Filmy które nie powinny powstać - Obcy Przymierze

  • 9
    Odpowiedzi
  • 92
    Wyświetlenia
  • tomrollauer's Avatar
    Level 25
    Odwiedźcie mój kanał na YT, zasubujcie i zostawcie łapkę w górę!
    YOUTUBE - Spectrum PLUS
  • 9 Odpowiedzi

  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    @tomrollauer ja to należę do osób, które ogólnie boją się oglądać filmy z tej serii 😅
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • tomrollauer's Avatar
    Level 25
    @Aaricia Ten raczej śmieszy a nie straszy.
    Odwiedźcie mój kanał na YT, zasubujcie i zostawcie łapkę w górę!
    YOUTUBE - Spectrum PLUS
  • PodroZnik1's Avatar
    Level 11
    @tomrollauer
    Niezależnie jak postrzegany jest film śmieszny/straszny skłania do myśłenia nad zagrożeniami z bezkresu przestrzeni ponad nami. Rzeczywiste zagrożenie może bowiem zupełnie rozmijać się z wyobraźnią reżysera czy speców od efektów specjalnych, choć niewątpliwe widzialny wróg zawsze lepszy niż ten zupełnie niepozorny, albo wręcz niedostrzegalny.

    Innym przykład stanowi "Life", gdzie mimo tak starannie opracowanych barier bezpieczeństwa nasza nieostrożność oraz nadmierna ciekowość, powodowana chęcią eksperymetnowania z nieznanym, przyczyniła się nie tylko do fiaska misji, lecz dodatkowo ściągnęła zagrożenie na całą ludzkość.

    W tym kontekście chyba dobrze, że nie jesteśmy jeszcze cywilizacją zdolną do odbywania załogowych podróży międzygwiezdnych.
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    @PodroZnik1 widziałam ten film, aż ciarki przechodzą, jak sobie przypominam 🙈 Chyba też się z tym zgadzam, że bezpieczniej dla nas póki co nie odwiedzać odległych galaktyk 🙈
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • PodroZnik1's Avatar
    Level 11
    @Aaricia
    Zwłaszcza zakończenie jest przewrotne. Teoretycznie mogłaby zatem powstać druga część o naszych, oby udanych, próbach naprawienia błędu popełnionego podaczas przełomowej misji...

    Koncepcja dronów wykorzystywanych do eksploracji innych swiatów wydaje się zatem lepszym, tj. bezpieczniejszym rozwiązaniem, przynajmniej do czasu gdy będziemy w stanie obronić się przed nawiększymi zagrożeniami z tym związanymi. Niemniej rozsądek podpowiada, że to, z wielu wzgledów, jeszcze długo nie będzie, niestety, możliwe.
  • tomrollauer's Avatar
    Level 25
    @PodroZnik1Myślę że nigdy nie dotrzemy poza układ słoneczny. Nasza cywilizacja skończy się zanim osiągniemy możliwości techniczne aby opuścić nasz układ planetarny.

    - - - Updated - - -
    @Aaricia Ja należę do ludzi którzy wierzą w to że z całą pewnością istnieje życie poza naszą planetą. W samej drodze mlecznej są pewnie dziesiątki cywilizacji na różnym stopniu rozwoju. Problem w tym że prawdopodobieństwo że dwie cywilizacje na podobnym poziomie rozwoju znajdą się tak blisko siebie że pozwoli im to na komunikację - jest niezwykle znikome.
    Odwiedźcie mój kanał na YT, zasubujcie i zostawcie łapkę w górę!
    YOUTUBE - Spectrum PLUS
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    @Aaricia
    Zwłaszcza zakończenie jest przewrotne. Teoretycznie mogłaby zatem powstać druga część o naszych, oby udanych, próbach naprawienia błędu popełnionego podaczas przełomowej misji...

    Koncepcja dronów wykorzystywanych do eksploracji innych swiatów wydaje się zatem lepszym, tj. bezpieczniejszym rozwiązaniem, przynajmniej do czasu gdy będziemy w stanie obronić się przed nawiększymi zagrożeniami z tym związanymi. Niemniej rozsądek podpowiada, że to, z wielu wzgledów, jeszcze długo nie będzie, niestety, możliwe.

    @PodroZnik1 drugą część bym z chęcią obejrzała, mimo uczucia strachu, jakie wywołała we mnie pierwsza 🙈 Też uważam, że drony byłyby najbezpieczniejszą formą badania innych planet, i to jeszcze powinny mieć opcję samozniszczenia itp. w razie, gdyby okazało się, że jest jakiś niebezpieczny pasażer na gapę 🙈
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    @PodroZnik1Myślę że nigdy nie dotrzemy poza układ słoneczny. Nasza cywilizacja skończy się zanim osiągniemy możliwości techniczne aby opuścić nasz układ planetarny.

    - - - Updated - - -
    @Aaricia Ja należę do ludzi którzy wierzą w to że z całą pewnością istnieje życie poza naszą planetą. W samej drodze mlecznej są pewnie dziesiątki cywilizacji na różnym stopniu rozwoju. Problem w tym że prawdopodobieństwo że dwie cywilizacje na podobnym poziomie rozwoju znajdą się tak blisko siebie że pozwoli im to na komunikację - jest niezwykle znikome.

    @tomrollauer ja też myślę, że jacyś "obcy" tam są, i też tak jak mówisz o różnym stopniu rozwoju, ciekawe, czy kiedyś, jeśli nie nam, to innym uda się nawiązać z nami kontakt czy też nas "odwiedzić" 🤔
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • tomrollauer's Avatar
    Level 25
    @AariciaMoim zdaniem nie. Za 100 milionów lat, kilkaset a może kilka milionów lat świetlnych od ziemi będzie cywilizacja podobna do naszej i też będzie sobie zadawać to pytanie. Tyle że po ludzkości nie będzie już śladu.
    Odwiedźcie mój kanał na YT, zasubujcie i zostawcie łapkę w górę!
    YOUTUBE - Spectrum PLUS