Wydarzenie We, Robot Elona Muska i Tesli - oglądaliście?

  • 11
    Odpowiedzi
  • 60
    Wyświetlenia
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    Hej wszystkim!

    Ostatnio sporo rozmawialiśmy na temat naszej przyszłości z udziałem AI i jej możliwości. Kilka dni temu założyciel Tesli, Elon Musk, zaprezentował kilka najnowszych rozwiązań technicznych, takich jak Robotaxi Cybercab, Robovan oraz Tesla Bot. Wydarzenie w dużym skrócie możecie obejrzeć tutaj:



    Co sądzicie o nowych konstrukcjach Elona? 🧐
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • 11 Odpowiedzi

  • Marcelek's Avatar
    Level 45
    FSD miało być dostępne chyba w 2016/2017...
    Wątpię, że Cybercab będzie w sprzedaży w 2026 poniżej $30000.
    Osobiście bardziej bym celował 2028 i $45000+ (mam nadzieję, że się mylę).
    Sama technologia jest bardzo ciekawa, ale nie rozumiem fenomenu 2 drzwi przy tej wielkości auta.

    Co do botów, to na 95% były sterowane/wspomagane przez człowieka.
    Pomijając ukrycie tego faktu, to sam hardware jest bardzo zaawansowany. Ruchy (ludzkie) przetłumaczone na ruch maszyny wyglądają bardzo płynnie, to chyba najbardziej zaawansowane boty tego typu.

    W skrócie - gdyby wszystko z eventu było takie, jak Tesla chce, żebyśmy myśleli, to byłoby świetnie.
    Niestety, ale to pewnego rodzaju "wydmuszki" pełne obietnic niespełnionych od prawie dekady.
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them ❤🍮
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    @Marcelek ja 2 drzwi to pamiętam jeszcze z czasów Maluchów 😅 do których mam sentyment swoją drogą 🙂 Też uważam, że powinno ich być więcej.

    Wejście robotów też mi się podobało, ale oglądałam póki co tylko fragmenty, po czym było poznać, że są sterowane przez ludzi?
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • Marcelek's Avatar
    Level 45
    @Aaricia
    Też uważam, że powinno ich być więcej.
    A ja nienawidzę. Zamiast normalnych drzwi masz wielki płaty, których nie otworzysz na parkingu, nie wrzucisz zakupów na tylną kanapę i trzeba łamać kończyny na pół, kiedy w samochodem chce jechać ktoś z tyłu.
    Tutaj mamy drzwi otwierające się do góry (plus to nie jest auto do parkowania, tylko zostawienia kogoś i odjechania), ale Cybercab jest zbyt dużym autem na 2 drzwi. Rozumiem pomysł z 2 i w tym przypadku to nie jest głupie, ale auto powinno być znacznie mniejsze.

    Boty odpowiadają zbyt szybko, konwersacja jest zbyt płynna. Podobno dużo osób, które były na evencie, ma wątpliwości.
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them ❤🍮
  • TrendaTen's Avatar
    Level 52
    Robovan wygląda okropnie
    Ale takiego robota w domu to bym chciał. Niech składa pranie i chowa do szafek. Niech wyciąga talerze ze zmywarki.
    Name:  Przechwytywanie.JPG
Views: 25
Size:  60.1 KB
    [Kliknij aby dodać podpis]
  • Marcelek's Avatar
    Level 45
    @TrendaTen Może śliczny nie jest, ale według mnie nie jest taki brzydki. Przynajmniej wygląda estetycznie.

    Niech składa pranie i chowa do szafek. Niech wyciąga talerze ze zmywarki.
    Uważaj, bo z czymś takim stąpasz po krawędzi w tych czasach :)
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them ❤🍮
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    @Aaricia A ja nienawidzę. Zamiast normalnych drzwi masz wielki płaty, których nie otworzysz na parkingu, nie wrzucisz zakupów na tylną kanapę i trzeba łamać kończyny na pół, kiedy w samochodem chce jechać ktoś z tyłu.
    Tutaj mamy drzwi otwierające się do góry (plus to nie jest auto do parkowania, tylko zostawienia kogoś i odjechania), ale Cybercab jest zbyt dużym autem na 2 drzwi. Rozumiem pomysł z 2 i w tym przypadku to nie jest głupie, ale auto powinno być znacznie mniejsze.

    Boty odpowiadają zbyt szybko, konwersacja jest zbyt płynna. Podobno dużo osób, które były na evencie, ma wątpliwości.

    @Marcelek no tak, nie pomyślałam o najzwyczajniejszej funkcjonalności na co dzień 😅 To rzeczywiście dużo minusów 🙈

    Hmm no to faktycznie może coś w tym być, pewnie w celu polepszenia robotowego wizerunku 😂
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    Robovan wygląda okropnie
    Ale takiego robota w domu to bym chciał. Niech składa pranie i chowa do szafek. Niech wyciąga talerze ze zmywarki.
    Name:  Przechwytywanie.JPG
Views: 25
Size:  60.1 KB

    @TrendaTen ja to bym chciała, żeby mnie woził autem jak szofer 😂
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • Marcelek's Avatar
    Level 45
    @Aaricia Niestety, ale Elon już długo surfuje na fali "będzie pięknie, za rok czy dwa". Jakoś tylko do brzegu nie może dopłynąć.

    Część rzeczy robi dobrze, część źle.
    Mam nadzieję, że w (najlepiej niedalekiej) przyszłości spełni się chociaż część obietnic (czy jak to prawnicy Tesli powiedzieli - "Corporate Puffery") się spełni.

    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them ❤🍮
  • AmrAli1's Avatar
    Level 52
    @Aaricia Uważam, że nowe wynalazki ogłoszone przez Elona zajmą dużo czasu, aby wdrożyć je w rzeczywistości, takie jak droga, która automatycznie będzie prowadzić samochody, lub nawet gdy robot pomoże człowiekowi we wszystkim, a szczególnie w wychowywaniu dzieci, będzie potrzebny bardzo mocny procesor, aby szybko analizować wszystko