Ryzen 9000 - Zawód Roku

  • 21
    Odpowiedzi
  • 190
    Wyświetlenia
  • Marcelek's Avatar
    Level 40
    @Saka Tak, tylko te wyniki są bardzo dobre przy PBO. Bez nich jest bardzo słabo.
    Tak patrzę, to z PBO waty znacznie podskakują. Czemu nikt nie mierzy 7000 z PBO vs 9000 z PBO?
    Wszędzie tylko 7000 stock vs 9000 PBO.
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them 🍮 ❤
  • Saka's Avatar
    Level 52
    @Marcelek Chyba mam odpowiedź. Co prawda nie X, ale podstawowy model 7700 ma znikome korzyści z PBO. 7700 też ma TDP 65W, tak jak 9700X.

    Name:  geekbench6_multicore.jpg
Views: 40
Size:  79.9 KB

    Name:  3dmark_maxthreads.jpg
Views: 40
Size:  79.3 KB
    Unamused Snarktooth. Advocate for hearing loss & accessibility. Person, friend and a terrible/terrific* artist.
    *delete as appropriate
  • Marcelek's Avatar
    Level 40
    @Saka "X" mają lepszy silikon, więc mogą boostowac wyżej. Nadal nie rozumiem czemu duże, szanowane kanały technologiczne nie pokażą 7700x z PBO przy testach 9700x z PBO.
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them 🍮 ❤
  • Saka's Avatar
    Level 52
    @Marcelek Z 7700X z samym PBO też trochę lipa.

    Name:  Slide26-1-1024x576.png
Views: 33
Size:  33.5 KB

    Name:  Slide25-1-1024x576.png
Views: 33
Size:  47.2 KB

    As expected, enabling Precision Boost Overdrive does little to improve the system’s performance.

    Ale co do samej metodologii testowania, to nie mam pojęcia. Może stwierdzili, że dla poprzedniej generacji różnica jest na tyle mała, że można pominąć by zmniejszyć ilość pozycji na wykresie.
    Unamused Snarktooth. Advocate for hearing loss & accessibility. Person, friend and a terrible/terrific* artist.
    *delete as appropriate
  • Marcelek's Avatar
    Level 40
    @Saka
    Ale co do samej metodologii testowania, to nie mam pojęcia. Może stwierdzili, że dla poprzedniej generacji różnica jest na tyle mała, że można pominąć by zmniejszyć ilość pozycji na wykresie.

    Może masz rację, ale to nadal przeoczenie. Lepiej zrobić raz a dobrze, niż potem masa poprawek i niedopowiedzeń.
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them 🍮 ❤
  • Saka's Avatar
    Level 52
    Ktoś już zabił pierwszego Ryzena z Zen5. 😂

    Name:  Screenshot2024-08-08154733.jpg
Views: 27
Size:  10.1 KB
    Unamused Snarktooth. Advocate for hearing loss & accessibility. Person, friend and a terrible/terrific* artist.
    *delete as appropriate
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    @Saka co mu się stało? 😮
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • Marcelek's Avatar
    Level 40
    @Saka Połowa wyników gorsza niż 7600x...


    Na samym końcu powiedział, że PBO to 1-3% wzrost wydajności.
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them 🍮 ❤
  • Saka's Avatar
    Level 52
    @Aaricia Nieudana próba tzw. deliddingu. Ekstremalni overclockerzy ściągają obudowę procesora żeby zmienić materiał termoprzewodzący i wyszarpać dodatkowe obniżenie temperatury (minimalne). Większość ludzi nie robi tego ze zlutowanymi procesorami, bo jest spora szansa na uszkodzenie.

    Ja kiedyś musiałam otworzyć swojego i7 7700k, bo Intel zrobił wadliwą aplikację swojego majonezu. Procek notorycznie siedział na ok 95 stopniach, po zapastowaniu temperatury w stresie spadły o 25 stopni. 😶 No, ale to był szczególny wypadek, z tamtej serii procesory losowo tak miały, a gwarancji nie mogłam użyć, bo według Intela 95 jeszcze się mieściło w specyfikacji...
    @Marcelek Coś jest na rzeczy z tym rozjazdem w recenzjach. Jedni chwalą, inni ostro krytykują. Widziałam spekulacje, że może coś jest z biosami nie tak albo z kompatybilnością pamięci. Bo jak sie ogląda różne kanały, to można mieć wrażenie, że ludzie dostali inny sprzęt.

    Tu pozytywna recenzja:


    Ale z tym "bad value" to trudno się nie zgodzić jak ceny poprzednich generacji lecą ostro w dół, a wydajność w nowych tylko parę procent w górę.
    Unamused Snarktooth. Advocate for hearing loss & accessibility. Person, friend and a terrible/terrific* artist.
    *delete as appropriate
  • Marcelek's Avatar
    Level 40
    @Saka i7 7700k akurat słynęły z wakacji w ciepłych klimatach - przed komputerem. Akurat Ryzen wyszedł przy 7xxx i wszyscy oniemieli jakie to fajne i chłodne.

    Jak napisałem, trzeba czekać na oficjalne stanowisko AMD. Kilka procent różnicy w testach jest ok - recenzenci testują różne gry, ustawienia i konfiguracje sprzętu. Mówimy jednak o 20% różnicy, gdzie nowsza generacja jest często SŁABSZA od poprzedniej przy 40% skoku ceny (R5 7600x vs R5 9600x).

    Ta wydajność energetyczna też się nie wydaje taka dobra.
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them 🍮 ❤