Jak może działać teleportacja?

  • 4
    Odpowiedzi
  • 23
    Wyświetlenia
  • Marcelek's Avatar
    Level 45
    Często piszemy o przyszłości technologii.
    Jest kilka rzeczy, które były w Star Treku, ale nie mamy ich obecnie.
    Jedną z nich jest teleportacja, o której wielu marzy.

    Name:  teleportation.jpg
Views: 20
Size:  97.1 KB

    Jak według was mogłaby działać?
    Popularna teoria sugeruje kopię danych, stworzenie konstruktu cyfrowego, dezintegrację ogranizmu, druk nowego ciała w innym miejscu oraz upload konstruktu do nowego ciała.
    Czy w takim przypadku osoba po drugiej stronie teleportera jest tą samą, która do niego wcześniej weszła?

    Name:  ship-of-theseus.jpg
Views: 17
Size:  86.1 KB
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them ❤🍮
  • 4 Odpowiedzi

  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    @Marcelek kiedyś miałam sen o teleportacji, właśnie tak mniej więcej to miało wyglądać, że człowiek jest "rozkładany" na cząsteczki i "sklejany" ponownie po drugiej stronie - we śnie bardzo się bałam tego procesu i zrezygnowałam z tej możliwości 😅

    Gdyby to było możliwe naprawdę, myślę, że też bałabym się tego, że coś pójdzie nie tak i że nie zostanę "złożona" ponownie 🙈 A Ty odważyłbyś się czy nie?
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • Marcelek's Avatar
    Level 45
    @Aaricia Tylko tutaj nie składają ciebie z tej samej materii, ale innej. Może opiszę to innym językiem - pobierają dane z mózgu (wspomnienia, myśli, osobowość, etc.), zabijają cię, drukują ciało (jak druk 3D) w innym miejscu i uploadują dane z mózgu do nowego ciała.

    Myśli i wspomnienia przeszły przez komputer, ale są te same.
    Ciało jest z innej materii, ale jest identycznie odwzorowane.
    Czy jesteś tą samą osobą?

    A Ty odważyłbyś się czy nie?
    Musiałbym mieć powód do teleportacji. To raczej nie zastąpi samochodu (nie od razu), więc na początku to byłby raczej link między kontynentami / planetami / układami słonecznymi.
    Jeśli miałbym powód, to tak.
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them ❤🍮
  • Aaricia's Avatar
    Community Manager
    @Marcelek oj to jak tak to przedstawiasz, to chyba bym się tym bardziej nie zdecydowała, masz rację, musiałby być wyjątkowo ważny powód, jak np. ewakuacja przed zagładą Ziemi itd 🙈

    A na pytanie czy byłabym tą samą osobę, myślę, że nie do końca. Chociaż z drugiej strony przy wykonywaniu takiej kopii można by np. pominąć wszelakie choroby i "wydrukować" nowe ciało zdrowsze 🤔
    • Jakiej gry nie możesz doczekać się w 2024 roku? Powiedz nam tutaj 🎮
    • Zobacz nową linię produktów Lenovo tutaj 💻
    • Masz jakieś hobby poza graniem? Opowiedz nam w tym temacie🌍
  • Marcelek's Avatar
    Level 45
    @Aaricia To już inna sprawa. Przy takiej technologii, choroby będą już tylko przeszłością.
    There are things in this world that the human mind cannot comprehend.
    Pudding is one of them ❤🍮