Konkurs - wygraj wejściówkę na Gaming Concert w Warszawie!

  • 13
    Odpowiedzi
  • 658
    Wyświetlenia
  • ChmieluB3's Avatar
    Level 2
    @Aaricia

    Kocham muzykę w Heroes of Might and Magic. Stojąc w korku włączam wersję piano wszystkich motywów z gry i mogę w tym korku stac przez cały dzień. Potrafię wejść do zamku i zapomnieć co mam zrobić na kolejne kilka zapętleń utworów. Moim ulubionym utworem jest niesamowicie klimatyczna muzyka z zamku Necropolis z trzeciej części HoMM, wystarczy moment i mozna poczuć się jak na najmroczniejszym cmentarzu, gdzie kazdy ruch przyprawia o ciarki na plecach, a oddech staje sie ciężki. Możliwość obcowania na żywo z genialną i świetną muzyką z gier to moje marzenie od dzieciństwa.
  • Ashan's Avatar
    Level 2
    @Aaricia

    Ścieżka dźwiękowa, musi wprowadzać gracza w grę i dać mu niezapomniane wrażenia jakich doznaje podczas gry. Moje top 3 gry z najlepszym sound trackiem to seria gier Heroes of Might and Magic, seria gier Wiedźmin oraz seria gier Assassin's Creed.
    Kolejność gier jest losowa.


    Heroes of Might and Magic

    Od małego kochałam świat fantastyki czy to w grach, książkach, filmach, serialach oraz w szeroko pojętej sztuce. Przygodę z Heroes of Might and Magic zaczęłam od III części serii i zakochałam się nie tylko w samej grze ale w muzyce, która tworzy niesamowity klimat. Muzyka z Bastionu oraz Twierdzy to istny majstersztyk. Całą seria gier Herosów ma niesamowitą, idealnie dopasowaną do klimatu miast i samej rozgrywki muzykę, która towarzyszyła mi przy pisaniu prac na studia, nawet przy samym licencjacie. Jest dla mnie relaksacyjna i motywująca za razem. Sprawia mi duże poczucie bezpieczeństwa. Polecam playlistę - https://www.youtube.com/watch?v=ZcGv3YNAdkQ.

    Wiedźmin

    Serię Wiedźmina poznałam poprzez czytanie książek, które są w moim mniemaniu dziełem sztuki. Grę poznałam dużo później i żałuję że tak późno - muzyka w tej grze jest nieziemska. Idealnie zbalansowana - tempo, dynamika w sam raz do akcji która dzieje się na aktualnie w grze. Myślałam że motywu przewodniego Wiedźmina 2 nie da się pobić. Bieganie po lesie przy podkładzie muzycznym Wiedźmina 2 to coś niesamowitego - Marcin Przybyłowicz, tworząc muzykę do Wieśka to najlepszy wybór - zrobił swoją pracę w 1000/10. Polecam serdecznie piosenkę promującą Wiedźmina 2 stworzoną przez Macieja Balcara - "Biały Wilk" (https://www.youtube.com/watch?v=fQjktAHDfGo). Myślałam że nic nie pobije fenomenu muzycznego Wiedźmina 2, ale Redzi wypuścili Wiedźmina 3 (wraz z dodatkami) i rozłożyli mnie na łopatki. Muzyka z Wiedźmina 3, praca ponownie Marcina Przybyłowicza oraz Percival Schuttenbach, to dzieło sztuki - coś czego nie da się opisać się słowami, to trzeba usłyszeć i poczuć. Balans, ekspresja, energia, spokój i sielanka. Dużo utworów (dla mnie za mało XD), a ilość doznań, jakie ma gracz podczas grania jest nie policzalne. Moja topka na Playliście to właśnie muzyka z Wiedźmina, szczególnie podczas spacerów w lesie albo powrót w zimowe wieczory do domu z pracy. Nawet zaraziłam tym mojego tatę, który wyjątkowo upodobał sobie motyw muzyczny z Kaer Morhen. Dodatkowo każde wyzwanie w ciągu dnia to lecąca w głowie muzyka z Gwinta.

    Assassin's Creed

    Kto nie grał niech zagra! Seria gier sama w sobie jest super, natomiast muzyka dodaje jej takiego pazura. Motyw muzyczny ciągnący się przez wszystkie części serii jest dla mnie po równo wyjątkowy aleee kto nie śpiewał szant przy IV odsłonie serii (Assassin's Creed IV: Black Flag), niech pierwszy rzuci kamieniem.
    Jest to kolejna muzyka, którą słucham, nie tylko w grze ale i po za nią. Serdecznie polecam II część serii bo od niej zaczęłam i muzyka jest tak genialna, że powoduje ciarki na ciele - https://www.youtube.com/watch?v=FSVHx23ByhM.

    Mam nadzieję, że ktoś się zainspiruje i chętnie przesłucha muzyki z tych gier. Natomiast zdaję sobie sprawę że są to popularne pozycje, z wyszczególnieniem Wiedźmina 3 i mogą być znane przez większość ludzi na forum. Nie dziwi mnie to bo jest to jak już pisałam - coś niesamowitego.

    Pozdrawiam.
    Last edited by Ashan; 2 Dni temu at 13:30.
  • Kubon00's Avatar
    Level 2
    @Aaricia
    Moja ulubiona ścieżka dźwiękowa to ta z **"DOOM" (2016)**. To jakby ktoś wrzucił metalowy koncert do pralki pełnej demonów i ustawił program na "zagłada". Kiedy odpalam grę i zaczyna grać ten potężny, industrialny riff, czuję, że jestem gotów na wszystko – nawet na walkę z hordami piekielnych potworów... albo złożenie sterty prania.


    Każda nuta to dosłownie adrenalina w postaci dźwięku. Nawet jak idziesz po bułki do sklepu, słuchając tej muzyki, czujesz, że robisz to w trybie "ultra-nihilistycznego pogromcy piekła". A potem patrzysz na półkę z pieczywem i myślisz: "Która bułka dzisiaj poczuje gniew Doom Slayera?".
  • Rrrrock's Avatar
    Level 28
    The Elder Scrolls III: Morrowind
    The Elder Scrolls IV: Oblivion
    The Elder Scrolls V: Skyrim

    Kompozytor: Jeremy Soule