Jakie znacie gry do nauki języków? 😜

  • 4
    Odpowiedzi
  • 36
    Wyświetlenia
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    Name:  Screenshot2024-09-06110648.jpg
Views: 23
Size:  100.4 KB

    Hej wszystkim!

    W ramach naszego edukacyjnego miesiąca porozmawiajmy o nauce czegoś, co jest jedną z najprzydatniejszych umiejętności w dzisiejszych czasach, a mianowicie o nauce języków obcych 🤓 Zwłaszcza angielski przydaje się bardzo często, nawet podczas gry napotkamy wiele nazw w tymże języku, a także dzięki dostępności danej gry w wielu krajach, dzięki znajomości angielskiego możemy nawiązać kontakt z graczami z całego świata 🌎

    Czy korzystacie lub korzystaliście z jakichś gier, które są typowo nastawione na naukę języków obcych? 🧐
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • 4 Odpowiedzi

  • Marcelek's Avatar
    Level 43
    Może nie typowo, ale idealny jest n̶i̶e̶s̶z̶c̶z̶ę̶s̶n̶y̶ Minecraft. Wiele itemów, bloków, mobów, etc. Widzisz "marchewka" z podpisem "carrot". Zdecydowanie lepszy, interaktywny odpowiednik listy słów z końca podręcznika.

    Co jest najlepsze, to dobry sposób na naukę ponad 120 języków, w tym polski, angielski (US, UK, piracki, anglish), niemiecki, esperanto, no i oczywiście śląski.
    Gra idzie tempem gracza, więc można przystanąć i się uczyć, bo nic na siłę nie pcha do przodu.
    Jest jeszcze Minecraft: Education Edition, czyli wersja skupiona na nauce, często wykorzystywana w szkołach w Skandynawii.
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them ❤🍮
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    @Marcelek nie słyszałam o takiej wersji Minecraft, to faktycznie świetne rozwiązanie 🤩 A z tymi podpisami to człowiek nawet "niechcący" się uczy 😀
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • Marcelek's Avatar
    Level 43
    @Aaricia Właśnie o to mi chodziło. Grasz i nie zauważasz nauki - czyli najlepszy typ nauki, nawet dla "niejadków".

    Co do wersji edukacyjnej, to nigdy nie grałem. Wiem, że ma jakieś dodatkowe itemy i da się przeprowadzać jakieś eksperymenty. Świetny sposób do zachęcenia do nauki, poznawania świata i jako wejście do gamingu dla najmłodszych.

    Znasz jakieś inne edukacyjne (ogólno lub językowe) gry? Sam się uczyłem angielskiego przez "brute force". Aż wstyd przyznać, na jakim poziomie byłem jeszcze jakieś 9 lat temu. Niemieckiemu zrobiłem "pa pa" po szkole. Pamiętam może 5-6 słów.
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them ❤🍮
  • Sinber's Avatar
    Level 37
    gry typu mmorpg uczą sporo języka ;)