Oferty darmowych gier na Amazon Prime Day 16-17.07.2024

  • 24
    Odpowiedzi
  • 253
    Wyświetlenia
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    @Sinber @TrendaTen @Prywatny ja w zasadzie mam tak samo, nie mogłabym np. laptopa zamówić wysyłkowo, cięższe sprzęty to już w ogóle, ale np. nawet taka elektronika jak laptop czy telefon czy tablet, ufam bardziej odbiorowi własnemu 😂
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • TrendaTen's Avatar
    Level 52
    @Aaricia uważam, że to nie tylko kwestia odbioru ale też ogólnego zaufania. Jak wybieram sklep który istnieje fizycznie to mogę opłacić przy odbiorze, mogę pójść złożyć reklamację. Sklep się nie zamknie zaraz po opłaceniu zamówienia przez internet. Może i dopłacam kupując w sklepach ale mam poczucie bezpieczeństwa
    [Kliknij aby dodać podpis]
  • Marcelek's Avatar
    Level 31
    @TrendaTen Prawo dosyć dobrze chroni konsumentów w EU, ale czasem może być sporo zabawy z odzyskaniem pieniędzy (np. sąd).
    Chociaż fakt, nie wiem dokładnie jak wygląda reklamacja do firmy zza granicy.
    Niby rękojmia (teraz niezgodność z umową) to twór EU, ale czy obowiązuje przy zakupie zza granicy? Muszę poczytać.

    Swoją drogą, zamówiłem coś przez internet z odbiorem w sklepie stacjonarnym (Media Expert).
    Potem złożyłem wniosek o niezgodność z umową (przez internet) i sklep chciał, żebym odesłał produkt do nich, co jest zrozumiałe.
    Chciałem to zanieść do sklepu, żeby oni sami to wysłali do magazynu/serwisu.
    W sklepie się okazuje, że oni NIE przyjmą produktu do wysyłki, kiedy reklamacja była złożona przez internet. Kiedy jest złożona przez internet, to muszę to wysłać kurierem/paczkomatem, a kiedy w sklepie, to mam to do nich zanieść stacjonarnie.

    Jestem jakiś dziwny, że wydaje mi się logiczne, że skoro składam zamówienie przez internet z odbiorem w sklepie, to analogicznie jest też możliwość złożenia reklamacji przez internet i oddanie produktu do sklepu?
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them 🍮 ❤
  • TrendaTen's Avatar
    Level 52
    @Marcelek co ostatnio się odwaliło! Mam umowę z operatorem na światłowód i telewizję. Urządzenia przynieśli monterzy a umowę podpisywałem w domu. Zamówiłem umowę przez internet i tak wyszło. Czas na zmiany i mówię, że chcę zrezygnować z tv i wymienić ruter w ramach nowej umowy. Dowiedziałem się że ok ale dekoder wysyłam sam a ruter jak będą wymieniać to nowy zamonutują a stary zabiorą. I zostawili mi stary. Musiałem sam odsyłać do nich dekoder i ruter
    [Kliknij aby dodać podpis]
  • Marcelek's Avatar
    Level 31
    @TrendaTen To widze, że koordynacja i zarządzanie na najwyższym poziomie.

    Ale serio pytam, czy jestem jakiś dziwny z moją sytuacją, że załozyłem, że mogę reklamację złożyć przez internet i zanieść produkt do sklepu? W sklepie kierownik powiedział, że "pierwszy raz się z czymś takim spotykają" i że to dziwne, więc chciałbym opinię third party.
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them 🍮 ❤
  • Sinber's Avatar
    Level 33
    Ja nazwę to zasadą ograniczonego zaufania, podobnie jak prowadzisz auto też ją stosujesz 😅
  • TrendaTen's Avatar
    Level 52
    @Marcelek też się odbiłem o ich system reklamacji 🤣 i też uważam, że to mają głupie ale jak poszedłem do sklepu złożyć reklamację na słuchawki to dostałem nowe od ręki

    - - - Updated - - -


    Ja nazwę to zasadą ograniczonego zaufania, podobnie jak prowadzisz auto też ją stosujesz 😅
    Tak może być 😁
    [Kliknij aby dodać podpis]
  • Marcelek's Avatar
    Level 31
    @TrendaTen A tutaj robią problemy. Oczywiście sama usterka "nie została stwierdzona", o czym poinformowali długo po terminie 14 dni, więc sprawa jest już u rzecznika praw konsumentów.
    Zawsze jak już wyciągniesz pieniądze z portfela, to za nic nie chcą ich puścić...
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them 🍮 ❤
  • TrendaTen's Avatar
    Level 52
    @Marcelek ja w rodzinie robię za "konsultanta" pierwszej instancji reklamacji. Mam duży % pozytywnie rozpatrzonych reklamacji. Ale może to kwestia, że bez zasadne sam odrzucam. A zasadne przygotowuję osobiście, po osobistym zrozumieniu tematu
    [Kliknij aby dodać podpis]
  • Marcelek's Avatar
    Level 31
    @TrendaTen To niestety nie ma zbytniego znaczenia. Opisujesz problem, dajesz żądanie i jesteś na łasce opiekuna reklamacji i tego, czy miał dzisiaj kawę. Prawdziwa wiedza przydaje się dopiero, kiedy tej kawy nie było...
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them 🍮 ❤