Intel live in a society

  • 11
    Odpowiedzi
  • 89
    Wyświetlenia
  • Saka's Avatar
    Level 52
    @Marcelek Mobile to laptopy.

    Z kartami graficznymi jest skomplikowana sprawa. Sterowniki na windowsa faktycznie czasem się wywalają - dla mnie to nie problem, ale dla kogoś, kto się kompletnie nie zna, to już owszem. Lata temu kupiłam zaraz po premierze pierwszą z kart Navi, 5700XT i przez pół roku miałam przez nią blue screeny. Potem faktycznie naprawili i karta chodziła jak złoto, ale stresu się najadłam.

    Jeżeli chodzi o tricki software'owe to AMD dopiero co nadrobiło z nowszą wersją FSR i fluid motion frames. Wcześniej Nvidia była sporo do przodu ze swoim DLSS i frame gen. Marketingowo to dużo daje, jak z 80 klatek możesz zrobić 120 (na niższych klatkach sprawa wygląda gorzej, bo widać te sztuczne klatki).

    Z kolei w środowisku Linuksowym wszyscy zalecają by unikać Nvidii, chyba że z jakiegoś powodu potrzebujesz CUDA. Przez ich sterowniki można osiwieć i/lub wyłysieć. Tutaj do AMD nie można się przyczepić, ich sterowniki open source po prostu działają. Za to z kartą Nvidia przy każdej aktualizacji się modliłam, żeby system się nie uceglił.

    Nie wiem czy masowe RMA tak prędko skłonią producentów laptopów do zmian. Raczej będą się domagać rekompensaty, ale samo AMD nie zaspokoi zapotrzebowania na chipy. Nvidia miała swoją słynną bumpgate kilkanaście lat temu i co? Wcale nie przyczyniło się to do większej popularności układów graficznych od ATI/AMD.

    Sama miałam jednego z tych laptopów, gdzie grafika się odkleiła od płyty głównej. 😐
    Unamused Snarktooth. Advocate for hearing loss & accessibility. Person, friend and a terrible/terrific* artist.
    *delete as appropriate
  • Marcelek's Avatar
    Level 31
    @Saka Moja wina, nie doczytałem z laptopami. Za dużo cyferek i się przed oczmi zmieliło.
    @TrendaTen Nikt nie mówi, że jakiekolwiek sterowniki są idealne i bez błędów. Cały czas są jakieś wpadki. Najważniejsze, że NVIDIA oraz AMD mają w zazwyczaj miarę ok sterowniki. Starają się wszystko szybko łatać.
    https://www.reddit.com/r/Helldivers/...e_performance/

    Chyba każda firma ma swoich wielbicieli :D



    Co do RMA, to Intel wydłużył gwarancję o 2 lata, ale tylko na desktopowe CPU w wersji BOX.
    https://www.tomshardware.com/pc-comp...ore-processors

    Nadal głupota, bo procesory normalnie działają 10-15 lat.
    Przez degradację, nie wiadomo ile będą działać te z 13 i 14 generacji. Może 5, może 8 lat.
    I tak to zła sytuacja dla konsumentów.
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them 🍮 ❤