Najbardziej niezwykła kultura, jaką poznaliście

  • 5
    Odpowiedzi
  • 69
    Wyświetlenia
  • DoctorEldritch's Avatar
    Community Manager
    Name:  Screenshot2024-07-18130202.jpg
Views: 27
Size:  80.6 KB

    Hej wszystkim!

    W ramach naszego "kulturalnego" miesiąca ciekawie byłoby porozmawiać o tym, jakie nieznane wcześniej kultury udało Wam się poznać, czy to podczas podróży, czy też napotkania ich przedstawicieli, podróżujących po naszym kraju 🙂

    Jeśli o mnie chodzi, udało mi się poznać wiele różnych kultur podczas podróżowania, jednak chyba najbardziej niezwykła z nich to kultura marokańska, domy w stylu riad, jurty na pustyni, jazda na wielbłądach, to tylko niektóre z napotkanych tam rzeczy.

    A jaka jest Waszym zdaniem najbardziej niezwykła kultura, którą udało Wam się poznać? 🧐
  • 5 Odpowiedzi

  • Marcelek's Avatar
    Level 31
    Nie podróżuję, więc ciężko coś ciekawego napisać.
    Jak byłem w Czechach, to w przeciwieństwie do Polski, godziny zamknięcia sklepów są całkowicie inne.
    Z tego co pamiętam, to 21:00 i prawie wszystko zamknięte. Ale mają handlowe niedziele.
    Może akurat trafiłem na miasto, gdzie sklepy są otwarte w takich godzinach.

    Nigdy nie byłem, ale kultura japońska wydaje się być całkowicie inna od europejskiej. Kult pracy i mają dziwne połączenie - jednocześnie są bardzo tradycyjni, a z drugiej strony na ulicy spotyka się kolorowe stroje i postacie z anime. Nie chcę się jakoś zagłębiać, ale podchodzą do honoru wręcz religijnie. Przez to podczas WWII były jednostki kamikaze.
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them 🍮 ❤
  • Marcelek's Avatar
    Level 31
    @DoctorEldritch Zastanawiałem się nad Ghost of Tsushima, wygląda świetnie :)
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them 🍮 ❤
  • DoctorEldritch's Avatar
    Community Manager
    @ Marcelek Ghost of Tsushima jest rzeczywiście świetna, ale to bardziej starożytna Japonia. Gry Yakuza to współczesna Japonia (w miarę). Możesz więc wybrać czas, w którym chcesz podróżować.
  • Sinber's Avatar
    Level 33
    @DoctorEldritch Dla mnie Kultura słowiańska jest fascynująca. Jest tak mało znana, bo u nas to " zagraniczne lepsze " A nie mamy czego się wstydzić. Słowianie mają tyle wierzeń, swoich obrzędów, kultury kulinarnej etc. Naprawdę fascynuje :) Jedynie gra Wiedźmin w jakimś stopniu promuje i daje zalążek naszej kultury, chodź wiele aspektów jest pomieszanych, nie mniej samo to że zawarto to w grze zasługuje na pochwałę :)