Ubisoft oskarżony o naruszenie prywatności użytkowników poprzez udostępnianie ich danych Meta

  • 4
    Odpowiedzi
  • 31
    Wyświetlenia
  • AmrAli1's Avatar
    Level 52
    Witajcie wszyscy ❤️❤️


    Ubisoft został pozwany za rzekome udostępnianie danych graczy z jego sklepu i usługi subskrypcyjnej Ubisoft+ firmie Meta. Ten pozew stawia poważne pytania dotyczące prywatności użytkowników w świecie gier




    Szczegóły pozwu:


    Powodowie Trevor Lakes i Alex Rajjoub twierdzą, że odkryli udostępnianie danych, gdy kupowali lub pobierali gry z witryny Ubisoft, będąc zalogowani na swoje konta na Facebooku


    Twierdzą, że ich dane osobowe, w tym imiona, zawody i lokalizacje, zostały ujawnione podczas tych transakcji



    Pozew twierdzi, że działania Ubisoft i Meta naruszają wiele przepisów, w tym ustawę o ochronie prywatności wideo (VPPA), która chroni przed nieautoryzowanym udostępnianiem danych osobowych


    Powodowie domagają się odszkodowania finansowego i żądają, aby Ubisoft usunął Pixel ze swojej witryny oraz zapewnił wyraźną zgodę użytkowników na jakiekolwiek udostępnianie danych


    Jakie są wasze myśli na ten temat? Czy deweloperzy gier powinni stawiać prywatność użytkowników ponad udostępnianiem danych?
  • 4 Odpowiedzi

  • tomrollauer's Avatar
    Level 26
    Ubi ma dokładnie to na co tak długo pracowało. Już dziś zaryzykuję i powiem że nowy AC będzie wtopą i słabo się sprzeda. Sweet Baby Inc. to przecież dzieło Ubisoftu.

    - - - Updated - - -

    Ubi ma dokładnie to na co tak długo pracowało. Już dziś zaryzykuję i powiem że nowy AC będzie wtopą i słabo się sprzeda. Sweet Baby Inc. to przecież dzieło Ubisoftu.
    Odwiedźcie mój kanał na YT, zasubujcie i zostawcie łapkę w górę!
    YOUTUBE - Spectrum PLUS
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    @AmrAli1 uważam, że prywatność użytkowników powinna być uszanowana, bo potem różne przykre rzeczy mogą nas spotkać, ja kiedyś (bez podawania tu za wielu szczegółów) podałam w dobrej wierze w pewnym miejscu swój email oraz numer telefonu, po czym zaczęłam dostawać po kilka telefonów dziennie, gdzie mówiono mi, że zgłosiłam się do tego i tego i chciano mi wcisnąć usługi, musiałam wiele razy powtarzać, że do niczego się nie zgłaszałam, aż w końcu telefony ustały 🙈
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • AmrAli1's Avatar
    Level 52
    @Aaricia Nie chcę cię zaskoczyć, ale w Egipcie sprzedają twój numer telefonu każdej firmie, która go potrzebuje do reklam, więc przez cały dzień i cały czas dzwonią, wysyłają wiadomości z oszustwami, sprzedażą, ofertami itp. Ostatnio egipski NTRA (National Telecommunications Regulatory Authority) zaczął podejmować działania i sytuacja się poprawiła, ale nadal jest trochę tego gówna
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    @AmrAli1 no to rzeczywiście nieciekawa sprawa, dobrze, że chociaż trochę się poprawia, nie wyobrażam sobie odbierania takich telefonów codziennie 🙈 zwłaszcza, jak się np. czeka na jakiś ważny telefon i potem człowiek się denerwuje za każdym razem, jak dzwoni!
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍