Steam przypomina graczom: nie jesteś właścicielem kupionych przez siebie gier

  • 7
    Odpowiedzi
  • 69
    Wyświetlenia
  • AmrAli1's Avatar
    Level 52
    Cześć wszystkim ❤️❤️


    Steam wysyła przypomnienie, że gry, które kupujesz, nie są twoją własnością, a jedynie licencją, która może zostać cofnięta w każdej chwili 😱😱😡😡




    Co o tym sądzicie? Czy kupicie jakiekolwiek licencje na gry na Steam po tym ogłoszeniu?
  • 7 Odpowiedzi

  • Marcelek's Avatar
    Level 44
    Ekhm...
    Gry Potrzebują Twojej Pomocy
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them ❤🍮
  • AmrAli1's Avatar
    Level 52
    @Marcelek
    Więc wiem, że to była tylko przypomnienie, ale głupotą jest to, że przypominają ludziom, żeby przestali kupować na Steamie lub przynajmniej używali cracków do każdej gry 😅😅
  • Marcelek's Avatar
    Level 44
    @AmrAli1 Kalifornia wprowadziła przepis, który mowi o jasnym określeniu, że to licencja, a nie kupno. Steam po prostu dostosowuje się, tylko że wszędzie. Kto miał zapłacić za grę na Steamie raczej i tak za nią zapłaci. Widzę jednak, że niektórzy mniej obeznani się przestraszą i kupią np. na EGS lub GOG (na GOGu z tego co wiem wszystkie gry są do KUPIENIA, nie do wynajęcia licencji).

    Niestety, ale wyłączenie serwerów, bany, etc. nie są zależne od Steam (chyba, że to gra od Valve).
    Nawet, jeśli Valve chciałoby pozwolić na kupno gry, to często nie jest to możliwe przez studio.
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them ❤🍮
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    @Marcelek @AmrAli1 według mnie powinien być w takim razie określony jakiś minimalny czas użytkowania, np. 10 lat, żeby nie okazało się, że kupimy licencję w 2024 a nagle w 2025 gra zostanie usunięta, a my nawet nie zdążyliśmy jej przejść 🙈
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • Marcelek's Avatar
    Level 44
    @Aaricia Nie wiem czy to ma zastosowanie tutaj (prawnikiem nie jestem, ale wydaje się to logiczne), ale według prawa EU wszystkie dobra i usługi powinny być zdatne do użytku przez okres dwóch lat od zakupu. Teoretycznie nie podlegają pod to jedynie produkty, które mają którki termin ważności (owoce, pieczywo) oraz środki higieniczne, więc gry powinny pod to podlegać. Nie wiem jak to się ma jeśli w regulaminie jest coś o zaprzestaniu świadczenia usługi, to ma to moc prawną.
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them ❤🍮
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    @Marcelek hmm 2 lata to trochę krótko jak na grę, przynajmniej takie mam odczucie, ale może się mylę, bo grywam rzadko, więc dla mnie potrzeba by było więcej czasu, żeby móc wracać do gry co jakiś czas 🤔
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • Marcelek's Avatar
    Level 44
    @Aaricia Zgadzam się, ale tylko piszę, co teoretycznie dałoby się prawnie wykorzystać w takiej sytuacji.
    Dosyć dobrym i realistycznym rozwiązaniem jest to zaproponowane przez "Stop Killing Games", czyli przystosowanie gry przez studio do kontynuowania wsparcia przez osoby trzecie (graczy) po wyłączeniu serwerów. Wtedy gracze mogliby mieć i utrzymywać własne serwery.
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them ❤🍮