ilością węglowodanów.
    Na kolację powinno się unikać pokarmów o wysokim IG, bo powodują wyrzut insuliny, co skutkuje moczopędem i wstawaniem kilka razy w nocy do toalety.

    Nie chodzi o to, żeby rezygnować z węglowodanów (nawet prostych, o wysokim IG), ale je ograniczać i parować z produktami o niskim IG.

    Więcej do poczytania - https://glycemic-index.net/what-is-the-glycemic-index/
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them 🍮 ❤
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    @Marcelek dzięki za linki, poczytam 🤓 Ja ogólnie jem dość małe porcje, ale często, przeważnie 4 posiłki dziennie, z których jednym jest oczywiście deser 😁 No i tak od czasu do czasu jakaś przekąska też 🙂
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • Marcelek's Avatar
    Level 31
    @Aaricia Gdzieś słyszałem, że najlepiej jeść mniejszą ilość posiłków, bo to lepsze dla organizmu. Nie wiem tylko czy to w 100% prawda.

    Najlepiej łączyć niezdrowe ze zdrowym.
    Sam kiedyś robiłem spory błąd z wysokokalorycznymi przekąskami.
    Przekąski same w sobie nie są złe, ale liczy się to co jesz.
    Więc np. ogórki, marchew, jabłka, jogurt naturalny (najlepiej 0% tłuszczu) i lekki serwk wiejski są bardzo dobre na przekąskę, ale już np. chipsy, czekolada, pieczywo, orzechy, etc. są kiepskie.

    Swoją drogą - jeśli coś jest zdrowe, to nie znaczy, że ma mało kalorii.
    Jest tak np. z orzechami, awokado, oliwa, tłustymi rybami, kokosem, etc.

    Trzeba jeść też jakieś batony i chipsy, bo inaczej idzie zwariować. Ale nie powinno się na nich opierać diety.
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them 🍮 ❤