Ryzen 5 5600 - Król Budżetu 2024

  • 19
    Odpowiedzi
  • 125
    Wyświetlenia
  • TrendaTen's Avatar
    Level 52
    @Marcelek xeon E 1245v5
    [Kliknij aby dodać podpis]
  • Marcelek's Avatar
    Level 31
    @TrendaTen Myślałem, że coś nowszego. Raczej droga do upgrade'u padła.
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them 🍮 ❤
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    @Marcelek dziękuję za recenzję 😎

    Co do konkursów @TrendaTen to kto wie, póki co nie potwierdzam ani nie zaprzeczam 😂
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • TrendaTen's Avatar
    Level 52
    @Aaricia z Tobą nigdy nie wiadomo :D
    @Marcelek i to jeszcze jest SFF także też zaciesnia opcje
    [Kliknij aby dodać podpis]
  • Marcelek's Avatar
    Level 31
    @TrendaTen SFF są różne, niektóre nie są aż tak małe i to po prostu zwykły PC z wyjętym pustym i niepotrzebnym miejscem. Sam nie lubię tych dużych kloców, tyle miejsca zmarnowane na powietrze. Sam PC powinien byc niewiele większy niż płyta główna i szerokość GPU, a jest jak jest.
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them 🍮 ❤
  • TrendaTen's Avatar
    Level 52
    @Marcelek to w tym moim nie ma niepotrzebnego miejsca XD przedtem myślałem o zamontowaniu przedłużki do karty graficznej żeby poza obrys wyciągnąć ją bo RX6400 Single Slot Low Profile to najmocniejsza karta która się tam zmieści. Ogólnie to nie zmieszczę pieści wewnątrz jak wszystko jest zamontowane. Bardzo ładnie wygląda na mojej półce
    [Kliknij aby dodać podpis]
  • Marcelek's Avatar
    Level 31
    @TrendaTen Z miejscem to mi chodziło o zwykłe mid towery. Sam takiego mam na biurku i mi dużo powierzchni zajmuje. Jakby karty graficzne nie miały po 30cm, to by się dało jakoś zasilacz wcisnąć z boku i cały PC by zajmował o połowę mniej miejsca, ale sobie ktoś wymyslił, że standardem będzie wielka skrzynia z masą przestrzeni na powietrze.
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them 🍮 ❤
  • Saka's Avatar
    Level 52
    Mój chłop do niedawna miał format mATX, który elegancko stał sobie na biurku. Ale że mu się zachciało zmienić grafikę na RX 7900 GRE, to cóż... karta dłuższa niż stara obudowa. Nie, nie mówię tylko o miejscu w środku.😐

    5600 to nadal bardzo sprawny procesor. Teoretycznie pozostaje jeszcze możliwość upgrade do 5800X3D w przyszłości. W niektórych grach dodatkowe cache bardzo pomaga.

    U nas była przesiadka już na AM5, z 3700X do 7800X3D. Przed zmianą karty graficznej był mocny bottleneck, ale i tak klatki się prawie podwoiły w niektórych przypadkach. No i przynajmniej nie słyszałam o tym żeby Ryzeny same z siebie umierały masowo poza problemem z płytami głównymi krótko po premierze, który został już dawno rozwiązany.
    Unamused Snarktooth. Advocate for hearing loss & accessibility. Person, friend and a terrible/terrific* artist.
    *delete as appropriate
  • Marcelek's Avatar
    Level 31
    @Saka Akurat z 5600 na 5800x3d jest bez sensu. Szkoda, że r5 5600x3d to był exclusive w USA. Cache pomaga, ale płacąc 4 razy więcej dostajesz może 30% więcej wydajności.

    Jak wyglądał u was upgrade CPU + GPU?
    Nie pamiętam problemów z płytami we wczesnych Ryzenach.
    Sam miałem spore problemy z MoBo, ale myślałem, że to tylko jedna felerna firma (chyba najwieksza konkurencja Lenovo w tym momencie, na "A").

    Pamiętam jeszcze Intel Meltdown, gdzie łatka kosztowała jakieś 10-15% wydajności.
    Plus tego taki, że przynajmniej dało się to naprawić, a nie "no może i się wam CPU bezpowrotnie degraduje, łatki jeszcze nie mamy, no ale przecież recalla wam nie zrobimy".
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them 🍮 ❤
  • TrendaTen's Avatar
    Level 52
    @TrendaTen Z miejscem to mi chodziło o zwykłe mid towery. Sam takiego mam na biurku i mi dużo powierzchni zajmuje. Jakby karty graficzne nie miały po 30cm, to by się dało jakoś zasilacz wcisnąć z boku i cały PC by zajmował o połowę mniej miejsca, ale sobie ktoś wymyslił, że standardem będzie wielka skrzynia z masą przestrzeni na powietrze.
    heh, mam na chacie też prastarego eATX. Waży mniej więcej milion kilo a mocy ma mniej niż mój telefon 🤣
    [Kliknij aby dodać podpis]