Lenovo Legion Go - warto kupić ?

  • 19
    Odpowiedzi
  • 277
    Wyświetlenia
  • DarkSylar's Avatar
    Level 20
    @Aaricia Dotarłem do takiego artykułu, który w sumie nic nie mówi https://www.telepolis.pl/tech/sprzet...ion-go-2-kiedy
    Hardwarowy maniak, tester i kontroler jakości. Magda Gessler elektroniki 🤣
  • TrendaTen's Avatar
    Level 52
    @DarkSylar powiem tak, jakby miał wyjść GO 2 z lepszymi bebechami całkiem niedługo a być kupił 1 to byś żałował. Ale jak nie kupisz i będziesz zwlekał a 2ka będzie ciągle "za rogiem" to po jakimś czasie też będziesz żałował, żeś nie kupił jak był "czas".
    @Marcelek czy szykuje się jakaś rewolucja w CPU? Czy mikre układy mniej więcej postępują zgodnie ze schematem?
    @DarkSylar pytanie do Ciebie, czy laptop dla Ciebie jest za duży do noszenia a byś w sumie pograł ale nie chce Ci się nosić? Odpowiedź jest tożsama z odpowiedzią na pytanie "Czy warto..."
    [Kliknij aby dodać podpis]
  • Marcelek's Avatar
    Level 41
    @TrendaTen Trochę bardziej skomplikowane niż ewolucja/rewolucja.
    AMD wypuściło nowe iGPU (880m, 890m), które są bardzo podobne wydajnościowo do poprzedników, ale niedługo ma wyjść Strix Halo, które (podobno) mają konkurować nawet z mobilnym RTX 4070. Będzie jednak zżerać dużo prądu, więc nie wiadomo, czy trafi to do tradycyjnych handheldów, czy tylko laptopy i mini PC.

    Jeśli komuś się nie spieszy, to może warto poczekać i zobaczyć jak się ukształtuje rynek po premierze.
    Nawet jeśli te chipy wejdą do handeldów, to raczej jako handheldy stacjonarne (od kabla się nie uwolnisz), czyli trochę jako nowa odnoga tego segmentu.
    Może jednak ze słabszymi chipami trochę stanieją.
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them ❤🍮
  • DarkSylar's Avatar
    Level 20
    @TrendaTen Latopów to mam tyle, że jak wyjeżdżam to mam każdego do czego innego. Chciałem coś co mogę wziąć i nie zajmuje dużo miesjca, gram w gry gdzie muszę codziennie zrobić Daily routine i z drugiej strony konsola może zastąpić trochę komputer do jakieś drobnej pracy.

    Pod tym kątem myślałem o niej.
    Hardwarowy maniak, tester i kontroler jakości. Magda Gessler elektroniki 🤣
  • Marcelek's Avatar
    Level 41
    @DarkSylar Legion nie jest aż tak kompaktowy. Ma inny kształt od laptopa, ale szczególnie w case może sporo miejsca zajmować.

    [...] konsola może zastąpić trochę komputer do jakieś drobnej pracy.
    Może (i radzi sobie z tym bardzo dobrze), ale to niestety nadal mały ekran, a bez sensu brać osobny monitor, bo to już większe niż laptop...

    Legion GO może się sprawdzić, ale nie wiem, czy w twoim przypadku laptop 13 cali nie będzie lepszy.
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them ❤🍮
  • TrendaTen's Avatar
    Level 52
    @DarkSylar to GO zajmuje w plecaku tyle miejsca co bluza zwinięta w rulon. Śmiało można kablem podpiąć się pod TV w hotelu i tam sobie na dużym ekranie pykać czy obejrzeć film (tylko hibernację padów trzeba wyłączyć w Legion Space). Bo część opisaną jako "tablet" podpinasz pod TV a pady używasz w łóżku. Etui sprawia wrażenie pancernego, także jak wrzucam w plecak (albo w walizkę na wakacje) to nie martwię się o bezpieczeństwo. Do np łóżka wygodniejsze niż laptop. Laptop potrzebuje twardego podłoża i klawiatura w większości się nie odczepia tworząc niedostępną konstrukcję a GO grając w łóżku, ustawiasz nóżkę i kładziesz na brzuchu i pykasz.


    Co do pracy to ekran 8,8 pozwala bardziej na przegląd dokumentów niż pracę w arkuszu. Obsługa stron internetowych jest łatwiejsza niż na telefonie ale trudniejsza niż na PC. Tam jest taka sprawa, że klawiatura jest dotykowa (!). Oczywiście możesz podłączyć zewnętrzną ale taka jest niewygodna w noszeniu. Przy biurku można się podłączyć do np stacji dokującej ale kto nosi stację dokującą ze sobą?


    Co do wyświetlania to ekran może się świecić jakieś 4 może 5h. W tym czasie pdfy możesz oglądać.
    Zależy co uważasz za drobną pracę
    [Kliknij aby dodać podpis]
  • tomrollauer's Avatar
    Level 23
    @DarkSylar Nie. Lenovo na ta chwilę z tego co wiem nie prowadzi żadnych prac nad nową konsolą. Na tą chwilę Go pozwala zagrać w każdą grę jaka wyszła na PC. Prace mogą się zacząć jak pojawia się nowe układy graficzne które będą niezwykle energooszczędne. Póki co jednak nie słyszałem o takich pracach.
    Odwiedźcie mój kanał na YT, zasubujcie i zostawcie łapkę w górę!
    YOUTUBE - Spectrum PLUS
  • DarkSylar's Avatar
    Level 20
    Widać jaką decyzje podjąłem. Mam nadzieję, że będę zadowolony. Musiałem wykorzystać karty podarunkowe, które w znaczny sposób zredukowały cenę tej konsoli.
    Name:  20240820_130829.jpg
Views: 12
Size:  92.3 KB
    Hardwarowy maniak, tester i kontroler jakości. Magda Gessler elektroniki 🤣
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    @DarkSylar to gratuluję nowej zdobyczy, będziemy czekać więc na wieści jak się spisuje i jak Ci się podoba 😀
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • TrendaTen's Avatar
    Level 52
    @DarkSylar niech się dobrze gierkuje 🍾
    [Kliknij aby dodać podpis]