Konkurs - wymyśl i opisz zamek do Heroes of Might & Magic III i wygraj monitor!

  • 144
    Odpowiedzi
  • 13873
    Wyświetlenia
  • TrendaTen's Avatar
    Level 52
    @Aaricia bywalcy wiedzą, że nie podejmujesz pochopnie decyzji i muszą się odleżeć 😁
    [Kliknij aby dodać podpis]
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    @TrendaTen decyzja koniec końców nie jest moja, jestem tylko małą częścią jury 😁
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • TrendaTen's Avatar
    Level 52
    @Aaricia może małą ale za to jaką ważną 😁
    [Kliknij aby dodać podpis]
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    @TrendaTen dziękuję 😀
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • Niedzwiedzik's Avatar
    Level 1
    Co prawda spóźniłem się, bo konkurs już się zakończył, jednak chciałbym podzielić się swoją opinią na temat brakujących zamków, które mogłyby pasować do uniwersum Heroes 3. Moja wypowiedź nie będzie miała na celu sugerowania, kto według mnie powinien otrzymać nagrodę – jako miłośnik gry pragnę jedynie poruszyć wątek nowego zamku z uwagi na to, że być może w przyszłości będzie tworzona nowa frakcja, do której twórcy szukają inspiracji.

    Uważam, że jedną z rzeczy, której brakuje w Heroes 3, jest pełniejsze wykorzystanie pustynnego biomu. Stworzenie nowej frakcji wymagałoby wykorzystania istniejącego terenu, lub stworzenia nowego, co mogłoby prowadzić do uczucia nadmiernej różnorodności. W tym wypadku jest to biom, który już istnieje, lecz nie ma przypisanego zamku. Zamek ten mógłby bazować na mitologii egipskiej, piramidach, pustynnych krainach, oazach i innych tego typu motywach. Chociaż nie jest to temat nowy, to jednak w grze nie został jeszcze dobrze odwzorowany. W Heroes 3 czerpie się inspiracje z różnych mitologii i kultur, jak chociażby minotaury, meduzy, nagi, gryfy czy dżiny. W takim kontekście pustynny zamek mógłby spokojnie zawierać chociażby takie jednostki, jak sfinksy, faraonowie, skarabeusze, półludzie z głowami psów (Anubis), czy też zwykła piechota nawiązująca do wojowników z tamtej epoki. Warto dodać, że w grze już występują mumie (Krypta Przeklętych), nomadzi (Namiot Nomadów) czy złote golemy idealnie wpasowujące się w ten klimat (tak wiem, że to jednostka fortecy, ale to nie znaczy, że nie można jej jakoś wykorzystać). Minusem, który widzę jest jedynie fakt, że dopiero co wyszło Factory, które związane jest z suchymi klimatami.

    Kolejnym motywem, który według mnie mógłby dobrze osiąść w systemie heroes 3, byłby zamek oparty na horrorze, mutacji oraz uniwersum lovecrafta. Wykorzystanie tego stylu w światach fantasy można znaleźć już chociażby w Warhammerze, świecie Innistradu (Magic the Gathering), czy D&D (illithidzi). Świetnie to uchwycił jeden z konkursowiczów (Brodacz), który użył akolitów i stwory otchłani/chaosu jako jednostki zamku. Ponadto zalążkiem i podstawą stworzenia tej frakcji mogłby być Fangram, który nadaje się jako jedna z jej jednostek i wzór na podstawie którego realizowane byłyby dalsze pomysły. Jeśli chodzi o złe zamki, mamy nekropolis oparte o śmierć i nieumarłych, inferno bazujące o piekło i demony, oraz loch ze stworami podziemi, które nie zbyt przyjaźnie powitałyby każdego, kto zawitałby w ich krainę spowitą ciemnością. Ewidentnie brakuje mi tu czwartego jeźdźca apokalipsy - w tym wypadku horroru, okultyzmu i starożytnych bogów.

    Ostatnim, często pojawiającym się pomysłem jest wykorzystanie mitologii nordyckiej. Tu nie trzeba dużo wyjaśniać: wikingowie, walkirie, Fenrir, lodowe giganty. Widziałem nawet dwie warte uwagi prace zgłoszone tutaj - "Aasgard" Mateusz Gajdy i "Yggdrasil", którego autorem jest Saka. Kwestia tego, aby dobrze zagłębić się w temat, pogłówkować, a śmiało możnaby stworzyć chwytliwy zamek.

    Na koniec, aby uniknąć kontrowersji, chciałbym tylko dodać, że zdaję sobie sprawę, iż powyższe pomysły mogą odbiegać od klasycznego uniwersum Might and Magic. Jednak skoro gra ma się rozwijać, to warto zadać pytanie – dlaczego nie?

    Pozdrawiam serdecznie ekipę organizującą konkurs, twórców prac, z których większością miałem okazję się zapoznać, oraz całe Heroesowe community :)