Najlepsze okazje zakupowe waszego życia

  • 7
    Odpowiedzi
  • 47
    Wyświetlenia
  • Marcelek's Avatar
    Level 31
    Kto nie lubi promocji? lub eksploatacji błędów w systemie
    Jesteśmy konsumentami, a konsumenci konsumują.

    Name:  consumer.jpg
Views: 32
Size:  85.0 KB

    Co w takim razie przyszło konsumować Społeczności Legion w okazyjnych cenach?
    Oczywiście konsumpcja w tym przypdaku to nabywanie dóbr wystawionych na sprzedaż, chociaż dobra promocja na lody też zawsze cieszy :)

    Name:  icecream.jpg
Views: 30
Size:  102.8 KB

    Mi się udało dorwać nowego Ryzena 5 5600 (bez chłodzenia) za ok. 340 PLN, kiedy chodziły po 480-500.
    Przyczyną tego "szczęśliwego dla mnie, nie dla owocowego sklepu wypadku", jakby powiedział Bob Ross, był zapewne jakiś stażysta, który miał wystawić promocję na jedną sztukę, a spadła z rowerka dopiero po jakichś 15.

    Tak narodziło się porównanie R5 1600 vs R5 5600 z mojej poprzedniej recenzji.

    Jak u was z promocjami?
    Ile najwięcej udało się wam zaoszczędzić?

    Name:  sale.jpg
Views: 30
Size:  89.7 KB
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them 🍮 ❤
  • 7 Odpowiedzi

  • TrendaTen's Avatar
    Level 52
    Kupony i promki to coś co lubię. Na empiku sporo zaoszczędziłem na grach planszowych stosując kupony i karty. Ogólnie to wszystko co drogie to kupuję z "rozmysłem" i np wybieram produkt przez miesiąc - trzy i jak wpada promka to strzelam. Na ostatnim AGD zaoszczędziłem chyba z 1200 zł
    Albo jak pomagałem mamie wybierać telefon to zadzwoniła, że w reklamie TV była promocja wg której powinna była zapłacić tam jakieś 400 zł więcej niż zapłaciła.

    Ceny regularne? Nie, to nie dla mnie 🤣
    [Kliknij aby dodać podpis]
  • Marcelek's Avatar
    Level 31
    @TrendaTen Takie "tradycyjne" promocje to też mój sposób na zakupy. Raz kupiłem opaskę sportową (smart band) za jakieś 80 PLN z ali, gdzie w polsce były po jakieś 150 PLN. Akurat wtedy dostałem 100 PLN za założenie konta w banku, więc w sumie była prawie za darmo.
    Mam ją już z 5 lat, ale ostatnio musiałem kupić klej bo ekran dosłownie odpadł :D Nawet nie walnąłem nią o nic, po prostu podniosłem z blatu biurka i ekran trzymał się na kabelku. Lepiej tak, niż pod prysznicem.

    Skorzystałeś z jakichś promocji, które były błędem lub bardzo ograniczone? Taka okazja "jedyna w życiu".
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them 🍮 ❤
  • TrendaTen's Avatar
    Level 52
    @Marcelek "okazja jedyna w życiu" zdarza mi się średnio raz w roku 🤣 okazje które były błędem to nie wiem. Tak się mogło zdarzyć. Na pewno mam jedną nieudaną próbę z empikiem
    [Kliknij aby dodać podpis]
  • Marcelek's Avatar
    Level 31
    @TrendaTen A co empik zrobił? Przepisy prawne mówią, że jeśli coś nie jest ewidentnym błędem, to masz prawo żądać sprzedaży produktu po widocznej cenie.
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them 🍮 ❤
  • TrendaTen's Avatar
    Level 52
    @Marcelek no właśnie to był przypadek ewidentnego błędu. Kiedyś w lidlu ostatnie sztuki potrafiły kosztować 25% ceny początkowej a teraz kosztują 75%. Parę razy nieźle się obłowiłem w kategoriach narzędzia i duperelia
    [Kliknij aby dodać podpis]
  • Marcelek's Avatar
    Level 31
    @TrendaTen Nie bądź taki tajemniczy, opisz co się tam stało :D
    Ewidentny błąd to np. cena 12,33 PLN zamiast 1233 PLN. Ewidentnym błędem będzie też np. możliwość kupienia 10 sztuk w cenia jednej (czasem są opcje w sklepach internetowych na kupienie różnej ilości).

    Błędem, który nie upoważnia sklepu do zerwania umowy jest np. cena laptopa 2199.99 z 3199.99 - nie interesuje ciebie, czy to promocja, cena błędnie wpisana z innego modelu czy chochliki w serwerowni - to dla przeciętnego uzytkownika nie wygląda na błąd.
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them 🍮 ❤
  • TrendaTen's Avatar
    Level 52
    @Marcelek nie pamiętam szczegółów ale to było coś w stylu że zamiast 123 było 12,3. Ale przypomniało mi się że kiedyś kupiłem laptopa z Windows home w promocji ale na stronie gdzie go zamawiałem był win pro. Suma sumarum dostałem Windowsa w boxie
    [Kliknij aby dodać podpis]