Jedna gra do końca życia

  • 11
    Odpowiedzi
  • 111
    Wyświetlenia
  • Marcelek's Avatar
    Level 42
    Może temat trochę oklepany, ale nadal ciekawy - ile osób, tyle opinii.

    Przyjmijmy założenia:
    - apokalipsa [zombie, szerszeni, gangu produkciagów, kosmici] - pick your poison
    - jesteście zamknięci w bunkrze, macie dostęp do tylko jednej gry
    - macie do dyspozycji sprzęt, który się nie zepsuje i zawsze wam umożliwi grę
    - inni gracze istnieją, przyjmijmy dla uproszczenia, że ich liczba się nie zmienia
    - serwery gier są nadal utrzymywane, tak jakby nie było apokalipsy (czasem wyłączane po kilku miesiącach, czasem kilkunastu latach - zależy od gry)
    - gry dostają update tak długo, jakby nie było apokalipsy

    Jaką grę wybieracie? Ryzykujecie jakąś wybierając coś on-line na kilka lat, a potem pustka, czy coś bezpieczniejszego?

    Name:  apocalypse.jpg
Views: 44
Size:  95.8 KB
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them ❤🍮
  • 11 Odpowiedzi

  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    @Marcelek ja się waham między WoW a Minecraft 😂 WoW bardziej realistyczna grafika i można się poczuć jak w prawdziwym świecie, a Minecraft za to nieskończone możliwości tworzenia 🤔
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • Marcelek's Avatar
    Level 42
    @Aaricia Nie grałem w WoW. Trochę poczytałem i widzę, że to głównie multi, chociaż ma jakiś kontent dla jednej osoby. Nie martwisz się, że po kilkunastu latach by padły serwery i zrobi się nudno?
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them ❤🍮
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    @Marcelek no w sumie wtedy byłby problem 🙈
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • Yanson's Avatar
    Level 3
    No Man's Sky, Diablo 1 albo Hiroski 3. Gry, w których jest jakaś kampania, ale gameplay loop daje przestrzeń wyobraźni :)
    Y
  • Marcelek's Avatar
    Level 42
    @Yanson Możesz wybrać tylko jedną :)

    Swoją drogą, w jakim stanie jest No Man's Sky? Wystartowało chyba jako rozczarowanie dekady, ale teraz widzę, że gra zozstała znacznie poprawiona i ma oddany fanbase.
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them ❤🍮
  • Yanson's Avatar
    Level 3
    @Marcelek No to niech będzie że Herosy. Edytor map to jak osobna gra :)

    Co do NMS to jasne, jest o niebo lepiej niż przy releasie, regularne ekspedycje odświeżają grę (jeszcze kilka dni trwa "Liquidators" nawiązująca do nowych Helldiversów), i gracze szukający kontemplacji w kosmosie odnajdą jej mnóstwo… Ale to ciągle gra generowana z listy. Jest ograniczona ilość identycznych questów i planet jakie można przyjąć zanim przenikający wszystko motyw symulacji nie zacznie doskwierać.
    No i kuleje jeśli chodzi o multi. To gra dla samotników albo gigaklanów :)
    Community rzeczywiście oddane i wholesome.
    Y
  • Marcelek's Avatar
    Level 42
    @Yanson To brzmi ciekawie, może kiedyś sprawdzę. Dzięki za info :)
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them ❤🍮
  • TrendaTen's Avatar
    Level 52
    Początkowo myślałem o tetrisie. Jest najbardziej uniwersalny ale po pięciu latach tylko tetrisowania, mógłbym mieć go dość. Doszedł bym do swojego limitu i nie mogą go pokonać bym się znudził. Czyli to musi być bardziej różnorodna gra. Ze względu na ograniczoną liczbę podejść do grindu (zanim mi się znudzi) to wszystkie zamknięte gierki odpadają. Gry online odrzucam na wstępie. Zostają gry z otwartym światem. To musi być otwarty świat. Just Cause, Wiedźmin, Fable. Ale nie sandobx, bo różnorodne ścieżki rozwoju muszą możliwie długo rozciągać rozgrywkę. Skyrim albo Baldur 3ka (w którą jeszcze nie grałem). Z tym, że różne ścieżki rozwoju nie sprawią, że gra będzie nieskończona. 5-10 lat i mam opykane wszystkie warianty na wszystkie sposoby. Nie ważne ile jest konfiguracji to ich iloczyn jest liczbą skończoną. Czyli co? Minecraft mi został do wyboru? Ewentualnie klocki typu Oxytone.
    Kurczę, trudny wybór. Bo z jednej strony nieskończone budowanie a z drugiej nieskończone układanie klocków.
    Niech zdecyduje rzut monetą.
    Orzeł Minecraft, reszka Oxytone
    Pyk
    fry
    fry
    fry
    brzdęk
    O kurczę wpadła pod szafkę
    [Kliknij aby dodać podpis]
  • Marcelek's Avatar
    Level 42
    @TrendaTen
    Czyli co? Minecraft mi został do wyboru?

    Ktoś tu odkrył, że to pytanie retoryczne XD
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them ❤🍮