Intel Core Ultra 200 Series (Przyszłość procesorów desktopowych AI)

  • 17
    Odpowiedzi
  • 222
    Wyświetlenia
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    @AmrAli1 osobiście niestety nie znam się zbytnio na sprawach technicznych także pozostawię opinię @Marcelek @TrendaTen @Sinber @Prywatny @Saka @tomrollauer @DarkSylar @Keyma 🧐 (wybaczcie, jeśli kogoś pominęłam 🙊 )
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • Marcelek's Avatar
    Level 44
    @Aaricia Ja już się podzieliłem opinią.
    W skrócie:
    - kibicuję Intelowi, bo konkurncja
    - nowa generacja jest słaba (słabsza) względem poprzedniej
    - fajnie, że nowe CPU są bardziej energooszczędne i chłodniejsze
    - 2024 to porażka pod względem CPU (premiery AMD i Intel oraz cała sytuacja z 13 i 14 gen Intela)

    Name:  csm_14900K-VS-285K-HERO_690d71677f.jpg
Views: 36
Size:  83.6 KB
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them ❤🍮
  • Keyma's Avatar
    Level 24
    też nie jestem specjalistką, ale jeśli obiecywane statystyki są prawdziwe, to wygląda to dobrze. Mnie cieszy każdy postęp technologiczny i rozwój komponentów.
  • TrendaTen's Avatar
    Level 52
    A ja uważam że, pożyjemy zobaczymy. Gen 14 też miała być piękna i wspaniała
    [Kliknij aby dodać podpis]
  • tomrollauer's Avatar
    Level 26
    Zachowuję chłodny sceptycyzm. Póki nie zobaczę w działaniu to nie wierzę w obiecanki.
    Odwiedźcie mój kanał na YT, zasubujcie i zostawcie łapkę w górę!
    YOUTUBE - Spectrum PLUS
  • DarkSylar's Avatar
    Level 20
    Czekam na premierę procesorów pod AI, połączenie procesora i karty graficznej z AI na pełno będzie miało swoje przełożenie na jakość w grach. Za niedługo przestaniemy rozróżniać, co jest grą, a co rzeczywistością.

    Na początku wszystko raczkuje, ale gdy osiągnie swój poziom to wtedy będzie zabawa.
    Hardwarowy maniak, tester i kontroler jakości. Magda Gessler elektroniki 🤣
  • Marcelek's Avatar
    Level 44
    @DarkSylar To nic nie da w grach. NPU zintegrowane z procesorem ma za zadanie odciążyć CPU, które pobiera więcej energii i jest w dodatku za słabe.
    Nowe Intele mają NPU osiągające 13 TOPS, gdzie Windows wymaga 45 TOPS do rzeczy typu robienie screenshotów co kilka sekund (wraz z zapisywaniem co się na nich znajduje, do późniejszego wyszukiwania) i robienie napisów w filmach, czyli prostych, lekkich rzeczy.
    Do gier, np. do interakcji z NPC, musimy mieć tyle TOPS, żeby przetowrzyć mowę, wygenerować odpowiedź i przedstawić ją w formie audio. Nie wspomnę o generacji świata w czasie rzeczywistym.

    NPU w desktopach nie ma większego sensu, bo nie ma takiej obawy o większe zużycie prądu.
    Poza tym, mamy znacznie lepsze "NPU" - RTX 4060 Ti (mid range GPU) ma 353 TOPS.
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them ❤🍮
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    Czekam na premierę procesorów pod AI, połączenie procesora i karty graficznej z AI na pełno będzie miało swoje przełożenie na jakość w grach. Za niedługo przestaniemy rozróżniać, co jest grą, a co rzeczywistością.

    Na początku wszystko raczkuje, ale gdy osiągnie swój poziom to wtedy będzie zabawa.

    @DarkSylar mi się już zdarzało oglądać filmiki na social media, w których na początku myślałam, że to jest rzeczywistość, a to był wytwór AI, także chyba jesteśmy blisko 🙈
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍